Virtuální kanceláře

22. července 2010, 02:00 - Petra Sýkorová
22. července 2010, 02:00

Existuje v rámci českých zákonů legislativa, která přesně definuje fungování virtuálních kanceláří nebo registračních sídel? Jaký je vůbec rozdíl mezi virtuální kanceláří a registračním sídlem? Jaké parametry musí splňovat budova (místnost), aby zde mohla být poskytována služba virtuálních kanceláří? Prověřují firmy poskytující služby virtuálních kanceláří nějakým způsobem zájemce o své služby?

Vendula S., Praha

Podle zákonů České republiky musí mít každá společnost (právnická osoba) své registrační sídlo, což je, zjednodušeně řečeno, adresa, na které je daná společnost dostižitelná a kde sídlí. Každý člověk má v ČR své trvalé bydliště, tak i každá společnost má své trvalé bydliště, respektive registrační sídlo. Pro ty, kteří nechtějí, aby jejich společnost sídlila na jejich trvalé adrese, nebo nechtějí využívat standardních služeb kamenných kanceláří, je zde služba umožňující si při rozumných finančních nákladech zaregistrovat, prostřednictvím registračního sídla, trvalou adresu společnosti například na prestižních adresách velkých měst České republiky a na Slovensku. Prostřednictvím servisu k registračnímu sídlu, který vám poskytnou odborníci z firem, které se tomuto podnikání profesionálně věnují, máte zajištěno splnění zákonných povinností, které musí sídlo společnosti splňovat podle příslušných nařízení a legislativních norem a zákonů. Dané registrační sídlo je označeno obchodní firmou a identifikačním číslem, je zajištěn kontakt s veřejností či státní správou a samozřejmostí je přijímání písemností a zásilek určených na adresu sídla společnosti.

Naopak virtuální kancelář je služba, na kterou se specializují jen některé společnosti, které disponují jak odborným know-how, tak i dostatkem administrativních prostor pro poskytnutí služby. Virtuální kancelář je alternativním řešením oproti klasickým takzvaným kamenným kancelářským prostorám. Tato služba přináší klientům jak profesionální zázemí na prestižní adrese, tak i administrativní podporu na velmi vysoké úrovni služeb. V rámci služby virtuální kancelář lze zajistit přesměrování a přeposílání pošty, dále pak profesionální vyřízení telefonních hovorů nebo jejich přesměrování, a v neposlední řadě i případný styk s klienty.

Služby virtuální kanceláře nabízí také možnost realizace vašich obchodních schůzek v profesionálním prostředí, ať již v zasedacích místnostech nebo v plně vybavených kancelářích, které si můžete pronajmout jen na dobu, na kterou je skutečně potřebujete, třeba na hodinu. V rámci této služby získáte kompletní servis v podobě zajištění občerstvení, technického zázemí a administrativní podpory na profesionální úrovni.

Kvalitní poskytovatel služby virtuálních kanceláří se pozná jednak podle referencí, které si můžete ověřit, a také podle toho, jaké garance vám poskytne při uzavírání smlouvy. Pouze profesionální poskytovatel služeb vám garantuje osobní kontakt a jeho prostřednictvím například garanci přebírání písemností nebo styk s veřejností a státními úřady. Tedy nikoli nějaký PO BOX, ale reálné služby postavené na zprostředkovaném osobním kontaktu vyškoleného personálu, který zajišťuje, na základě podepsané smlouvy, služby a úkony za vaši společnost. Dalším kritériem, viditelným již na první pohled, je také šíře nabízených služeb, počet adres, na nichž službu virtuální kanceláře a registračního sídla poskytuje, a v neposlední řadě také doba, po kterou společnost služby na trhu poskytuje.

Smlouva o využívání služeb virtuálních kanceláří s klienty je uzavřena podle platných legislativních norem a zákonů – občanského a obchodního zákoníku. Poskytovatelé služby virtuálních kanceláří mohou zájemce o jejich služby prověřovat ve veřejně přístupných rejstřících a seznamech.

**Jana Babůrková, SMART Office

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla…
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Technologie
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít