Volná místa nabídne burza práce

29. března 2005, 00:00 - admin
29. března 2005, 00:00

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Úřady práce v Libereckém kraji připravují na 5. duben Burzu pracovních příležitostí. Ta má nezaměstnaným zprostředkovat kontakt s největšími zaměstnavateli a informovat je o možnostech práce v zahraničí. Nabídku pracovních příležitostí by mělo představit přibližně patnáct velkých firem z Libereckého kraje i okolních regionů.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Úřady práce v Libereckém kraji připravují na 5. duben Burzu pracovních příležitostí. Ta má nezaměstnaným zprostředkovat kontakt s největšími zaměstnavateli a informovat je o možnostech práce v zahraničí.

Nabídku pracovních příležitostí by mělo představit přibližně patnáct velkých firem z Libereckého kraje i okolních regionů. Akci společně pořádají Dům kultury, krajský úřad, úřady práce a hospodářská komora. Podle mluvčího Úřadu práce v Liberci Ladislava Dvořáka je určena všem, kdo hledají uplatnění na trhu práce. „Zvlášť zaměřit se chceme na mladé lidi, především absolventy škol v evidenci úřadů práce, pro které bude účast povinná,“ říká.

Burza je jednodenní, bude ale mít doprovodný program, který je z větší části určen i široké veřejnosti. „Na jednotlivých přednáškách dostanou zájemci informace o možnostech zaměstnání v zahraničí, o tom jak se připravit na přijímací pohovory pro vstup do zaměstnání a další informace důležité pro hledání práce,“ podotýká Dvořák.

V Libereckém kraji klesla v únoru nezaměstnanost o dvě desetiny procentního bodu na 8,2 procenta. Úřady práce přitom po zkušenostech z minulých let očekávaly, že bude přinejlepším stagnovat. Na konci února bylo v evidenci zdejších úřadů práce 20 377 uchazečů o zaměstnání. Tedy o 328 méně než v lednu a dokonce o 1621 méně než před rokem.

„Počet uchazečů přitom klesl ve všech okresech, i když nejvýrazněji na Semilsku,“ dodává Dvořák. Hlavní příčinou příznivého vývoje je podle něj úspěšný rozvoj zejména zahraničních firem, které po vstupu do Unie více vyvážejí. To vede ke vzniku nových pracovních příležitostí. Úspěšně se přitom daří umisťovat i loňské absolventy škol.

Nejvýrazněji, o šest desetin procentního bodu na sedm procent, klesla v únoru nezaměstnanost na Semilsku. Bez práce tam bylo na konci sledovaného měsíce 3012 lidí, tedy o 147 méně než na konci ledna. Podle Dvořáka se zejména v zaměstnanosti na Semilsku projevila dobrá zimní sezona.

Výrazně méně, o pouhou desetinu procentního bodu, klesla v únoru nezaměstnanost na Liberecku a Jablonecku. Na Liberecku bylo na konci měsíce bez práce 8135 lidí, což bylo o 124 méně než na konci ledna. Míra nezaměstnanosti klesla na 8,6 procenta. Nižší nezaměstnanost - 7,1 procenta - mělo na konci února Jablonecko. Uchazečů o práci bylo 3578: o 52 méně než měsíc předtím.

Nejvyšší nezaměstnanost v Libereckém kraji má stále Českolipsko. Na konci února tam bylo bez práce 5652 lidí, což bylo o pouhých pět méně než v lednu. Míra nezaměstnanosti proto zůstala na lednové úrovni 9,2 procenta.

NEZAMĚSTNANOST V LIBERECKÉM KRAJI

(v únoru 2005)

Okres počet míra nezaměstnanosti volná

nezaměstnaných (v procentech) místa

Česká Lípa 5 652 9,2 453

Jablonec nad Nisou 3 578 7,1 418

Liberec 8 135 8,6 947

Semily 3 012 7,0 280

Kraj celkem 20 377 8,2 2 098

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít