Visa CodeSure - platební karta s funkcí bezkontaktní platby

15. listopadu 2010, 18:55 - Hamřík Miloslav
15. listopadu 2010, 18:55

Jako první budou z významného kroku ke zvyšování online bezpečnosti profitovat švýcarští zákazníci Cornèr Bank, která potvrdila, že patří k jedné z nejvíce inovativních bank v Evropě.

Foto: Visa

Jde o jedinečnou platební kartu s integrovanou klávesnicí pro zadávání PIN kódu. Uživatelé při jejím používání zadávají PIN přímo do své karty, čímž je zajištěno jejich maximální pohodlí a bezpečnost transakcí. Kartou lze snadněji a ještě bezpečněji uskutečňovat online transakce ve standardu „Verified by Visa“ a lze ji používat pro placení u obchodníků i pro výběr hotovosti z bankomatů. Kromě toho karta disponuje převratnou funkcí bezkontaktních plateb, v rámci které umožňuje platit částky do 40 švýcarských franků pouhým přiblížením karty ke čtečce. Platební karta Visa CodeSure disponuje osmiciferným alfanumerickým displejem a klávesnicí s 12 klávesami. Karta je též vybavena baterií s životností tři roky.

Cornèr Bank je vůbec první bankou na světě, která tuto kombinaci technologií využívá a v následujících měsících bude novou kartu vydávat svým klientů. „Chceme našim klientům poskytnout jistotu poklidného online nakupování. Internet se pro švýcarské zákazníky stal významným obchodním nástrojem. Ti eho prostřednictvím každoročně nakoupí zboží v hodnotě přibližně šesti miliard švýcarských franků. Tato nová revoluční technologie významně sníží možnosti zneužití karty při platbách prostřednictvím internetu. Vlastník karty bude při každé online transakci zadávat PIN přímo do karty, čímž se předejde neoprávněnému použití karty.” říká o novince Alessandro Seralvo, ředitel oddělení pro platební karty společnosti Cornèr Bank.

Asociace Visa Europe je ráda, že může ve spolupráci s Cornèr Bank uvést na trh tuto převratnou novinku. Toto exkluzivní řešení vyvinuté asociací Visa Europe představuje velice pohodlný způsob, jak internetovým platbám zajistit vysokou úroveň zabezpečení jako je tomu při placení prostřednictvím čipových technologií a zadávání PIN kódů v prodejnách. Společnosti mohou technologii a karty používat například pro vzdálené přihlašování do zabezpečených systémů, jako je internetové nebo telefonické bankovnictví či firemní virtuální sítě,” dodává Sandra Alzettová, ředitelka oddělení inovací ve Visa Europe.

Asociace Visa Europe svůj nový produkt před komerčním uvedením podrobila rozsáhlému testování na odolnost, bezpečnost a spolehlivost v předních světových laboratořích. Vše též konzultovala s předními odborníky z různých oborů. Od roku 2009 byla též karta testována osmi evropskými bankami a jejich klienty v několika zemích včetně Švýcarska. V rámci testovací fáze se prokázalo, že zákazníci používají tuto kartu pro online transakce častěji (70 % respondentů) a mají větší pocit bezpečí (86 % účastníků). Zákazníci nyní při nákupu prostřednictvím internetu profitují z jednoduchého postupu. Při online nakupování se nemusejí nikde registrovat ani používat další technická zařízení. A co je neméně důležité, nemusejí si pamatovat žádná další hesla.

Visa CodeSure funguje na principu ověřování totožnosti uživatele karty, přičemž ten je právoplatným držitelem karty a má tedy oprávnění transakci uskutečnit, má kartu u sebe a pouze on zná správný PIN. Proces ověření online transakce má tři kroky:

1) Při nákupu na internetu či přihlášení k internetové bankovní službě aktivuje uživatel autorizační proces stiskem klávesy „Verified by Visa” na klávesnici karty.

2) Po vyzvání zadá prostřednictvím integrované klávesnice svůj PIN.

3) Na displeji karty se objeví unikátní jednorázový kód, který uživatel použije k potvrzení standardní online transakce Verified by Visa.

Karta je též vybavena funkcí pro bezkontaktní platby. Ta umožňuje rychlé uskutečňování plateb u obchodníků, jelikož je lze provádět během necelé vteřiny. Vše funguje na technologii bezdrátového spojení na krátkou vzdálenost, kdy dochází k zabezpečené výměně dat mezi čipovou kartou a speciálně upraveným terminálem. Pro provedení platby stačí kartu k terminálu krátce přiblížit a není nutné ji do přístroje vkládat nebo projíždět čtečkou.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel uvádí první disk s 64vrstvou NAND, SSD 545s. Slibuje vysoký výkon i ve velké zátěži
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít