Více piva i zmrzliny

16. července 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL EVA MARZINI
16. července 2007, 00:00

Červnové počasí hrdinům naší podnikatelské kroniky prospělo. Hostinský Palán prodává víc piva, manželům Grycovým roste prodej zmrzliny o desítky procent. Červen ale přinesl našim podnikatelům i notnou várku problémů. Účastníci našeho seriálu si libují. Vybrali si totiž vesměs obory podnikání, jimž se v horkém červnu dařilo.

Červnové počasí hrdinům naší podnikatelské kroniky prospělo. Hostinský Palán prodává víc piva, manželům Grycovým roste prodej zmrzliny o desítky procent. Červen ale přinesl našim podnikatelům i notnou várku problémů.

Účastníci našeho seriálu si libují. Vybrali si totiž vesměs obory podnikání, jimž se v horkém červnu dařilo. Personál havlíčkobrodského hospodského Karla Palána kmitá po place a roznáší hostům jedno pivo za druhým. Na dračku jde i zmrzlina manželů Grycových ze společnosti Noris.

Z HOSPODSKÉHO ÚDRŽBÁŘEM Vysoké teploty znamenaly pro naše podnikatele také drobné peripetie. Nápor počasí i cestujících nevydržela klimatizace několika Jančurových žlutých autobusů. Bouřka zase způsobila několikahodinový výpadek proudu v hronovské fabrice Martina Wichterleho. Hosté Karla Palána mu sem tam poničí plot či poškrábou stoly na zahrádce, takže se kvůli tomu v létě stává z hospodského spíše údržbářem. Výrobce karnevalových masek Zdeněk Rydygr potom přijal proti vedru takové opatření, kdy dovolil svým zaměstnancům pracovat již od půl šesté, aby se alespoň trochu vyhnuli práci v odpoledním horkém počasí. „Zkoušeli jsme to již od pěti, ale to tu všichni ještě pospávali, tak jsem to posunul na půl šestou,“ říká Rydygr. Nejzajímavější novinkou v podnikání Sedmi statečných je zřejmě rozhodnutí Radima Jančury odsunout start jeho hotelového byznysu o dva roky. „Potřebujeme totiž do roka ušetřit minimálně 150 až 200 milionů korun. Do té doby chci podepsat smlouvu o nákupu vlaků. Hotel, který jsem letos koupil, budu pak zřejmě prodávat,“ prozrazuje Jančura. RECEPTEM JE PES A TŘETÍ PATRO**

Už dlouho jsme nedali prostor průběžným výsledkům naší „hubnoucí“ soutěže. Ale není o co stát. Účastníci si drží v lepším případě svoji váhu a Karel Palán se neměl poslední měsíc čas ani zvážit, tolik měl práce. „Poradila bych jim, aby si pořídili psa a kancelář ve třetím patře bez výtahu,“ radí obchodnice se zážitky Linda Vavříková. Rydygr a Palán již psa mají, tak už zbývá jen ta kancelář. Radim Jančura zatím nemá ani toho psa a dává po vyčerpávajícím pracovním shonu přednost pivu před projížďkou na kole. *

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít