Více piva i zmrzliny

16. července 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL EVA MARZINI
16. července 2007, 00:00

Červnové počasí hrdinům naší podnikatelské kroniky prospělo. Hostinský Palán prodává víc piva, manželům Grycovým roste prodej zmrzliny o desítky procent. Červen ale přinesl našim podnikatelům i notnou várku problémů. Účastníci našeho seriálu si libují. Vybrali si totiž vesměs obory podnikání, jimž se v horkém červnu dařilo.

Červnové počasí hrdinům naší podnikatelské kroniky prospělo. Hostinský Palán prodává víc piva, manželům Grycovým roste prodej zmrzliny o desítky procent. Červen ale přinesl našim podnikatelům i notnou várku problémů.

Účastníci našeho seriálu si libují. Vybrali si totiž vesměs obory podnikání, jimž se v horkém červnu dařilo. Personál havlíčkobrodského hospodského Karla Palána kmitá po place a roznáší hostům jedno pivo za druhým. Na dračku jde i zmrzlina manželů Grycových ze společnosti Noris.

Z HOSPODSKÉHO ÚDRŽBÁŘEM Vysoké teploty znamenaly pro naše podnikatele také drobné peripetie. Nápor počasí i cestujících nevydržela klimatizace několika Jančurových žlutých autobusů. Bouřka zase způsobila několikahodinový výpadek proudu v hronovské fabrice Martina Wichterleho. Hosté Karla Palána mu sem tam poničí plot či poškrábou stoly na zahrádce, takže se kvůli tomu v létě stává z hospodského spíše údržbářem. Výrobce karnevalových masek Zdeněk Rydygr potom přijal proti vedru takové opatření, kdy dovolil svým zaměstnancům pracovat již od půl šesté, aby se alespoň trochu vyhnuli práci v odpoledním horkém počasí. „Zkoušeli jsme to již od pěti, ale to tu všichni ještě pospávali, tak jsem to posunul na půl šestou,“ říká Rydygr. Nejzajímavější novinkou v podnikání Sedmi statečných je zřejmě rozhodnutí Radima Jančury odsunout start jeho hotelového byznysu o dva roky. „Potřebujeme totiž do roka ušetřit minimálně 150 až 200 milionů korun. Do té doby chci podepsat smlouvu o nákupu vlaků. Hotel, který jsem letos koupil, budu pak zřejmě prodávat,“ prozrazuje Jančura. RECEPTEM JE PES A TŘETÍ PATRO**

Už dlouho jsme nedali prostor průběžným výsledkům naší „hubnoucí“ soutěže. Ale není o co stát. Účastníci si drží v lepším případě svoji váhu a Karel Palán se neměl poslední měsíc čas ani zvážit, tolik měl práce. „Poradila bych jim, aby si pořídili psa a kancelář ve třetím patře bez výtahu,“ radí obchodnice se zážitky Linda Vavříková. Rydygr a Palán již psa mají, tak už zbývá jen ta kancelář. Radim Jančura zatím nemá ani toho psa a dává po vyčerpávajícím pracovním shonu přednost pivu před projížďkou na kole. *

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít