Výjimečná architektura na výjimečném místě

Komerční sdělení

I tak by se dal charakterizovat projekt kancelářského a obchodního centra BOŘISLAVKA, které bude stát na rozhraní ulic Evropská, Liberijská a Horoměřická v místě nové stanice metra Bořislavka s výhledy na Pražský hrad.

V roce 2012 investiční skupina KKCG provedla akvizici společnosti vlastnící pozemek se stavebním povolením na projekt výstavby multifunkčního centra Bořislavka. Tento projekt však nesplňoval požadavky a představy nového vlastníka, který se rozhodl do změny projektu promítnout své vize.

Vzhledem k charakteru a významu místa se developer projektu, KKCG Real Estate, rozhodl vyzvat významné domácí i zahraniční architekty k účasti na mezinárodním WORKSHOPU BOŘISLAVKA. Výzvou bylo nalézt ideální návrh umístění nových budov na pozemku, který se vyznačuje složitou geometrií a křehkým urbanistickým kontextem. Celkem bylo osloveno 5 českých a 5 zahraničních architektonických ateliérů a jako vítězný návrh byl odbornou porotou vybrán návrh pražského ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI.

„Projekt architektů Jana Aulíka a Jakuba Fišera přináší výjimečnou a funkční architekturu. Čtyři kancelářské budovy formované do nepravidelných přírodních tvarů-krystalů jsou zasazeny do kontinuální spodní části stavby, kde budou umístěné obchodní jednotky a parkovací stání,“ říká Otto Koval, obchodní ředitel KKCG Real Estate a pokračuje, „Propojení okolí Centra s pěšími trasami v interiéru mallu a s vestibulem metra ocení zejména obyvatelé šesté městské části. Domy-krystaly budou posazeny do terasovitých zahrad a na úrovni vstupu do metra vznikne malé náměstí s atmosférou piazzety s jedinečným výhledem na pražské panorama.“

Po dokončení, které je plánováno na 4. kvartál 2017, nabídne BOŘISLAVKA CENTRUM 24.000 m2 kancelářských ploch a 10 000 m2 obchodů včetně restaurací a kaváren, a samozřejmě dostatek parkovacích ploch pro zaměstnance a zákazníky obchodní pasáže. Všechny kancelářské prostory poskytnou vysoký standard třídy A. Světlá výška 3 metry, modul 2,7 m jsou ideálními parametry jak pro otevřené tak i pro dělené kanceláře, případně jejich kombinaci. Maloobchodní prostory nabídnou supermarket a dalších 50 obchodních jednotek zaměřených zejména na služby (drogerie, lékárna, kavárna, kadeřnictví, květinářství, čistírna oděvů, pobočky bank, případně pošta) pro místní obyvatele a zaměstnance firem sídlících v Centru i blízkém okolí.

„Pasáž bude sloužit jako přirozená cesta na stanici metra Bořislavka, lidé by tu měli najít širokou škálu služeb a nabídku zboží denní potřeby. Podle průzkumu žije ve spádové oblasti Bořislavky zhruba 60 000 obyvatel, kterým bude obchodní centrum Bořislavka sloužit a tím i zvýší životní standard obyvatel této lokality,“ vysvětluje Otto Koval.

Projekt BOŘISLAVKA CENTRUM získal v říjnu pre-certifikaci zelené budovy LEED GOLD a je navrženo tak, aby uspokojilo potřeby i těch nejnáročnějších nájemců.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít