Výjimečná architektura na výjimečném místě

Komerční sdělení

I tak by se dal charakterizovat projekt kancelářského a obchodního centra BOŘISLAVKA, které bude stát na rozhraní ulic Evropská, Liberijská a Horoměřická v místě nové stanice metra Bořislavka s výhledy na Pražský hrad.

V roce 2012 investiční skupina KKCG provedla akvizici společnosti vlastnící pozemek se stavebním povolením na projekt výstavby multifunkčního centra Bořislavka. Tento projekt však nesplňoval požadavky a představy nového vlastníka, který se rozhodl do změny projektu promítnout své vize.

Vzhledem k charakteru a významu místa se developer projektu, KKCG Real Estate, rozhodl vyzvat významné domácí i zahraniční architekty k účasti na mezinárodním WORKSHOPU BOŘISLAVKA. Výzvou bylo nalézt ideální návrh umístění nových budov na pozemku, který se vyznačuje složitou geometrií a křehkým urbanistickým kontextem. Celkem bylo osloveno 5 českých a 5 zahraničních architektonických ateliérů a jako vítězný návrh byl odbornou porotou vybrán návrh pražského ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI.

„Projekt architektů Jana Aulíka a Jakuba Fišera přináší výjimečnou a funkční architekturu. Čtyři kancelářské budovy formované do nepravidelných přírodních tvarů-krystalů jsou zasazeny do kontinuální spodní části stavby, kde budou umístěné obchodní jednotky a parkovací stání,“ říká Otto Koval, obchodní ředitel KKCG Real Estate a pokračuje, „Propojení okolí Centra s pěšími trasami v interiéru mallu a s vestibulem metra ocení zejména obyvatelé šesté městské části. Domy-krystaly budou posazeny do terasovitých zahrad a na úrovni vstupu do metra vznikne malé náměstí s atmosférou piazzety s jedinečným výhledem na pražské panorama.“

Po dokončení, které je plánováno na 4. kvartál 2017, nabídne BOŘISLAVKA CENTRUM 24.000 m2 kancelářských ploch a 10 000 m2 obchodů včetně restaurací a kaváren, a samozřejmě dostatek parkovacích ploch pro zaměstnance a zákazníky obchodní pasáže. Všechny kancelářské prostory poskytnou vysoký standard třídy A. Světlá výška 3 metry, modul 2,7 m jsou ideálními parametry jak pro otevřené tak i pro dělené kanceláře, případně jejich kombinaci. Maloobchodní prostory nabídnou supermarket a dalších 50 obchodních jednotek zaměřených zejména na služby (drogerie, lékárna, kavárna, kadeřnictví, květinářství, čistírna oděvů, pobočky bank, případně pošta) pro místní obyvatele a zaměstnance firem sídlících v Centru i blízkém okolí.

„Pasáž bude sloužit jako přirozená cesta na stanici metra Bořislavka, lidé by tu měli najít širokou škálu služeb a nabídku zboží denní potřeby. Podle průzkumu žije ve spádové oblasti Bořislavky zhruba 60 000 obyvatel, kterým bude obchodní centrum Bořislavka sloužit a tím i zvýší životní standard obyvatel této lokality,“ vysvětluje Otto Koval.

Projekt BOŘISLAVKA CENTRUM získal v říjnu pre-certifikaci zelené budovy LEED GOLD a je navrženo tak, aby uspokojilo potřeby i těch nejnáročnějších nájemců.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít