Volná místa nabídne burza práce

29. března 2005, 00:00 - admin
29. března 2005, 00:00

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Úřady práce v Libereckém kraji připravují na 5. duben Burzu pracovních příležitostí. Ta má nezaměstnaným zprostředkovat kontakt s největšími zaměstnavateli a informovat je o možnostech práce v zahraničí. Nabídku pracovních příležitostí by mělo představit přibližně patnáct velkých firem z Libereckého kraje i okolních regionů.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Úřady práce v Libereckém kraji připravují na 5. duben Burzu pracovních příležitostí. Ta má nezaměstnaným zprostředkovat kontakt s největšími zaměstnavateli a informovat je o možnostech práce v zahraničí.

Nabídku pracovních příležitostí by mělo představit přibližně patnáct velkých firem z Libereckého kraje i okolních regionů. Akci společně pořádají Dům kultury, krajský úřad, úřady práce a hospodářská komora. Podle mluvčího Úřadu práce v Liberci Ladislava Dvořáka je určena všem, kdo hledají uplatnění na trhu práce. „Zvlášť zaměřit se chceme na mladé lidi, především absolventy škol v evidenci úřadů práce, pro které bude účast povinná,“ říká.

Burza je jednodenní, bude ale mít doprovodný program, který je z větší části určen i široké veřejnosti. „Na jednotlivých přednáškách dostanou zájemci informace o možnostech zaměstnání v zahraničí, o tom jak se připravit na přijímací pohovory pro vstup do zaměstnání a další informace důležité pro hledání práce,“ podotýká Dvořák.

V Libereckém kraji klesla v únoru nezaměstnanost o dvě desetiny procentního bodu na 8,2 procenta. Úřady práce přitom po zkušenostech z minulých let očekávaly, že bude přinejlepším stagnovat. Na konci února bylo v evidenci zdejších úřadů práce 20 377 uchazečů o zaměstnání. Tedy o 328 méně než v lednu a dokonce o 1621 méně než před rokem.

„Počet uchazečů přitom klesl ve všech okresech, i když nejvýrazněji na Semilsku,“ dodává Dvořák. Hlavní příčinou příznivého vývoje je podle něj úspěšný rozvoj zejména zahraničních firem, které po vstupu do Unie více vyvážejí. To vede ke vzniku nových pracovních příležitostí. Úspěšně se přitom daří umisťovat i loňské absolventy škol.

Nejvýrazněji, o šest desetin procentního bodu na sedm procent, klesla v únoru nezaměstnanost na Semilsku. Bez práce tam bylo na konci sledovaného měsíce 3012 lidí, tedy o 147 méně než na konci ledna. Podle Dvořáka se zejména v zaměstnanosti na Semilsku projevila dobrá zimní sezona.

Výrazně méně, o pouhou desetinu procentního bodu, klesla v únoru nezaměstnanost na Liberecku a Jablonecku. Na Liberecku bylo na konci měsíce bez práce 8135 lidí, což bylo o 124 méně než na konci ledna. Míra nezaměstnanosti klesla na 8,6 procenta. Nižší nezaměstnanost - 7,1 procenta - mělo na konci února Jablonecko. Uchazečů o práci bylo 3578: o 52 méně než měsíc předtím.

Nejvyšší nezaměstnanost v Libereckém kraji má stále Českolipsko. Na konci února tam bylo bez práce 5652 lidí, což bylo o pouhých pět méně než v lednu. Míra nezaměstnanosti proto zůstala na lednové úrovni 9,2 procenta.

NEZAMĚSTNANOST V LIBERECKÉM KRAJI

(v únoru 2005)

Okres počet míra nezaměstnanosti volná

nezaměstnaných (v procentech) místa

Česká Lípa 5 652 9,2 453

Jablonec nad Nisou 3 578 7,1 418

Liberec 8 135 8,6 947

Semily 3 012 7,0 280

Kraj celkem 20 377 8,2 2 098

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít