Veřejné zakázky

23. ledna 2006, 00:00 - (tv)
23. ledna 2006, 00:00

* Rekonstrukci stravovacího zařízení chystá radnice města Ostravy. Projektová dokumentace je již zpracována, nyní začal výběr stavební firmy. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 50 milionů korun bez DPH.

* Portál úředníka a občana připravuje příspěvková organizace Správa informačních technologií města Plzně. Letos v září má být vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele software za tři miliony korun. Cílem projektu je vytvořit prostředí alternativní elektronické komunikace mezi občanem a úřadem.

* Multimediální centrum pro další vzdělávání vzniká na gymnáziu a střední pedagogické škole v liberecké Jeronýmově ulici. V uplynulém týdnu byla vypsána veřejná soutěž na vybavení multimediální učebny osobními počítači a video- i audiotechnikou.

* Reklamní kampaň v Rakousku zajistí firma, kterou vybere Česká centrála cestovního ruchu -CzechTourism. Předmětem veřejné zakázky je komplexní zajištění přípravy a realizace prezentace České republiky a jednotlivých krajů a turistických regionů v rámci třídenní reklamní, kulturní a společenské akce konané na náměstí Am Hof u Graben ve Vídni.

* Údržbářské práce jsou předmětem veřejné zakázky vypsané pražskou Fakultní nemocnicí v Motole. Konkrétně se jedná o instalatérské a zámečnické práce na základě průběžných objednávek zadavatele po dobu čtyř let počínaje letošním dubnem.

* Rekonstrukce objektu bývalého kina Radost je předmětem veřejné zakázky vypsané radnicí v Havířově. Předpokládaná cena přesahuje 124 milionů korun. Objekt je kulturní památkou. Po rekonstrukci vznikne reprezentativní objekt se sálem, kavárnou, galerií a kancelářemi, provozovaný městským kulturním střediskem.

* Rekonstrukci správní budovy připravuje městský úřad v Kopřivnici. Radnice má mimo jiné zájem o úpravy vstupní haly či modernizaci hygienických zařízení a rozvodů (včetně počítačové sítě a zabezpečovacích systémů). Součástí zakázky je také vybudování horkovodní přípojky včetně předávací stanice.

* Čističku odpadních vod připravuje obec Bánov na Uherskohradišťsku. Náklady odhaduje na zhruba 70 milionů korun. Podle současné legislativy musejí mít všechna sídla, v nichž žije více než 2000 obyvatel, vyřešeno čištění odpadních vod do roku 2010.

* Systém řízení dokumentů a spisové služby poptává Úřad městské části Praha 10. Součástí veřejné zakázky je také zajištění technické podpory. Zájemci se mohou hlásit do 23. února.

* Rekonstrukci kuchyně a suterénních prostor zastupitelského úřadu České republiky ve Vídni připravuje ministerstvo zahraničí. Předmětem zakázky jsou stavební úpravy a dodávky technologického zařízení kuchyně. Předpokládaná cena činí pět milionů korun.

* Satelitní služby jsou předmětem veřejné zakázky, vypsané Českou televizí a Českým rozhlasem. Současnému poskytovateli služeb končí smlouva.

* Policie koupí kufry na převážení vzorků výbušnin, jednorázovou masku proti kouři a další vybavení. Profit o tom informoval Jiří Ulrich z oddělení centrálních nákupů Policejního prezídia. Šanci mají také dodavatelé přípojných vozidel za osobní automobily, kožených bund (92 JP), kovových doplňků ke stejnokroji 92, přístrojů na kontrolu dokladů a brašen k ochranné masce CM5D.

* Nádraží v Mostě se dočká rekonstrukce a modernizace. České dráhy vyhlásily výběrové řízení na investora, který by nádražní prostory oživil. Vítěz bude moci na nádraží provozovat zábavní či obchodní centrum nebo hotel.

* Dostavbu současného skeletu v sousedství Úřadu Moravskoslezského kraje plánuje město Ostrava. V budově by mělo vzniknout Středisko správních činností. Najdou-li se potřebné peníze, mohly by stavební práce začít už letos v srpnu. Zadávací dokumentaci k případné veřejné zakázce chce radnice zpřístupnit v první polovině března.

* Opravu veřejného rozhlasu připravuje pro letošní rok obec Losiná na Plzeňsku. Výběrové řízení se uskuteční pravděpodobně na jaře.

* Náměstí Osvoboditelů v Opavě čeká zásadní přeměna. Vzniknou zde například fontána, bezbariérové chodníky či více zeleně. Začátek úprav je plánován ještě na letošní léto.

* Silnice druhé třídy číslo 142 v úseku Volyně-Čepřovice-Bavorovhranice okresu Prachatice čeká oprava povrchu komunikace. Veřejnou soutěž týkající se tohoto zhruba dvacetikilometrového úseku vypsal Jihočeský kraj. Předpokládaná hodnota zakázky přesahuje 33 milionů korun.

* Pojištění se týká veřejná zakázka vypsaná městem Písek. Konkrétně jde zejména o pojištění odpovědnosti za škodu, vybraného nemovitého a movitého majetku, elektronických zařízení či pojištění motorových vozidel. Smlouva s vítězem bude uzavřena na jeden rok počínaje letošním dubnem.

* Sedačkovou lanovou dráhu postaví firma, kterou vybere občanské sdružení Ski Vítkovice-Bílá. Nová lanovka rozšíří nabídku pro turisty v této části Beskyd.

* Rozšíření prostor městského úřadu připravuje radnice v Litvínově. Kvůli novým kancelářím dojde k rekonstrukci elektroinstalace, sociálních zařízení a zpevnění podlah. Hodnota investice se má pohybovat kolem čtyř milionů korun.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít