Vstanou noví Srbové

24. března 2003, 00:00 - (red)
24. března 2003, 00:00

Jak to vidíNení jasné, zda se nakonec podaří Srbu a spol. usvědčit z přípravy vraždy. Přesto už teď soudný člověk vidí, že v české diplomacii a tajných službách to pořádně zapáchá. Jak je možné, že člověk typu Srby mohl udělat takovou kariéru? Čistka ve vojenské rozvědce, kterou nařídil ministr Tvrdík, to podle nás už nezachrání.

Jak to vidí

Není jasné, zda se nakonec podaří Srbu a spol. usvědčit z přípravy vraždy. Přesto už teď soudný člověk vidí, že v české diplomacii a tajných službách to pořádně zapáchá. Jak je možné, že člověk typu Srby mohl udělat takovou kariéru? Čistka ve vojenské rozvědce, kterou nařídil ministr Tvrdík, to podle nás už nezachrání. Přichází totiž pozdě a týká se jen lidí, kteří by v ní po oficiálním zveřejnění seznamů agentů StB neměli co dělat tak jako tak. Ještě horší je, že Srbova šéfa a ochránce Kavana se celá aféra vůbec nedotkla. Všemu se může smát ze svého postu v OSN, kam jsme ho vyslali, byť se již vědělo dost o rejdech jeho tajemníka. Každý příběh korupce a zneužívání moci je obžalobou systému, který osobám Srbova naturelu umožňuje stoupat vzhůru. Máme důvod k obavám, že za jedním odhaleným Srbou jsou ve státní správě další, možná méně nápadní, ale stejně nebezpeční mafiáni.

Ukradená televize

Jak to vidí

Arbitři to řekli jasně i pro ty méně chápavé. Železný Lauderovi ukradl televizi a český stát mu ještě pomáhal. Účet za tuhle loupež činí asi tolik, co koncesinonářské poplatky ČT za čtyři roky. Navíc jsme získali pověst země, kde nejvyšší místa podporují unfair hru. Železný by nikdy nemohl podvést amerického investora bez podpory opoziční smlouvy a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nadstandardní vztahy s ředitelem Novy potvrdila její tehdejší tajemnice: co řekl doktor Železný, bylo prostě pravda. Je neuvěřitelné, když předseda Rady Muchka dnes říká, že radní netušili nic o povinnosti bránit dohodu o ochraně investic. A ještě neuvěřitelnější je, když dodává: „nelze přijmout absolutní submisivitu českého práva vůči mezinárodním dohodám“. Tak to ale stojí v Ústavě. A stockholmská arbitráž nám to jenom připomněla. Rada nakonec celou loupež ještě posvětila. Už v době, kdy arbitři rozhodli, a jen se čekalo na výši odškodného, přiklepla Železnému licenci na dalších dvanáct let. Ta stará přitom vyprší až v roce 2005. Stát teď stojí před smutným úkolem vyrovnat účet za tenhle komplot. Máme pro něj návrh: zločinecký majetek se obvykle konfiskuje, tak proč stejně nenaložit s licencí, již dostala společnost, která okradla vlastního investora?

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít