Veřejné zakázky

14. srpna 2006, 00:00 - (pk)
14. srpna 2006, 00:00

* Dodavatele osobních počítačů vybírá Vysoké učení technické v Brně. Rámcovou smlouvu uzavře s vítězem soutěže, vybraným podle několika kritérií. Čtyřicetiprocentní váhu při hodnocení má cena počítače. Dalšími kritérii jsou výkon (25 %), spotřeba elektrické energie (12 %), hlučnost (12 %), záruční doba (7 %) a doba bezplatné práce technika (4 %).

* Dodavatele osobních počítačů vybírá Vysoké učení technické v Brně. Rámcovou smlouvu uzavře s vítězem soutěže, vybraným podle několika kritérií. Čtyřicetiprocentní váhu při hodnocení má cena počítače. Dalšími kritérii jsou výkon (25 %), spotřeba elektrické energie (12 %), hlučnost (12 %), záruční doba (7 %) a doba bezplatné práce technika (4 %). V samostatné zakázce pak univerzita vybírá dodavatele LCD monitorů.

* Systém řízení a regulace městského silničního provozu poptává pražský magistrát. Smlouva na zakázku v hodnotě několika miliard korun bude uzavřena na období 15 let počínaje letošním prosincem.

* Kanalizací a vodovodů se týká zakázka za více než 445 milionů korun, vyhlášená radnicí v Klatovech. Součástí je rekonstrukce a výstavba kanalizací a vodovodů, souvisejících přípojek a úpravy povrchu komunikací. Akce je součástí projektu Klatovy -čisté město.

* Sídlo Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně projde rekonstrukcí. Stavební práce v první etapě, odhadované na 85 milionů korun, uskuteční vítěz veřejné soutěže.

* Opravu centrální věžičky na střeše svého památkově chráněného sídla na Žerotínově náměstí v Brně chystá jihomoravské hejtmanství. Náklady by neměly přesáhnout deset milionů korun.

* Ponožky a podkolenky pro Policii České republiky koupí ministerstvo vnitra. Smlouvu s vítězem soutěže uzavře na období let 2007-2009. Dodavatele ponožek hledá (v samostatné soutěži) také Generální ředitelství cel.

* Rekultivace odvalu Dolu Tuchlovice je předmětem veřejné zakázky, vypsané ministerstvem financí. Za 871 milionů korun má dojít k odstranění nežádoucího stavu vzniklého ukončením těžební činnosti Dolu Tuchlovice. Cílem je vytvoření základních předpokladů pro plánovanou revitalizaci území formou výstavby průmyslové zóny.

* O rozšíření vysokorychlostního přístupu k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě má zájem Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2. Součástí je propojení nemocnice a lékařské fakulty. Celkem se jedná o 100 přístupových bodů.

* Stavební úpravy čekají speciální základní školu vNovém Jičíně. Za více než 43 milionů korun bude zateplena střecha, výměněna okna a podlahy. V plánu je také přístavba objektu, bourací práce, nová fasáda či rekonstrukce jídelny a prádelny. Další práce se týkají výtahu, bezpečnostního systému a oplocení.

* Svoz a odstranění odpadů ve městě Meziboří u Litvínova zajistí vítěz veřejné zakázky. Vypsala ji tamní radnice.

* Zklidnění dopravy na pražském Václavském náměstí je cílem veřejné zakázky, vyhlášené městskou částí Praha 1. Dojde k uzavření pěší zóny pomocí technických prostředků (výsuvných sloupků), zabraňujících vjezdu vozidel. Při realizaci musí být maximálně využito bezvýkopových technologií, přednostně stávající kolektorové sítě v dotčené oblasti. Předpokládaná cena činí téměř šest milionů korun bez DPH.

* Komplexní údržbu veřejného osvětlení zajistí firma, kterou nyní vybírá radnice v Rožnově pod Radhoštěm.

* Generel odvodnění města Brna zpracuje vítěz veřejné zakázky, vyhlášené tamním magistrátem. Smlouva v předpokládané hodnotě přes 42,7 milionu bude uzavřena na období od letošního listopadu do konce roku 2009.

* Provozovatele tepelných zařízení v majetku města hledá radnice v Přešticích na Plzeňsku. Smlouva bude uzavřena na období deseti let počínaje lednem 2007.

* Rekonstrukci kuchyně plánuje Domov mládeže v Lovosické ulici v Praze 9. Zájemci o zakázku za téměř 50 milionů korun se mohou hlásit do 22. srpna.

* K úpravám vzduchotechniky dojde ve Východočeském divadle v Pardubicích. Veřejnou zakázku vypíše tamní radnice.

* Vertikální obráběcí centrum CNC a soustruh CNC koupí Střední odborné učiliště strojírenské a elektrotechnické v brněnské Trnkově ulici.

* Zpracování meteorologických dat pomocí vizualizačního systému je předmětem veřejné zakázky, vypsané ministerstvem obrany.

* Rekonstrukci hřiště připravuje sportovní gymnázium Volgogradská v Ostravě. Tendr na stavební práce v předpokládané hodnotě 33 milionů korun vyhlásila radnice moravskoslezské metropole.

* Personální, poradenské a rekvalifikační služby jsou předmětem dvou veřejných zakázek, vyhlášených krajským úřadem Jihomoravského kraje. Vybraný dodavatel zajistí akreditované kurzy, akvizici volných pracovních míst a přímou podporu účastníkům kurzů. Postará se také o publicitu projektu nazvaného Návrat do práce.

* Nová požární stanice vznikne v areálu bývalých kasáren ve Stříbře na Plzeňsku. Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje nyní hledá firmu, která dvoupodlažní objekt v předpokládané ceně 31 milionů korun postaví.

* Rekonstrukci svého kladenského objektu chystá České vysoké učení technické v Praze. Za zhruba 45 milionů korun dojde k úpravě přednáškového sálu, stravovacího provozu (restaurace) a dalším nezbytným stavebním činnostem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Paměti DDR5 by se mohly objevovat už od roku 2019. Takt až 6,4 GHz, VRM na modulech?
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít