Veřejné zakázky

23. ledna 2006, 00:00 - (tv)
23. ledna 2006, 00:00

* Rekonstrukci stravovacího zařízení chystá radnice města Ostravy. Projektová dokumentace je již zpracována, nyní začal výběr stavební firmy. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 50 milionů korun bez DPH.

* Portál úředníka a občana připravuje příspěvková organizace Správa informačních technologií města Plzně. Letos v září má být vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele software za tři miliony korun. Cílem projektu je vytvořit prostředí alternativní elektronické komunikace mezi občanem a úřadem.

* Multimediální centrum pro další vzdělávání vzniká na gymnáziu a střední pedagogické škole v liberecké Jeronýmově ulici. V uplynulém týdnu byla vypsána veřejná soutěž na vybavení multimediální učebny osobními počítači a video- i audiotechnikou.

* Reklamní kampaň v Rakousku zajistí firma, kterou vybere Česká centrála cestovního ruchu -CzechTourism. Předmětem veřejné zakázky je komplexní zajištění přípravy a realizace prezentace České republiky a jednotlivých krajů a turistických regionů v rámci třídenní reklamní, kulturní a společenské akce konané na náměstí Am Hof u Graben ve Vídni.

* Údržbářské práce jsou předmětem veřejné zakázky vypsané pražskou Fakultní nemocnicí v Motole. Konkrétně se jedná o instalatérské a zámečnické práce na základě průběžných objednávek zadavatele po dobu čtyř let počínaje letošním dubnem.

* Rekonstrukce objektu bývalého kina Radost je předmětem veřejné zakázky vypsané radnicí v Havířově. Předpokládaná cena přesahuje 124 milionů korun. Objekt je kulturní památkou. Po rekonstrukci vznikne reprezentativní objekt se sálem, kavárnou, galerií a kancelářemi, provozovaný městským kulturním střediskem.

* Rekonstrukci správní budovy připravuje městský úřad v Kopřivnici. Radnice má mimo jiné zájem o úpravy vstupní haly či modernizaci hygienických zařízení a rozvodů (včetně počítačové sítě a zabezpečovacích systémů). Součástí zakázky je také vybudování horkovodní přípojky včetně předávací stanice.

* Čističku odpadních vod připravuje obec Bánov na Uherskohradišťsku. Náklady odhaduje na zhruba 70 milionů korun. Podle současné legislativy musejí mít všechna sídla, v nichž žije více než 2000 obyvatel, vyřešeno čištění odpadních vod do roku 2010.

* Systém řízení dokumentů a spisové služby poptává Úřad městské části Praha 10. Součástí veřejné zakázky je také zajištění technické podpory. Zájemci se mohou hlásit do 23. února.

* Rekonstrukci kuchyně a suterénních prostor zastupitelského úřadu České republiky ve Vídni připravuje ministerstvo zahraničí. Předmětem zakázky jsou stavební úpravy a dodávky technologického zařízení kuchyně. Předpokládaná cena činí pět milionů korun.

* Satelitní služby jsou předmětem veřejné zakázky, vypsané Českou televizí a Českým rozhlasem. Současnému poskytovateli služeb končí smlouva.

* Policie koupí kufry na převážení vzorků výbušnin, jednorázovou masku proti kouři a další vybavení. Profit o tom informoval Jiří Ulrich z oddělení centrálních nákupů Policejního prezídia. Šanci mají také dodavatelé přípojných vozidel za osobní automobily, kožených bund (92 JP), kovových doplňků ke stejnokroji 92, přístrojů na kontrolu dokladů a brašen k ochranné masce CM5D.

* Nádraží v Mostě se dočká rekonstrukce a modernizace. České dráhy vyhlásily výběrové řízení na investora, který by nádražní prostory oživil. Vítěz bude moci na nádraží provozovat zábavní či obchodní centrum nebo hotel.

* Dostavbu současného skeletu v sousedství Úřadu Moravskoslezského kraje plánuje město Ostrava. V budově by mělo vzniknout Středisko správních činností. Najdou-li se potřebné peníze, mohly by stavební práce začít už letos v srpnu. Zadávací dokumentaci k případné veřejné zakázce chce radnice zpřístupnit v první polovině března.

* Opravu veřejného rozhlasu připravuje pro letošní rok obec Losiná na Plzeňsku. Výběrové řízení se uskuteční pravděpodobně na jaře.

* Náměstí Osvoboditelů v Opavě čeká zásadní přeměna. Vzniknou zde například fontána, bezbariérové chodníky či více zeleně. Začátek úprav je plánován ještě na letošní léto.

* Silnice druhé třídy číslo 142 v úseku Volyně-Čepřovice-Bavorovhranice okresu Prachatice čeká oprava povrchu komunikace. Veřejnou soutěž týkající se tohoto zhruba dvacetikilometrového úseku vypsal Jihočeský kraj. Předpokládaná hodnota zakázky přesahuje 33 milionů korun.

* Pojištění se týká veřejná zakázka vypsaná městem Písek. Konkrétně jde zejména o pojištění odpovědnosti za škodu, vybraného nemovitého a movitého majetku, elektronických zařízení či pojištění motorových vozidel. Smlouva s vítězem bude uzavřena na jeden rok počínaje letošním dubnem.

* Sedačkovou lanovou dráhu postaví firma, kterou vybere občanské sdružení Ski Vítkovice-Bílá. Nová lanovka rozšíří nabídku pro turisty v této části Beskyd.

* Rozšíření prostor městského úřadu připravuje radnice v Litvínově. Kvůli novým kancelářím dojde k rekonstrukci elektroinstalace, sociálních zařízení a zpevnění podlah. Hodnota investice se má pohybovat kolem čtyř milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít