Veřejné zakázky

14. srpna 2006, 00:00 - (pk)
14. srpna 2006, 00:00

* Dodavatele osobních počítačů vybírá Vysoké učení technické v Brně. Rámcovou smlouvu uzavře s vítězem soutěže, vybraným podle několika kritérií. Čtyřicetiprocentní váhu při hodnocení má cena počítače. Dalšími kritérii jsou výkon (25 %), spotřeba elektrické energie (12 %), hlučnost (12 %), záruční doba (7 %) a doba bezplatné práce technika (4 %).

* Dodavatele osobních počítačů vybírá Vysoké učení technické v Brně. Rámcovou smlouvu uzavře s vítězem soutěže, vybraným podle několika kritérií. Čtyřicetiprocentní váhu při hodnocení má cena počítače. Dalšími kritérii jsou výkon (25 %), spotřeba elektrické energie (12 %), hlučnost (12 %), záruční doba (7 %) a doba bezplatné práce technika (4 %). V samostatné zakázce pak univerzita vybírá dodavatele LCD monitorů.

* Systém řízení a regulace městského silničního provozu poptává pražský magistrát. Smlouva na zakázku v hodnotě několika miliard korun bude uzavřena na období 15 let počínaje letošním prosincem.

* Kanalizací a vodovodů se týká zakázka za více než 445 milionů korun, vyhlášená radnicí v Klatovech. Součástí je rekonstrukce a výstavba kanalizací a vodovodů, souvisejících přípojek a úpravy povrchu komunikací. Akce je součástí projektu Klatovy -čisté město.

* Sídlo Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně projde rekonstrukcí. Stavební práce v první etapě, odhadované na 85 milionů korun, uskuteční vítěz veřejné soutěže.

* Opravu centrální věžičky na střeše svého památkově chráněného sídla na Žerotínově náměstí v Brně chystá jihomoravské hejtmanství. Náklady by neměly přesáhnout deset milionů korun.

* Ponožky a podkolenky pro Policii České republiky koupí ministerstvo vnitra. Smlouvu s vítězem soutěže uzavře na období let 2007-2009. Dodavatele ponožek hledá (v samostatné soutěži) také Generální ředitelství cel.

* Rekultivace odvalu Dolu Tuchlovice je předmětem veřejné zakázky, vypsané ministerstvem financí. Za 871 milionů korun má dojít k odstranění nežádoucího stavu vzniklého ukončením těžební činnosti Dolu Tuchlovice. Cílem je vytvoření základních předpokladů pro plánovanou revitalizaci území formou výstavby průmyslové zóny.

* O rozšíření vysokorychlostního přístupu k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě má zájem Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2. Součástí je propojení nemocnice a lékařské fakulty. Celkem se jedná o 100 přístupových bodů.

* Stavební úpravy čekají speciální základní školu vNovém Jičíně. Za více než 43 milionů korun bude zateplena střecha, výměněna okna a podlahy. V plánu je také přístavba objektu, bourací práce, nová fasáda či rekonstrukce jídelny a prádelny. Další práce se týkají výtahu, bezpečnostního systému a oplocení.

* Svoz a odstranění odpadů ve městě Meziboří u Litvínova zajistí vítěz veřejné zakázky. Vypsala ji tamní radnice.

* Zklidnění dopravy na pražském Václavském náměstí je cílem veřejné zakázky, vyhlášené městskou částí Praha 1. Dojde k uzavření pěší zóny pomocí technických prostředků (výsuvných sloupků), zabraňujících vjezdu vozidel. Při realizaci musí být maximálně využito bezvýkopových technologií, přednostně stávající kolektorové sítě v dotčené oblasti. Předpokládaná cena činí téměř šest milionů korun bez DPH.

* Komplexní údržbu veřejného osvětlení zajistí firma, kterou nyní vybírá radnice v Rožnově pod Radhoštěm.

* Generel odvodnění města Brna zpracuje vítěz veřejné zakázky, vyhlášené tamním magistrátem. Smlouva v předpokládané hodnotě přes 42,7 milionu bude uzavřena na období od letošního listopadu do konce roku 2009.

* Provozovatele tepelných zařízení v majetku města hledá radnice v Přešticích na Plzeňsku. Smlouva bude uzavřena na období deseti let počínaje lednem 2007.

* Rekonstrukci kuchyně plánuje Domov mládeže v Lovosické ulici v Praze 9. Zájemci o zakázku za téměř 50 milionů korun se mohou hlásit do 22. srpna.

* K úpravám vzduchotechniky dojde ve Východočeském divadle v Pardubicích. Veřejnou zakázku vypíše tamní radnice.

* Vertikální obráběcí centrum CNC a soustruh CNC koupí Střední odborné učiliště strojírenské a elektrotechnické v brněnské Trnkově ulici.

* Zpracování meteorologických dat pomocí vizualizačního systému je předmětem veřejné zakázky, vypsané ministerstvem obrany.

* Rekonstrukci hřiště připravuje sportovní gymnázium Volgogradská v Ostravě. Tendr na stavební práce v předpokládané hodnotě 33 milionů korun vyhlásila radnice moravskoslezské metropole.

* Personální, poradenské a rekvalifikační služby jsou předmětem dvou veřejných zakázek, vyhlášených krajským úřadem Jihomoravského kraje. Vybraný dodavatel zajistí akreditované kurzy, akvizici volných pracovních míst a přímou podporu účastníkům kurzů. Postará se také o publicitu projektu nazvaného Návrat do práce.

* Nová požární stanice vznikne v areálu bývalých kasáren ve Stříbře na Plzeňsku. Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje nyní hledá firmu, která dvoupodlažní objekt v předpokládané ceně 31 milionů korun postaví.

* Rekonstrukci svého kladenského objektu chystá České vysoké učení technické v Praze. Za zhruba 45 milionů korun dojde k úpravě přednáškového sálu, stravovacího provozu (restaurace) a dalším nezbytným stavebním činnostem.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít