Viadrus s litinovými radiátory dobývá Afriku

29. dubna 2009, 14:00 - Tomáš Želazko
29. dubna 2009, 14:00

V Severní Africe roste zájem o litinové radiátory z Bohumína. Závod VIADRUS, který je jedním z nejdůležitějších závodů společnosti ŽDB GROUP a.s, patřící do finanční a investiční skupiny KKCG, letos zvyšuje export radiátorů do Alžírska, Tuniska a Maroka. Za první čtvrtletí se zvýšily tržby za vývoz radiátorů do těchto zemí o 12,4 milionu korun.

Autor: Martin Siebert

„Důvodem zvýšeného zájmu o litinové radiátory v těchto zemích je jejich kvalita a vzrůstající kladnéreference. Nejvíce radiátorů jsme za první čtvrtletí dodali do Alžírska a Tuniska – za více než 15 milionů korun, radiátorytéměř za dva miliony korun směřovaly do Maroka,“ říká ředitel závodu Roman Boczek s tím, že do zemíseverní Afriky začal bohumínský závod dodávat před více než deseti lety.

Doprava do zemí severní Afriky je náročná. V Bohumíně jsou radiátory naloženy do přepravníchkontejnerů a po železnici, nebo silnici směřují do německých přístavů Hamburg a Bremerhaven, poté jsou lodípřepraveny do cílových přístavů Alžír nebo Tunis, odkud nákladními auty směřují k cílovým odběratelům.

V loňském roce VIADRUS prodal téměř 1,6 milionu radiátorových článků za více než 227 milionů korun. Pres80 procent produkce techto radiátoru smerovaly na zahranicní trhy a nejprodávanejším typem byly radiátoryTERMO.

Radiátory z Bohumína směřují zatím v roce 2009 nejvíce právě do Alžíru, Tuniska a do České republiky. „Podstatné zvýšení prodeje litinových radiátorů jsme zaznamenali v letošním roce také do Jordánska, kam jsmeběhem prvního čtvrtletí dodali radiátory typu TERMO za téměř 3,5 milionů korun. Důležitým faktoremzvyšujícího se prodeje radiátorů je stále rostoucí preference naší značky především v důsledku vysoké kvalitylitiny,“ doplňuje ředitel závodu Roman Boczek.

Litinové radiátory z bohumínského závodu jsou v České republice umístěny na řadě prestižních míst a tonapříklad v Praze v Národním divadle, na Pražském hradě, ve Slezském divadle Opava, v zámku Litomyšl,v ostravském divadle Antonína Dvořáka, ostravské ČEZ Aréně nebo Fakultní nemocnici s poliklinikou vOstravě-Porubě.

Ve dnech 31.3. – 4.4. 2009 proběhla na výstavišti Incheba v Bratislavě výstava racionálního využívání energie –Racioenergia 2009, na které se VIADRUS tradicně prezentoval vlastní expozicí. Vystavované radiátoryBOHEMIA získaly Čestné uznání poroty v soutěži o nejlepší exponát.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny volání v České republice, Německu, Polsku a u dalších sousedů
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Auta
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta…
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Technologie
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít