Vstanou noví Srbové

24. března 2003, 00:00 - (red)
24. března 2003, 00:00

Jak to vidíNení jasné, zda se nakonec podaří Srbu a spol. usvědčit z přípravy vraždy. Přesto už teď soudný člověk vidí, že v české diplomacii a tajných službách to pořádně zapáchá. Jak je možné, že člověk typu Srby mohl udělat takovou kariéru? Čistka ve vojenské rozvědce, kterou nařídil ministr Tvrdík, to podle nás už nezachrání.

Jak to vidí

Není jasné, zda se nakonec podaří Srbu a spol. usvědčit z přípravy vraždy. Přesto už teď soudný člověk vidí, že v české diplomacii a tajných službách to pořádně zapáchá. Jak je možné, že člověk typu Srby mohl udělat takovou kariéru? Čistka ve vojenské rozvědce, kterou nařídil ministr Tvrdík, to podle nás už nezachrání. Přichází totiž pozdě a týká se jen lidí, kteří by v ní po oficiálním zveřejnění seznamů agentů StB neměli co dělat tak jako tak. Ještě horší je, že Srbova šéfa a ochránce Kavana se celá aféra vůbec nedotkla. Všemu se může smát ze svého postu v OSN, kam jsme ho vyslali, byť se již vědělo dost o rejdech jeho tajemníka. Každý příběh korupce a zneužívání moci je obžalobou systému, který osobám Srbova naturelu umožňuje stoupat vzhůru. Máme důvod k obavám, že za jedním odhaleným Srbou jsou ve státní správě další, možná méně nápadní, ale stejně nebezpeční mafiáni.

Ukradená televize

Jak to vidí

Arbitři to řekli jasně i pro ty méně chápavé. Železný Lauderovi ukradl televizi a český stát mu ještě pomáhal. Účet za tuhle loupež činí asi tolik, co koncesinonářské poplatky ČT za čtyři roky. Navíc jsme získali pověst země, kde nejvyšší místa podporují unfair hru. Železný by nikdy nemohl podvést amerického investora bez podpory opoziční smlouvy a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nadstandardní vztahy s ředitelem Novy potvrdila její tehdejší tajemnice: co řekl doktor Železný, bylo prostě pravda. Je neuvěřitelné, když předseda Rady Muchka dnes říká, že radní netušili nic o povinnosti bránit dohodu o ochraně investic. A ještě neuvěřitelnější je, když dodává: „nelze přijmout absolutní submisivitu českého práva vůči mezinárodním dohodám“. Tak to ale stojí v Ústavě. A stockholmská arbitráž nám to jenom připomněla. Rada nakonec celou loupež ještě posvětila. Už v době, kdy arbitři rozhodli, a jen se čekalo na výši odškodného, přiklepla Železnému licenci na dalších dvanáct let. Ta stará přitom vyprší až v roce 2005. Stát teď stojí před smutným úkolem vyrovnat účet za tenhle komplot. Máme pro něj návrh: zločinecký majetek se obvykle konfiskuje, tak proč stejně nenaložit s licencí, již dostala společnost, která okradla vlastního investora?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít