Vítězem firmy roku 2008 díky Pohodě pro 100 000 lidí

24. května 2009, 00:00 - Lukáš Kropík, spolupracovník redakce
24. května 2009, 00:00

Společnost Stormware loni díky ekonomickému systému Pohoda získala prvenství v soutěži Vodafone Firma roku 2008 v kraji Vysočina. Titul za firmu přebíral jednatel společnosti Petr Klička.

Autor: Jakub Stadler

K vývoji aplikací se jednatel společnosti Stormware Petr Klička dostal už v sedmé třídě na základní škole. „Programování mě vždycky bavilo. A tak jsem se po střední škole dal na softwarové inženýrství. Už ve druhém ročníku jsem začal programovat právní systém Winlex, a tím jsem se aktivně zapojil do podnikání pod značkou Stormware,“ vzpomíná dnes pětatřicetiletý Klička, který se do byznysu vrhl společně se svým bratrancem Ivem Stormem a jeho ženou.

Z programátora manažerem

„Na začátku jsme samozřejmě nejvíce času trávili programováním, ale také jsme vyřizovali telefony a odreagovávali se u balení zásilek prvním zákazníkům. Jak firma rostla a rostl počet jejích zaměstnanců, tak se dělily kompetence a zodpovědnost. Postupně jsem přestával programovat a soustředil se na řízení vývoje a ekonomických procesů. Také jsem radil, co dělat v marketingu,“ říká Klička. „Pamatuji si na období, kdy jsem na svém počítači měl vývojové prostředí, a přestože jsem aktivní vývoj nedělal, občas jsem si ještě něco napsal.“

Dnes má jihlavská IT společnost Stormware v České a Slovenské republice přes 150 zaměstnanců. Loni dosáhla obratu přes 230 milionů korun, což je o necelou třetinu více než v roce 2007. Předloni dokonce meziročně zvýšila tržby o polovinu. Nejúspěšnějším produktem firmy je ekonomický systém Pohoda s více než 100 tisíci prodanými licencemi.

VODAFONE FIRMA ROKU

Loni se do soutěže Vodafone Firma roku přihlásilo 3220 firem. Kritériem pro účast byl maximální obrat společnosti 1,4 miliardy korun. V krajských kolech byly firmy hodnoceny na základě skóringu vypočítaného z rentability, likvidity, zadluženosti, aktiv, ziskovosti a produktivity firmy, dále ratingu Hospodářské komory a hodnocení poroty. Ve finále pak odborná porota posuzovala firmy na základě prezentace a znalosti podnikatelského prostředí. Zájemci o účast v letošním ročníku soutěže se mohou přihlásit na www.firmaroku.cz.

Prioritou jsou zaměstnanci

Ocenění v soutěži Vodafone Firma roku si společnost Stormware podle Kličky zasloužila hlavně proto, že porotu zaujala čísly o hospodaření a specifickým přístupem ke svým zaměstnancům. „Díky vynaloženému úsilí a dosaženým výsledkům jsme v červnu loňského roku získali certifikát Investor in People, který je potvrzením vysoké úrovně řízení lidských zdrojů a důkazem, že rozvoj zaměstnanců je v souladu s rozvojem společnosti,“ říká Klička.

Samozřejmostí je podle něj týden dovolené navíc a motivující finanční ohodnocení v závislosti na pracovním výkonu zaměstnance. Ve firmě se snaží o vytváření a udržení „pohodového“ pracovního prostředí, kde se počítá a pracuje s návrhy zaměstnanců, ať už se týkají oblasti vývoje nebo procesů a poskytování služeb, kde je místo i pro aktivní relaxaci. Zaměstnanci si mohou o přestávkách ve firmě zahrát například stolní fotbal, ping-pong nebo zaboxovat.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost.…
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
Technologie
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít