Vstanou noví Srbové

24. března 2003, 00:00 - (red)
24. března 2003, 00:00

Jak to vidíNení jasné, zda se nakonec podaří Srbu a spol. usvědčit z přípravy vraždy. Přesto už teď soudný člověk vidí, že v české diplomacii a tajných službách to pořádně zapáchá. Jak je možné, že člověk typu Srby mohl udělat takovou kariéru? Čistka ve vojenské rozvědce, kterou nařídil ministr Tvrdík, to podle nás už nezachrání.

Jak to vidí

Není jasné, zda se nakonec podaří Srbu a spol. usvědčit z přípravy vraždy. Přesto už teď soudný člověk vidí, že v české diplomacii a tajných službách to pořádně zapáchá. Jak je možné, že člověk typu Srby mohl udělat takovou kariéru? Čistka ve vojenské rozvědce, kterou nařídil ministr Tvrdík, to podle nás už nezachrání. Přichází totiž pozdě a týká se jen lidí, kteří by v ní po oficiálním zveřejnění seznamů agentů StB neměli co dělat tak jako tak. Ještě horší je, že Srbova šéfa a ochránce Kavana se celá aféra vůbec nedotkla. Všemu se může smát ze svého postu v OSN, kam jsme ho vyslali, byť se již vědělo dost o rejdech jeho tajemníka. Každý příběh korupce a zneužívání moci je obžalobou systému, který osobám Srbova naturelu umožňuje stoupat vzhůru. Máme důvod k obavám, že za jedním odhaleným Srbou jsou ve státní správě další, možná méně nápadní, ale stejně nebezpeční mafiáni.

Ukradená televize

Jak to vidí

Arbitři to řekli jasně i pro ty méně chápavé. Železný Lauderovi ukradl televizi a český stát mu ještě pomáhal. Účet za tuhle loupež činí asi tolik, co koncesinonářské poplatky ČT za čtyři roky. Navíc jsme získali pověst země, kde nejvyšší místa podporují unfair hru. Železný by nikdy nemohl podvést amerického investora bez podpory opoziční smlouvy a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nadstandardní vztahy s ředitelem Novy potvrdila její tehdejší tajemnice: co řekl doktor Železný, bylo prostě pravda. Je neuvěřitelné, když předseda Rady Muchka dnes říká, že radní netušili nic o povinnosti bránit dohodu o ochraně investic. A ještě neuvěřitelnější je, když dodává: „nelze přijmout absolutní submisivitu českého práva vůči mezinárodním dohodám“. Tak to ale stojí v Ústavě. A stockholmská arbitráž nám to jenom připomněla. Rada nakonec celou loupež ještě posvětila. Už v době, kdy arbitři rozhodli, a jen se čekalo na výši odškodného, přiklepla Železnému licenci na dalších dvanáct let. Ta stará přitom vyprší až v roce 2005. Stát teď stojí před smutným úkolem vyrovnat účet za tenhle komplot. Máme pro něj návrh: zločinecký majetek se obvykle konfiskuje, tak proč stejně nenaložit s licencí, již dostala společnost, která okradla vlastního investora?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít