Veřejné zakázky

14. srpna 2006, 00:00 - (pk)
14. srpna 2006, 00:00

* Dodavatele osobních počítačů vybírá Vysoké učení technické v Brně. Rámcovou smlouvu uzavře s vítězem soutěže, vybraným podle několika kritérií. Čtyřicetiprocentní váhu při hodnocení má cena počítače. Dalšími kritérii jsou výkon (25 %), spotřeba elektrické energie (12 %), hlučnost (12 %), záruční doba (7 %) a doba bezplatné práce technika (4 %).

* Dodavatele osobních počítačů vybírá Vysoké učení technické v Brně. Rámcovou smlouvu uzavře s vítězem soutěže, vybraným podle několika kritérií. Čtyřicetiprocentní váhu při hodnocení má cena počítače. Dalšími kritérii jsou výkon (25 %), spotřeba elektrické energie (12 %), hlučnost (12 %), záruční doba (7 %) a doba bezplatné práce technika (4 %). V samostatné zakázce pak univerzita vybírá dodavatele LCD monitorů.

* Systém řízení a regulace městského silničního provozu poptává pražský magistrát. Smlouva na zakázku v hodnotě několika miliard korun bude uzavřena na období 15 let počínaje letošním prosincem.

* Kanalizací a vodovodů se týká zakázka za více než 445 milionů korun, vyhlášená radnicí v Klatovech. Součástí je rekonstrukce a výstavba kanalizací a vodovodů, souvisejících přípojek a úpravy povrchu komunikací. Akce je součástí projektu Klatovy -čisté město.

* Sídlo Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně projde rekonstrukcí. Stavební práce v první etapě, odhadované na 85 milionů korun, uskuteční vítěz veřejné soutěže.

* Opravu centrální věžičky na střeše svého památkově chráněného sídla na Žerotínově náměstí v Brně chystá jihomoravské hejtmanství. Náklady by neměly přesáhnout deset milionů korun.

* Ponožky a podkolenky pro Policii České republiky koupí ministerstvo vnitra. Smlouvu s vítězem soutěže uzavře na období let 2007-2009. Dodavatele ponožek hledá (v samostatné soutěži) také Generální ředitelství cel.

* Rekultivace odvalu Dolu Tuchlovice je předmětem veřejné zakázky, vypsané ministerstvem financí. Za 871 milionů korun má dojít k odstranění nežádoucího stavu vzniklého ukončením těžební činnosti Dolu Tuchlovice. Cílem je vytvoření základních předpokladů pro plánovanou revitalizaci území formou výstavby průmyslové zóny.

* O rozšíření vysokorychlostního přístupu k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě má zájem Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2. Součástí je propojení nemocnice a lékařské fakulty. Celkem se jedná o 100 přístupových bodů.

* Stavební úpravy čekají speciální základní školu vNovém Jičíně. Za více než 43 milionů korun bude zateplena střecha, výměněna okna a podlahy. V plánu je také přístavba objektu, bourací práce, nová fasáda či rekonstrukce jídelny a prádelny. Další práce se týkají výtahu, bezpečnostního systému a oplocení.

* Svoz a odstranění odpadů ve městě Meziboří u Litvínova zajistí vítěz veřejné zakázky. Vypsala ji tamní radnice.

* Zklidnění dopravy na pražském Václavském náměstí je cílem veřejné zakázky, vyhlášené městskou částí Praha 1. Dojde k uzavření pěší zóny pomocí technických prostředků (výsuvných sloupků), zabraňujících vjezdu vozidel. Při realizaci musí být maximálně využito bezvýkopových technologií, přednostně stávající kolektorové sítě v dotčené oblasti. Předpokládaná cena činí téměř šest milionů korun bez DPH.

* Komplexní údržbu veřejného osvětlení zajistí firma, kterou nyní vybírá radnice v Rožnově pod Radhoštěm.

* Generel odvodnění města Brna zpracuje vítěz veřejné zakázky, vyhlášené tamním magistrátem. Smlouva v předpokládané hodnotě přes 42,7 milionu bude uzavřena na období od letošního listopadu do konce roku 2009.

* Provozovatele tepelných zařízení v majetku města hledá radnice v Přešticích na Plzeňsku. Smlouva bude uzavřena na období deseti let počínaje lednem 2007.

* Rekonstrukci kuchyně plánuje Domov mládeže v Lovosické ulici v Praze 9. Zájemci o zakázku za téměř 50 milionů korun se mohou hlásit do 22. srpna.

* K úpravám vzduchotechniky dojde ve Východočeském divadle v Pardubicích. Veřejnou zakázku vypíše tamní radnice.

* Vertikální obráběcí centrum CNC a soustruh CNC koupí Střední odborné učiliště strojírenské a elektrotechnické v brněnské Trnkově ulici.

* Zpracování meteorologických dat pomocí vizualizačního systému je předmětem veřejné zakázky, vypsané ministerstvem obrany.

* Rekonstrukci hřiště připravuje sportovní gymnázium Volgogradská v Ostravě. Tendr na stavební práce v předpokládané hodnotě 33 milionů korun vyhlásila radnice moravskoslezské metropole.

* Personální, poradenské a rekvalifikační služby jsou předmětem dvou veřejných zakázek, vyhlášených krajským úřadem Jihomoravského kraje. Vybraný dodavatel zajistí akreditované kurzy, akvizici volných pracovních míst a přímou podporu účastníkům kurzů. Postará se také o publicitu projektu nazvaného Návrat do práce.

* Nová požární stanice vznikne v areálu bývalých kasáren ve Stříbře na Plzeňsku. Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje nyní hledá firmu, která dvoupodlažní objekt v předpokládané ceně 31 milionů korun postaví.

* Rekonstrukci svého kladenského objektu chystá České vysoké učení technické v Praze. Za zhruba 45 milionů korun dojde k úpravě přednáškového sálu, stravovacího provozu (restaurace) a dalším nezbytným stavebním činnostem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít