Vyskočte z předvánočního kolotoče!

15. prosince 2003, 00:00 - Přílohu připravil ZDENĚK KUBÍN
15. prosince 2003, 00:00

V DOBĚ, KDY SE PROSINEC PŘEHUPUJE DO SVÉ DRUHÉ POLOVINY, ZAČÍNAJÍ JIŽ VÁNOCE RAZANTNĚ, A NĚKDY AŽ VZTEKLE BUŠIT DO DVEŘÍ. OBCHODNÍCI, ALE I DALŠÍ PODNIKATELÉ PAK VOLAJÍ: JEŠTĚ NE, JEŠTĚ NEMÁME VŠECHNO PŘEDVÁNOČNÍ ZBOŽÍ PRODÁNO, JEŠTĚ MUSÍME STIHNOUT DODĚLAT TOHLE ČI TÁMHLETO.

Vánoce dávají nejen podnikatelům možnost alespoň na čas si vydechnout CO VŠE TEDY VÁNOCE PŘINÁŠEJÍ PODNIKATELŮM? Předvánoční čas je pro mnohé firmy a podnikatele jistě obdobím, kdy pomalu nevědí, kde jim hlava stojí: Dokončují zakázky, z nichž mnohé jsou spojené se zvýšenou předvánoční poptávkou. Jiní třeba dokončují přípravy na příští rok. A k tomu různé blížící se uzávěrky, počítání, kolik bude třeba za celý rok odvést na daních - a kde ještě narychlo snížit základ pro výpočet daně. Obchodníci, kteří počítají s většími předvánočními tržbami, mají frmol, že si ani nevydechnou. A do toho všeho ještě nezapomenout na blahopřání, případně přátelské setkání s dobrými partnery nebo také se zaměstnanci ke konci roku. A samozřejmě nezapomenout na dárky pro nejbližší. VÍNO NA SVÁTEČNÍ STŮL

Vánoční svátky a Nový rok se pak mohou stát dny, kdy je alespoň na chvíli možné trochu si oddechnout a „vypadnout“ z celoročního každodenního kolotoče povinností i tíhy odpovědnosti, kterou v sobě každé podnikání také nese. I proto je tato příloha Profit Speciál trochu jiná - chce nabídnout alespoň na chvíli možnost trochu oddechového čtení, případně být alespoň v některých směrech nápomocná při zbavování se některých starostí. A tak například povídání o víně si dělá ambice být nejen hezkým čtením, ale také pro některé být inspirací či pomocníkem při rozhodování, jaké víno ke svátečnímu jídlu zvolit, jak ho správně vychladit a servírovat. Anebo také pomoci při rozhodování, které víno zvolit jako dárek - vždyť právě víno patří ke vděčným vánočním či novoročním dárkům pro významné obchodní partnery. A přitom lze zvolit i originální pojetí, které obdarovaného zaujme a snad i potěší.

KAPRA KOUPÍTE I PŘES INTERNET Asi málokterý podnikatel či manažer má k ruce asistentku, kterou může pověřit obstaráváním některých předvánočních soukromých nákupů. A koupí kapra již asi určitě ne. Těžko lze ale také očekávat, že těsně před Vánocemi přijde domů a ve dveřích ho uvítá manželka či partnerka se síťovkou a slovy: Skoč ke kádím koupit živého kapra, zítra ho klepneš. Prostě někdy se to stane, že ani na kapra není čas. V době moderních informačních technologií vám ale může pomoci i internet - právě na něm si můžete kapra objednat až do domu. A věřte, že to nebude žádný virtuální „e-kapr“, ale pěkný macek, kterého si vyberete. Jak na to? I v tomto směru poskytujeme potřebnou informaci. INSPIRACE Z PRVNÍ REPUBLIKY

Do Vánoc ale chybí ještě pár dnů a obchodníci myslí především na svůj prodej a řeší otázku: Jak uspokojit všechny zákazníky? Ale také třeba: Jak to, že mi ještě zbývá tolik zboží, o němž jsem si myslel, že bude vánočním trhákem a půjde na odbyt? Co mám nebo mohu ještě udělat, abych to změnil a vzbudil zájem zákazníků? Útěchou, byť slabou, může být zjištění, že podobné otázky si kladly již generace obchodníků a živnostníků před námi. Dokládá to i přetištěný článek z časopisu Průkopník z roku 1936. Některé příklady v něm uvedené mohou být možná pro někoho inspirací i dnes. A pokud možné tipy jak upoutat předvánoční pozornost zákazníků již nebude čas využít letos, pak se jistě budou hodit rok příští. Vždyť i za dvanáct měsíců bude opět stejný předvánoční blázinec.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít