Veolia rozdala za pět let na dobré skutky zaměstnancům více než jedenáct milionů

27. června 2012, 08:28 - Dalibor Dostál
27. června 2012, 08:28

Za pět let rozdal Nadační fond Veolia v rámci svého hlavního programu vice než 11 miliónů korun na 425 veřejně prospěšných projektů. Z toho přes čtyři milióny korun věnoval letos.  

 

Foto: Profimedia.cz

Na těchto projektech se jako dobrovolníci ve svém volném čase podíleli nebo podílejí zaměstnanci skupiny Veolia Environnement. Systém takzvaných minigrantů na podporu dobročinných aktivit zaměstnanců své mateřské společnosti odstartovala nadace v roce 2008.

„Je obdivuhodné, kolik našich kolegů se ve volném čase věnuje dobrovolnictví – pomáhá potřebným, pečuje o životní prostředí, pracuje s dětmi nebo se třeba angažuje jako dobrovolní hasiči. Minigranty jsou tu proto, aby je v tom maximálně podporovaly. Na úspěch minigrantů mají zásluhu především aktivní zaměstnanci, kterým jsme začali říkat dobromani,“ oceňuje angažovanost mnoha kolegyň a kolegů Honza Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia.

Zaměstnanci, jejichž žádosti získávají letos podporu, odhadují dobrovolnickou práci ve prospěch „svých projektů“ celkem na 12 830 hodin. I když se za ni neplatí, lze ji ocenit nejméně částkou 1,2 miliónů korun. Sedm pracovníků vodohospodářských společností skupiny Veolia Voda v České republice navíc získalo loni v Evropském roce dobrovolnictví za své dlouhodobé dobrovolnické skutky Křesadlo, cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci.

Zaměstnancům, kteří se podílejí na dobrovolnických aktivitách, poděkoval také Philippe Guitard, ředitel Veolia Eau pro Evropu a předseda správní rady Nadačního fondu Veolia „Prostřednictvím jednotlivých projektů - ať již sociálních nebo zaměřených na životní prostředí - totiž můžete každý den, a to v různých regionech, neustále prokazovat vaši dobrou vůli, vůli zlepšit věci kolem nás,“ uvedl Philippe Guitard.

Letos uspělo ve výběrovém řízení se svou žádostí o minigranty Veolia celkem 157 zaměstnankyň a zaměstnanců společností skupiny Veolia Voda, veolia Transport a Dalkia. Podáno přitom bylo téměř 350 žádostí. Mezi úspěšnými žadateli byla například Pavla Bažantová z Pražských vodovodů a kanalizací. „Povoláním jsem IT referentka. Moje práce mě baví. Vedle svého povolání jsem se také stala náhradní maminkou a nadační fond mne i moje kolegyně a kolegy ze sdružení Děti patří domů v tom podporuje,“ říká Eva Bažantová.

Nadační fond Veolia během června symbolicky předává minigranty za rok 2012 všem pracovníkům, kteří byli úspěšní v letošním výběrovém řízení, na několika slavnostních akcích. Poslední bude 28. června v Ostravě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít