Vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší fotografie a zážitky z povodní

11. listopadu 2002, 00:00 - admin
11. listopadu 2002, 00:00

V Profitu č. 36 jsme vyhlásili soutěž pro čtenáře o nejlepší fotografii a zážitek z povodní. Každý, kdo byl přímým účastníkem nebo svědkem letošních ničivých živelních událostí, které ani nejstarší dosud žijící generace nepamatuje, mohl zaslat zajímavou fotografii s případným doprovodným textem o svém zážitku.

Nešlo nám o sbírku dalších tragických líčení - o dokumentaci zkázy, které již bylo víc než dost. Uvítali jsme především snímky pořízené s nadhledem a jistou dávkou humoru. Právě humor je totiž typická vlastnost českého člověka, s jejíž pomocí dokáže s patřičným respektem čelit i síle přírody a vyrovnat se se svým osudem. Členové redakce Profitu vybrali po důkladném zvážení pět nejzajímavějších, nejoriginálnějších, zkrátka těch nejlepších fotografií. Všechny otiskujeme spolu s popisky, jimiž své příspěvky autoři sami okomentovali. Mezi nejlépe oceněnými snímky se jich kupodivu několik sešlo z dílny jednoho autora. Jiří Sládeček v anonymním hodnocení obsadil hned tři vítězná místa.

1. místo

„Povodňové informace nejen pro občany Malé Strany,“ nese název nejoriginálnější fotografie, kterou nám zaslal Jiří Sládeček z Prahy 1. Ve svém dopise dodává: „Jako váš předplatitel a čtenář posílám na vaši výzvu několik fotografií z povodní. Nejde o zobrazení hrdinství, ale spíše o klidnější pohled - až oddychový.“

2. místo

Aktuální nabídka módního salonu - tak svoji fotografii pojmenoval Jiří Sládeček.

3. místo

Fotografii s vtipným popiskem „Nepřekročená rychlost“ nám zaslal Jan Kutílek z Červeného Kostelce.

4. místo

„Letní idyla u jezera Klárov“ - autor snímku: Jiří Sládeček z Prahy 1.

5. místo

„Nás bláto nezdolá! Ani když ho bude metr,“ tvrdí tato parta z Karlína. Autor fotografie, Oldřich Osmík z Jaroměře, se zúčastnil pomoci při odklízení následků povodně jako člen dobrovolných záloh armády.

6. místo

„Nepustím ten sloup! Bláto se mi nelíbí!“ komentuje tento výjev autor, Jan Kutílek z Červeného Kostelce, a dodává: „Tento úsek jsme čistili asi tři hodiny. Byl to nános 20 cm bahna!“

Autory šesti fotografií, které otiskujeme, samozřejmě odměníme. Každý vybraný soutěžící obdrží od vydavatelství Profitu propagační předměty (kovové pouzdro na vizitky, psací potřeby a pouzdro na tiskoviny) a CD-ROM s archivem článků týdeníku Profit od č. 1/1996 do č. 46/2001 a s prezentacemi firem včetně demo. Všem čtenářům, kteří se soutěže zúčastnili, za příspěvky děkujeme.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít