veřejné zakázky

17. července 2006, 00:00 - (pk)
17. července 2006, 00:00

Komunikace v průmyslové zóně Triangle na Žatecku vybudují firmy, vybrané krajským úřadem Ústeckého kraje. Nejdražší ze zakázek (345 milionů korun) se týká silnice druhé třídy číslo 250 mezi Žatcem a obcí Bitozeves. Na 325 milionů přijde spojnice obcí Velemyšleves a Staňkovice.

 • Komunikace v průmyslové zóně Triangle na Žatecku vybudují firmy, vybrané krajským úřadem Ústeckého kraje. Nejdražší ze zakázek (345 milionů korun) se týká silnice druhé třídy číslo 250 mezi Žatcem a obcí Bitozeves. Na 325 milionů přijde spojnice obcí Velemyšleves a Staňkovice. Na 195 milionů je odhadována cena zakázky, týkající se propojení obcí Minice a Bitozeves. Za 75 milionů korun má vzniknout první etapa doprovodné komunikace k rychlostní silnici R7. Účelové komunikace v areálu přijdou na 70 milionů korun.
 • Modernizaci traťového úseku mezi pražskou Libní a Běchovicemi chystá státní organizace Správa železniční dopravní cesty. Součástí zakázky za více než 2,2 miliardy korun je mimo jiné rekonstrukce železničního svršku i spodku či nástupišť. Firma se postará také o protihluková opatření či trakční vedení. Celkem se jedná o téměř 33,5 kilometru kolejí, 74 výhybek, 15 mostů a pět nástupišť.
 • Výrobu a distribuci tiskopisů týkajících se živnostenského podnikání zajistí firma vybraná ministerstvem průmyslu a obchodu. Předmětem zakázky je polygrafické zpracování, výroba, balení, uskladnění a kompletace tiskopisů, jejich distribuce a průběžné doplňování.
 • Hardware a software pro personální aplikace poptává příspěvková organizace Městská nemocnice Ostrava. Programy mají sloužit k plánování směn, dovolených, pracovních cest, stravování či správě Fondu kulturních a sociálních potřeb. Nemocnice má zájem také o e-learningové kurzy (MS Office, angličtina, kurzy manažerské akademie, QMS). Součástí zakázky je také dodávka serverové infrastruktury a PC sestav.
 • Stavební práce při první etapě projektu Centrum Černá louka zajistí firma, vybraná ostravským magistrátem. Součástí zakázky je zhotovení areálu Miniuni, hradního náměstí v prostoru před vstupem do Slezskoostravského hradu, úpravy hradu, zhotovení ploch pro hry, parkovacích míst, komunikací pro pěší a dalších prvků. Cena první etapy je odhadována na 90 milionů korun.
 • Správu domů, bytů a nebytových prostorů ve vlastnictví statutárního města Plzně zajistí vítěz veřejné zakázky. Součástí zakázky je také příprava podkladů pro jejich případný prodej a zajištění ustavujících schůzí společenství vlastníků jednotek.
 • Úklid objektu Hollar na pražském Smetanově nábřeží je předmětem veřejné zakázky, vyhlášené Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy.
 • Nová cyklostezka a dráha pro in-line brusle by mohla vzniknout místo zaniklé trati mezi stanicemi Lupěné - Hoštejn na Šumpersku. České dráhy tam před několika dny ukončily provoz poté, co zprovoznily novou, rychlejší trať na hlavním koridoru z České Třebové do Zábřehu na Moravě. O nepoužívaný úsek má nyní zájem radnice v Zábřehu, plánovaná investice do přeměny by si vyžádala kolem 10 milionů korun.
 • Výstavbu objektu s 46 chráněnými byty zajistí firma vybraná radnicí města Lázně Bohdaneč na Pardubicku. Součástí zakázky za 38 milionů korun je vybudování přípojek inženýrských sítí a přístupových komunikací.
 • Areál dolu Hlubina v Ostravě projde obnovou. Rekonstrukci vybraných objektů této národní kulturní památky zajistí vítěz veřejné zakázky, vyhlášené státním podnikem DIAMO. Jedná se zejména o statické zajištění objektů, výměnu stropních konstrukcí, opravu vnějších i vnitřních omítek, obnovu inženýrských sítí, instalací, vytápění a podobně.
 • Nové výtahy v domech patřících městu plánuje instalovat radnice v Karviné. V letech 2007-10 chce za celkem 67 milionů korun dodat bezriziková moderní zařízení. Součástí zakázky je také zpracování projektové dokumentace na každý výtah samostatně.
 • Patnáct nových radarů koupí Správa služeb Městské policie hlavního města Prahy. Jsou určeny k zástavbě do vozidel. V další veřejné zakázce vybírá také nová osobní vozidla.
 • Rekonstrukci obvodového pláště budovy v Trojské ulici v Praze 8 chystá Česká správa sociálního zabezpečení. Předběžná cena zakázky činí 33 milionů korun bez DPH.
 • Provozovatele stravovacích služeb pro své zaměstnance hledá ministerstvo práce a sociálních věcí. Zakázka se týká pracoviště v Praze 2, možné je ale rozšíření o další objekty. Celkem se jedná o 450 porcí denně.
 • Dvoupodlažní podzemní garáže vzniknou na náměstíčku Kafkova -Wüchterlova v pražských Dejvicích. Vítěz zakázky, vypsané radnicí Prahy 6, vybuduje 116 parkovacích stání, upraví prostor a zajistí přípojky a přeložky sítí. Cena zakázky je odhadována na 92,5 milionu korun.
 • Areál Jezuitské koleje v Kutné Hoře čeká rekonstrukce. Firmu na stavební práce za téměř 21 milionů korun vybírá Krajský úřad Středočeského kraje.
 • O zajištění ostrahy areálu má zájem příspěvková organizace Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Praha. Součástí zakázky je ochrana majetku a osob, služba na vrátnicích, pochůzková strážní služba, dohled nad EPS a ostraha v pavilonech N. Smlouva s vítězem bude uzavřena na období pěti let počínaje letošním říjnem.
 • Rekonstrukci základní školy připravuje obec Bojanov na Chrudimsku. Za 30 milionů korun dojde mimo jiné k zateplení budovy či k rozšíření provozu kuchyně a jeho modernizaci.
 • Počítačové sestavy včetně monitorů koupí Vysoká škola ekonomická v Praze. V první etapě má zájem o 20 kusů, do konce června 2008 je možná dodávka až 400 sestav.
 • Pronájem části Pavlínina dvora nabízí radnice v Šumperku. Konkrétně se jedná o jižní křídlo a jižní část východního křídla areálu u Fialovy ulice. Cílem je zajištění provozu ubytovacích kapacit v těchto prostorách, jakož i kulturních a vzdělávacích činností. Vítěz získá smlouvu na období šesti let počínaje lednem 2007.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít