Veolia rozdala za pět let na dobré skutky zaměstnancům více než jedenáct milionů

27. června 2012, 08:28 - Dalibor Dostál
27. června 2012, 08:28

Za pět let rozdal Nadační fond Veolia v rámci svého hlavního programu vice než 11 miliónů korun na 425 veřejně prospěšných projektů. Z toho přes čtyři milióny korun věnoval letos.  

 

Foto: Profimedia.cz

Na těchto projektech se jako dobrovolníci ve svém volném čase podíleli nebo podílejí zaměstnanci skupiny Veolia Environnement. Systém takzvaných minigrantů na podporu dobročinných aktivit zaměstnanců své mateřské společnosti odstartovala nadace v roce 2008.

„Je obdivuhodné, kolik našich kolegů se ve volném čase věnuje dobrovolnictví – pomáhá potřebným, pečuje o životní prostředí, pracuje s dětmi nebo se třeba angažuje jako dobrovolní hasiči. Minigranty jsou tu proto, aby je v tom maximálně podporovaly. Na úspěch minigrantů mají zásluhu především aktivní zaměstnanci, kterým jsme začali říkat dobromani,“ oceňuje angažovanost mnoha kolegyň a kolegů Honza Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia.

Zaměstnanci, jejichž žádosti získávají letos podporu, odhadují dobrovolnickou práci ve prospěch „svých projektů“ celkem na 12 830 hodin. I když se za ni neplatí, lze ji ocenit nejméně částkou 1,2 miliónů korun. Sedm pracovníků vodohospodářských společností skupiny Veolia Voda v České republice navíc získalo loni v Evropském roce dobrovolnictví za své dlouhodobé dobrovolnické skutky Křesadlo, cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci.

Zaměstnancům, kteří se podílejí na dobrovolnických aktivitách, poděkoval také Philippe Guitard, ředitel Veolia Eau pro Evropu a předseda správní rady Nadačního fondu Veolia „Prostřednictvím jednotlivých projektů - ať již sociálních nebo zaměřených na životní prostředí - totiž můžete každý den, a to v různých regionech, neustále prokazovat vaši dobrou vůli, vůli zlepšit věci kolem nás,“ uvedl Philippe Guitard.

Letos uspělo ve výběrovém řízení se svou žádostí o minigranty Veolia celkem 157 zaměstnankyň a zaměstnanců společností skupiny Veolia Voda, veolia Transport a Dalkia. Podáno přitom bylo téměř 350 žádostí. Mezi úspěšnými žadateli byla například Pavla Bažantová z Pražských vodovodů a kanalizací. „Povoláním jsem IT referentka. Moje práce mě baví. Vedle svého povolání jsem se také stala náhradní maminkou a nadační fond mne i moje kolegyně a kolegy ze sdružení Děti patří domů v tom podporuje,“ říká Eva Bažantová.

Nadační fond Veolia během června symbolicky předává minigranty za rok 2012 všem pracovníkům, kteří byli úspěšní v letošním výběrovém řízení, na několika slavnostních akcích. Poslední bude 28. června v Ostravě.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít