Více piva i zmrzliny

16. července 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL EVA MARZINI
16. července 2007, 00:00

Červnové počasí hrdinům naší podnikatelské kroniky prospělo. Hostinský Palán prodává víc piva, manželům Grycovým roste prodej zmrzliny o desítky procent. Červen ale přinesl našim podnikatelům i notnou várku problémů. Účastníci našeho seriálu si libují. Vybrali si totiž vesměs obory podnikání, jimž se v horkém červnu dařilo.

Červnové počasí hrdinům naší podnikatelské kroniky prospělo. Hostinský Palán prodává víc piva, manželům Grycovým roste prodej zmrzliny o desítky procent. Červen ale přinesl našim podnikatelům i notnou várku problémů.

Účastníci našeho seriálu si libují. Vybrali si totiž vesměs obory podnikání, jimž se v horkém červnu dařilo. Personál havlíčkobrodského hospodského Karla Palána kmitá po place a roznáší hostům jedno pivo za druhým. Na dračku jde i zmrzlina manželů Grycových ze společnosti Noris.

Z HOSPODSKÉHO ÚDRŽBÁŘEM Vysoké teploty znamenaly pro naše podnikatele také drobné peripetie. Nápor počasí i cestujících nevydržela klimatizace několika Jančurových žlutých autobusů. Bouřka zase způsobila několikahodinový výpadek proudu v hronovské fabrice Martina Wichterleho. Hosté Karla Palána mu sem tam poničí plot či poškrábou stoly na zahrádce, takže se kvůli tomu v létě stává z hospodského spíše údržbářem. Výrobce karnevalových masek Zdeněk Rydygr potom přijal proti vedru takové opatření, kdy dovolil svým zaměstnancům pracovat již od půl šesté, aby se alespoň trochu vyhnuli práci v odpoledním horkém počasí. „Zkoušeli jsme to již od pěti, ale to tu všichni ještě pospávali, tak jsem to posunul na půl šestou,“ říká Rydygr. Nejzajímavější novinkou v podnikání Sedmi statečných je zřejmě rozhodnutí Radima Jančury odsunout start jeho hotelového byznysu o dva roky. „Potřebujeme totiž do roka ušetřit minimálně 150 až 200 milionů korun. Do té doby chci podepsat smlouvu o nákupu vlaků. Hotel, který jsem letos koupil, budu pak zřejmě prodávat,“ prozrazuje Jančura. RECEPTEM JE PES A TŘETÍ PATRO**

Už dlouho jsme nedali prostor průběžným výsledkům naší „hubnoucí“ soutěže. Ale není o co stát. Účastníci si drží v lepším případě svoji váhu a Karel Palán se neměl poslední měsíc čas ani zvážit, tolik měl práce. „Poradila bych jim, aby si pořídili psa a kancelář ve třetím patře bez výtahu,“ radí obchodnice se zážitky Linda Vavříková. Rydygr a Palán již psa mají, tak už zbývá jen ta kancelář. Radim Jančura zatím nemá ani toho psa a dává po vyčerpávajícím pracovním shonu přednost pivu před projížďkou na kole. *

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít