Viadrus s litinovými radiátory dobývá Afriku

29. dubna 2009, 14:00 - Tomáš Želazko
29. dubna 2009, 14:00

V Severní Africe roste zájem o litinové radiátory z Bohumína. Závod VIADRUS, který je jedním z nejdůležitějších závodů společnosti ŽDB GROUP a.s, patřící do finanční a investiční skupiny KKCG, letos zvyšuje export radiátorů do Alžírska, Tuniska a Maroka. Za první čtvrtletí se zvýšily tržby za vývoz radiátorů do těchto zemí o 12,4 milionu korun.

Autor: Martin Siebert

„Důvodem zvýšeného zájmu o litinové radiátory v těchto zemích je jejich kvalita a vzrůstající kladnéreference. Nejvíce radiátorů jsme za první čtvrtletí dodali do Alžírska a Tuniska – za více než 15 milionů korun, radiátorytéměř za dva miliony korun směřovaly do Maroka,“ říká ředitel závodu Roman Boczek s tím, že do zemíseverní Afriky začal bohumínský závod dodávat před více než deseti lety.

Doprava do zemí severní Afriky je náročná. V Bohumíně jsou radiátory naloženy do přepravníchkontejnerů a po železnici, nebo silnici směřují do německých přístavů Hamburg a Bremerhaven, poté jsou lodípřepraveny do cílových přístavů Alžír nebo Tunis, odkud nákladními auty směřují k cílovým odběratelům.

V loňském roce VIADRUS prodal téměř 1,6 milionu radiátorových článků za více než 227 milionů korun. Pres80 procent produkce techto radiátoru smerovaly na zahranicní trhy a nejprodávanejším typem byly radiátoryTERMO.

Radiátory z Bohumína směřují zatím v roce 2009 nejvíce právě do Alžíru, Tuniska a do České republiky. „Podstatné zvýšení prodeje litinových radiátorů jsme zaznamenali v letošním roce také do Jordánska, kam jsmeběhem prvního čtvrtletí dodali radiátory typu TERMO za téměř 3,5 milionů korun. Důležitým faktoremzvyšujícího se prodeje radiátorů je stále rostoucí preference naší značky především v důsledku vysoké kvalitylitiny,“ doplňuje ředitel závodu Roman Boczek.

Litinové radiátory z bohumínského závodu jsou v České republice umístěny na řadě prestižních míst a tonapříklad v Praze v Národním divadle, na Pražském hradě, ve Slezském divadle Opava, v zámku Litomyšl,v ostravském divadle Antonína Dvořáka, ostravské ČEZ Aréně nebo Fakultní nemocnici s poliklinikou vOstravě-Porubě.

Ve dnech 31.3. – 4.4. 2009 proběhla na výstavišti Incheba v Bratislavě výstava racionálního využívání energie –Racioenergia 2009, na které se VIADRUS tradicně prezentoval vlastní expozicí. Vystavované radiátoryBOHEMIA získaly Čestné uznání poroty v soutěži o nejlepší exponát.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít