Vraťme se k zákoníku práce

05. června 2006, 00:00 - ZDENĚK LIŠKA
05. června 2006, 00:00

Demokratické volby mají jednu výhodu. Ať dopadnou jakkoli, jsou vždycky příležitostí jak něco změnit. Nebo se alespoň poučit. Tyto volby ukázaly, že politická vůle dokáže převálcovat cokoli. Legislativní smršť, v níž ČSSD s podporou komunistů přijímala před volbami jeden sporný zákon za druhým, musí být poučením.

Vznikla při ní řada nepovedených nebo vyloženě škodlivých zákonů. Pro zaměstnavatele i běžné zaměstnance je teď důležité, aby politiky usměrnili, zejména pokud jde o nově přijatý zákoník práce.

Proč? Nový pracovní kodex byl schválen proti vůli odborníků i pravicových stran. Stal se věcí politické prestiže, prostředkem předvolebního boje. V útočnou zbraň se změnil jediný paragraf - o výpovědi bez udání důvodu. S ním mu jeho předkladatelé dali punc zákona, který je tu pro ochranu zaměstnanců. Slogan - Chráníme vaše práva - byl vábnička na voliče.

Jednoduché slogany většinou slouží k manipulaci a propagandě. Odborářský boss Jaroslav Dušek po schválení zákona zopakoval, že „nový zákoník práce konečně stanoví jasná pravidla pro pohyb zaměstnance, zaměstnavatele i odborů na pomyslném hřišti pracovněprávních vztahů“. V tisku k tomu uvedl, že „dosavadní absence zákonů pro ochranu zaměstnanců vedla k vleklým sporům mezi nimi a zaměstnavatelem“.

Předvolební boj v té době nabíral na obrátkách. Kontroverzní odborář Dušek přece musí vědět, že ani jedno, ani druhé není pravda. Zaměstnance chránil už dosavadní zákoník. A navíc, zachování této výhody byl při projednávání vůbec nejdůležitější požadavek odborových centrál.

Na vodě stojí i prohlášení, že nový zákoník práce konečně stanoví jasná pravidla. Jednoznačně totiž vymezuje jen postavení odborů, což bylo obsaženo již v dosavadním zákoníku. Méně jasné jsou důsledky přijatého principu „co není zakázáno, je dovoleno“. Zmátly i odborového předáka. S výčtem výhod, které si vybral pro ilustraci přínosu nového kodexu, lze jen těžko souhlasit. Jen namátkou: žádná „novela ochrany zkušební doby pro nově nastupující zaměstnance a absolventy“ v něm není. Také „neumožnění výpovědi bez udání důvodů“ není novinka. Je pravda, že se výpověď bez udání důvodů stala v průběhu přípravy zákona trhákem a tento požadavek zaměstnavatelů posloužil jako strašák na zaměstnance. Nikdo z předkladatelů již seriózně nedoplnil, jak vysoké odstupné -až ve výši dvanáctinásobku průměrného výdělku -zaměstnavatelé při takové výpovědi navrhovali.

Dušek se nepochybně s novelou dobře seznámil a přesto v ní nemá zcela jasno.

I proto je nutné se k novému zákoníku znovu vrátit. K čemu je norma málo srozumitelná i pro ty, kdo se pracovněprávními vztahy profesně zabývají? A jak se jí mohou řídit ti, pro které je určena? V případě zákoníku práce jsou to především běžní zaměstnanci a podnikatelé. *

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít