Vylepšete si mobil o nové možnosti

05. září 2005, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
05. září 2005, 00:00

PŘÍSLUŠENSTVÍ Nákupem mobilního telefonu nic nekončí, ale naopak začíná. Můžete do něj totiž ještě investovat další peníze a telefon vylepšit. Objevíte tak jeho nové funkce a možnosti. Solární nabíječka, pouzdra, datové kabely, svítící nálepky, stojánky, šňůrky, klávesnice.

PŘÍSLUŠENSTVÍ Nákupem mobilního telefonu nic nekončí, ale naopak začíná. Můžete do něj totiž ještě investovat další peníze a telefon vylepšit. Objevíte tak jeho nové funkce a možnosti.

Solární nabíječka, pouzdra, datové kabely, svítící nálepky, stojánky, šňůrky, klávesnice. To všechno a ještě další věci se dají přikoupit k mobilnímu telefonu. Některé věci mají jen módní charakter a nemají žádnou užitnou hodnotu. Jiné naopak dokáží používání mobilu výrazně vylepšit a dodat mu další rozmě.

Ke zbytečnostem rozhodně patří nejrůznější svíticí a blikající nálepky. Při příchozím hovoru nebo textové zprávě se diody na nálepce rozblikají. Kdysi, když ještě většina mobilů nebyla s vibračním zvoněním, měla taková samolepka praktický význam. Dnes už v tichém módu stačí mít zapnuté vibrace. Dokonce se kdysi nabízely i samolepky, které měly podle tvrzení prodejce snižovat nebezpečné záření mobilů a chránit tak lidské zdraví. Brzy se ale přišlo na to, že to je nesmysl a nálepky musely být staženy z prodeje. Do podobné kategorie ještě patří 3D nálepky na displej nebo výměnné kryty. Praktický význam mají naopak nejrůznější obaly na mobily. Nevhodné jsou levné obaly z koženky a průhledné umělé hmoty. V takovém obalu se pak sráží voda a mobil z vlhkosti může zkorodovat a výrazně se tak zkrátí jeho životnost. Lepší jsou pouzdra celokožená nebo ve tvaru gumových proužků, do kterých se mobil zavěsí a nosí se na krku. V nich se voda nesráží. Pro veliké mobily se dokonce dělají speciální pouzdra k zavěšení na tělo, podobně jako pouzdra na pistoli.

Pro mobilní šílence, kteří mají více SIM karet než mobilů, se zase dají sehnat kryty na mobilní telefon se sloty pro více SIM karet. Při jejich výměně není nutné rozebrat mobil, ale stačí ho jen vypnout/zapnout a při startu mobilu vybrat k telefonování jinou SIM.

KOMUNIKACE S POČÍTAČEM Zajímavou funkcí mobilů je jejich schopnost práce s počítačem. Ke PC se dá mobil připojit třemi způsoby -kabelem, infračerveným portem a přes takzvaný bluetooth. Infračervený port (IrDA) má dneska většina mobilů, ovšem zase chybí u většiny stolních počítačů, zatímco u notebooků patří ke standardu. Přídavný IrDA se dá přikoupit v každé prodejně počítačů. S bluetooth je to podobné, je sice méně rozšířené než IrDA, ale zase má větší dosah a rychlejší přenos informací. Kabel se dá připojit k většině počítačů, ale zase není běžnou součástí mobilů. Dá se však přikoupit ať už v prodejnách s originálním příslušenstvím, nebo od různých nadšenců. Jejich výrobky mají občas i lepší funkčnost než originály - dokáží třeba současně mobil nabíjet a propojit s počítačem, což některé originální kabely nedovedou. Použitím neoriginálního příslušenství ovšem ztrácíte nárok na záruku. Propojením mobilu s počítačem můžete zálohovat všechna data z mobilu do počítače. Důležité je zálohovat telefonní seznam. Jeho ztráta vadí lidem podle průzkumů více, než ztráta samotného telefonního přístroje. Kromě telefonního seznamu se u lepších mobilních telefonů dají s počítačem synchronizovat i kompletní kontaktní údaje nebo obsah diáře. Pokud spojíte mobil se stolním počítačem nebo notebookem, můžete se připojit na internet prakticky na libovolném místě v Česku. Podmínkou pouze je, aby měl mobil integrovaný modem (zjistíte to v manuálu mobilu) a abyste měli povolené datové přenosy na vaší SIM kartě. NABÍJEJTE KDEKOLI**

Mobil bez energie je k ničemu. Jenomže jak mu zaručit neustále nabitou baterii? Možností je několik. Tradiční nabíječky pro celou rodinu může třeba nahradit jediná nabíječka s univerzálním konektorem - není pak potřeba brát na dovolenou několik nabíječek, ale jen jednu.

Nabíjet se dá dokonce i bez elektrických zásuvek. Ke koupi jich je několik modelů, je to však jen nouzové řešení, neboť nabíjení trvá velmi dlouho. Cena takové nabíječky se pohybuje kolem 1200 korun.

Lepším řešením mohou být ruční nabíječky, které vyrábějí proud otáčením klikou. Je to sice únavnější nabíjení, ale výsledek je jistější. Cena se pohybuje kolem několika málo stokorun.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Návod: 4 a více kroků, jak založit svůj vlastní stát
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
Auta
Tento Mercedes třídy E nevypadá na to, že by měl víc koní…
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon. Stojí 400 tisíc a ujede 30 km
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Technologie
Asus Lyra: Wi-Fi bez kompromisů (uživatelská recenze)
Cnews FM: S historicky prvním hostem o Firefoxu a Mozille [podcast]
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít