Volkswagen Group: Karlovy Vary jsou pro nás prestiž

05. července 2009, 00:00 - Erich Handl
05. července 2009, 00:00

Jaký má pro světovou automobilovou značku význam spojit se s menším filmovým festivalem? Zeptali jsme se vedoucího divize Audi společnosti Import Volkswagen Group Petra Neústupného.

Autor: Profit

Co očekáváte od partnerství s karlovarským festivalem?

Pro nás je to vynikající příležitost představit naše vozy zákazníkům. Pokračování dosavadní spolupráce s organizátory filmového festivalu je dokladem nejen úspěšnosti modelů značky Audi, ale i kvality souvisejících služeb.

FESTIVAL EXISTUJE UŽ OD VÁLKY

Kam sahají tradice karlovarského festivalu? Letos slaví 44. ročník, ale ve skutečnosti existuje už od roku 1946. Některé ročníky se totiž neuskutečnily. O konání filmového festivalu v Československu se začalo uvažovat už před druhou světovou válkou. V situaci zestátněné československé kinematografie se k této myšlence nakonec postavily pozitivně státní orgány, a tak se v srpnu 1946 mohla uskutečnit první filmová nesoutěžní přehlídka v Mariánských Lázních a Karlových Varech. Akce přežila komunistickou éru s tím, že se definitivně přesunula do Varů. Politické změny po listopadu 1989 osvobodily karlovarský festival od politických tlaků. V roce 1990 veřejnost nadšeně přijala kolekci československých filmů uvolněných po letech z trezoru. Renomé hvězdné přehlídky si festival udržel dodnes. Letos se má ve Varech objevit například Antonio Banderas.

Nejde z hlediska světové automobilky o poněkud lokální akci?

Festival ve Varech považujeme za největší společenskou událost v České republice. Pro naši značku, která chce být v tuzemsku vidět, je to významná akce.

Co takovéto partnerství z vaší strany zahrnuje?

Především půjčujeme hostům festivalu naše auta. Přímo na místě mají možnost ocenit jejich jízdní vlastnosti a komfort. Jde hlavně o limuzíny, ale při zahajovacím ceremoniálu budou letos jezdit i kabriolety.

Jaké letos chystáte doprovodné akce?

Bude se jednat o dvě události. Tou první je společenský večer, který se odehrává vždy první festivalové pondělí. Je to událost s živou hudbou, loni například účinkovala skupina MIG 21. Na tento večer navazuje doprovodný program, v rámci kterého představujeme celou škálu svých produktů. Například úterý bude v této sekci patřit novinářům. Druhou naší stěžejní akcí v Karlových Varech je golfový turnaj.

Zajišťujete hostům festivalu ještě jiné služby než půjčování aut. **

Ano, například sháníme vstupenky na filmová představení a umíme zorganizovat golfový výlet.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít