Vítězky 2. ročníku soutěže Ocenění Českých Podnikatelek – OCP 2009

23. října 2009, 03:25 - Helas
23. října 2009, 03:25

Zakladatelé projektu Agentura Helas a Mazars včera večer vyhlásily vítězky soutěže Ocenění Českých Podnikatelek – OCP. Ze 17ti společností, které se dostaly do nejužšího finále, byly vybrány ty, které dosáhly nejlepšího bodového ohodnocení.

Autor: Helas

Vítězky letošního ročníku soutěže:

V kategorii malá firma:

Zvítězila paní Ing. Jana Erbová a společnost AC-T servis spol. s.r.o., Praha

Společnost AC-T servis byla založena v roce 1999. Zabývá se velkoobchodem s vybranými druhy železářského zboží. Hlavním sortimentem je kvalitní dveřní a okenní kování vyráběné v zemích EU, dále pak doplňky ke dveřím, plastové a dřevěné dveřní mřížky, madlové systémy. Navíc nabízí široký sortiment krbového nářadí, košů na dřevo a krbových zástěn.

V kategorii střední společnost:

Zvítězila paní Marta Slánská se společností MAXIMA REALITY, s.r.o., Praha

Společnost MAXIMA REALITY byla založena roku 1996 bez jakéhokoliv zahraničního či úvěrového kapitálu. Nabízí široký výběr nemovitostí, zajišťuje prohlídky vybraných objektů, poskytuje komplexní bezplatné poradenství. Samozřejmostí firmy je osobní přístup ke klientům a kvalitní profesionální zázemí při realizaci smluv.

V kategorii velká společnost:

Zvítězila paní Ing. Helena Mikulínová se společností Callis Inter s.r.o., Zlín

Společnost Callis Inter s.r.o. vznikla v roce 1993. Zaměřuje se především na poskytování kvalitních personálně poradenských služeb. Hlavním předmětem naší činnosti je výběr pracovníků do trvalých pracovních poměrů. Zaměřuje se jak na vrcholové manažerské pozice, střední manažerské pozice, tak i na výběr kvalifikovaných pracovníků. Dále nabízí také propůjčování zaměstnanců. Dalším předmětem jejich činnosti je zprostředkování obchodu, obchodní činnost a činnost daňových a účetních poradců.

Cenu České spořitelny – Výjimečná podnikatelka získala paní PaedDr. Ilona Kejklíčková, Ph.D. a její Soukromá klinika LOGO s.r.o., Brno

Soukromá klinika LOGO s.r.o. byla založena již v roce 1990 jako specializované zdravotnické zařízení na diagnostiku a terapii vad řeči, hlasu a sluchu. Postupně se rozvíjela tak, že v současné době je zde poskytována komplexní péče v odbornostech – foniatrie, ORL, logopedie, psychologie, psychiatrie, neurologie, interní lékařství, fyzioterapie, dětský denní stacionář a lůžkové oddělení. Na klinice je využíváno komplexního přístupu tak, že na jednom místě a v jednom čase na klienta působí složky léčebné, reedukační a rehabilitační. Cílem je během poměrně krátkého časového úseku klientovi pomoci v odstraňování, zmírňování jeho obtíží a ukázat cestu, kterou se dá vydat. Paní Ilona Kejklíčková je také místopředsedkyní Občanského sdružení LOGO, které bylo založeno v roce 2002 a podporuje osoby postižené závažnými poruchami komunikace a hybnosti. O.s. LOGO poskytuje takto postiženým dětem a dospělým a jejich rodinným příslušníkům soubor sociálních služeb registrovaných Krajským úřadem Jihomoravského kraje. Posláním těchto služeb je co nejvíce zkvalitnit život osob postižených poruchami komunikace navzdory jejich handicapu a umožnit jim prožít plnohodnotný život. Cílem je integrace takto postižených osob do společnosti, do systému vzdělávání a pokud je to možné, i na trh práce.

Finalistky soutěže (v abecedním pořadí):

Kategorie malá firma:

AC-T servis, spol. s.r.o.- Jana Erbová

BON TON, s.r.o. - Milena Adlerová

KENS spol. s.r.o. - Eva Musilová

Praktik Papír, s.r.o. - Margarita Špalková

SCHINKMANN s.r.o. - Jarmila Schinkmannová

Soukromá základní Škola Hrou, s.r.o. - Ivana Málková

VADANA, spol. s.r.o. - Vlasta Otychová

Kategorie střední firma:

Cosmetics ATOK International s.r.o.- Anastázie Skopalová

KLEIBLOVÁ s.r.o. - Kamila Kleiblová

LINGERIE, s.r.o. - Dagmar Šoupalová

MAXIMA REALITY, s.r.o. - Marta Slánská

SILEX, spol. s.r.o. - Ivana Šachová

Soukromá klinika LOGO s.r.o. - Ilona Kejklíčková

SPOJBUS s.r.o. - Jana Barnatová

SP – TOP s.r.o. - Soňa Pavelková

Kategorie velká společnost:

Callis Inter s.r.o. - Helena Mikulínová

McPARTNERS, s.r.o. - Ivana Malivojević

Účastníkem soutěže může být pouze osoba, která splňuje tři základní kritéria: osoba je český občan – žena, je 100% majitelkou společnosti a její společnost byla založena nejpozději k 1. lednu 2005. Do soutěže může být česká podnikatelka nominována především na základě finanční analýzy veřejně dostupných údajů zpracovaných odborným garantem. Soutěž je zcela nezávislá díky exaktně měřitelným ekonomickým parametrům monitorujícím hospodaření společností po dobu několika let. Tuto nezávislost zaručuje mimo jiné také odborný garant soutěže. Pro letošní rok se jím stala akciová společnost CCB – Czech Credit Bureau, která dodává řešení pro credit risk, nástroje pro ratingová/scoringová hodnocení různých typů subjektů a obchodní informace o firmách.

Soutěžící byly kontaktovány pořadateli soutěže písemně a telefonicky a dále pozvány na schůzku s cílem získat co nejkvalitnější informace pro posouzení hodnocených kritérií. Hodnocení provedla porota. Dle stanovených kritérií hodnocení se vychází z ekonomické analýzy firem (70%) a z jejich společenského přínosu (30%). Jednotlivým kritériím jsou přiřazeny příslušné body a váhy. Celková databáze, která byla podkladem pro nominaci finalistek, a která zahrnuje firmy splňující výše uvedená tři kritéria, obsahovala 11 462 společností. Počet firem v této databázi, které zveřejnily své účetní závěrky za uplynulá 3 účetní období, činil 1 521 firem, z toho 223 společností má 10 a více zaměstnanců. Po prvních předběžných analýzách byl z této poslední skupiny podniků sestaven seznam téměř 70 potencionálních finalistek, z nichž 17 postoupilo do nejužšího finále.

Patronkou letošního ročníku Eliška Hašková Coolidge, Ing. Dana Jagošová, ředitelka odboru komerčního centra České spořitelny; korektivní dermatolog, MUDr. Hana Raková, MBA, ředitelka Esthé - Kliniky estetické medicíny s.r.o.; Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc., ředitel Institutu ekonomických studií při Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Dále pan Tomáš Sedláček, hlavní makroekonomický stratég ČSOB, byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), Ing. Pavel Finger, MBA, člen představenstva Czech Credit Bureau, Ing. Hana Pavlištová, ředitelka České informační agentury (ČIA), proslulý baletní mistr Vlastimil Harapes a obě zakladatelky, Helena Kohoutová (Agentura Helas) a Jana Švenková (Mazars Audit).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít