Výdajové paušály u překladatelů

09. ledna 2006, 00:00 - Ing. Jaromír Chlada
09. ledna 2006, 00:00

* Mám živnostenský list na překladatele anglického jazyka. Jakou konkrétní výši paušálních výdajů mohu použít v daňovém přiznání za rok 2005? Z různých výkladů takzvaných neřemeslných živností nejsem schopen zjistit, kam byla živnost překladatelů zařazena. Ing.

Mám živnostenský list na překladatele anglického jazyka. Jakou konkrétní výši paušálních výdajů mohu použít v daňovém přiznání za rok 2005? Z různých výkladů takzvaných neřemeslných živností nejsem schopen zjistit, kam byla živnost překladatelů zařazena.

**Ing. Kocman Pokud máte živnostenský list na živnost číslo 106 (překladatelská a tlumočnická činnost - obsahem této živnosti však není tlumočení sloužící potřebám řízení před soudy a správními orgány nebo v souvislosti s právními úkony fyzických a právnických osob ani překlady literárních děl jako využívání výsledků duševní tvůrčí činnosti jejich autory), pak se na vaše podnikání vztahuje boc c) § 7 odstavec 9 zákona o daních z příjmů. Za loňský rok můžete použít výdajové paušály ve výši 50 procent příjmů, jedná se tedy o kategorii neřemeslných živností. Pokud byste však činnost provozoval jako nezávislé povolání, můžete použít výdajový paušál jen ve výši 40 procent příjmů.  Ing. Jaromír Chlada, ekonomický a účetní poradce, Ústí nad Labem

Mohlo by vás zajímat

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

  • Rekola mění dopravu v českých městech

  • Roman Šmucler: Češky jsou posedlé zvětšováním prsou

  • Vinař Pavel Chrást: Víno se v Česku předražuje

  • Finance.cz pozvaly klienty na curling

  • Adam Hazdra: Třetina lidí je v práci nespokojených

  • Je o mě zájem, říká expremiér Jiří Paroubek v Euro TV

Hry pro příležitostné hráče