Velkorypadlo VK 2011

24. května 2012, 12:33 - Petr Kolář
24. května 2012, 12:33

politický diář

Prezidentův tajemník Ladislav Jakl má v hradní partičce (neplést si se stejnojmenným serverem) nezastupitelnou roli. Tedy vystřelit nějaký názor Václava Klause na veřejnost a počkat si na reakce – podle nich prezident buď řekne to samé, anebo sdělí, že šlo jen o ničím nepodložené úvahy tajemníka. Tak to bývá zejména ve výbušnějších tématech. Pokud jde o normy a zákony, zpravidla platí varianta číslo jedna. Když tedy Jakl sdělil Rádiu Impuls, že zdravotnické reformě „není možné říkat reforma“, je to pro rozháraný kabinet Petra Nečase vážné varování. Zvlášť když na dotaz, zda je možné, že Klaus nejen zdravotnickou, ale i penzijní reformu vetuje, Jakl odpověděl: „Je to klidně možné.“

Mimochodem, prezident Klaus v uplynulém týdnu pokřtil v Duchcově na Teplicku obří rypadlo KK 1300 a vysmál se zavírání německých jaderných reaktorů. Znalci pana prezidenta musí uznat, že lepší den si Klaus může představit jen stěží. Zvlášť když mu duchcovská starostka Jitka Bártová se slovy: „Já vám ji nechám, můžu,“ dobrovolně odevzdala po zápisu do knihy pro tamní knihovnu svoji propisku. Zbývá si jen počkat, zda s ní velkorypadlo VK 2011 opravdu odmítne podepsat zdravotní a důchodovou reformu, jak předestřel Jakl.

Po vzoru kontroverzní britské internetové stránky se i Češi dočkali možnosti hlasovat na stránkách Sexyposlanec.cz o tom, se kterým vrcholným politikem by si přáli zažít chvíle rozkoše. Autorovi Diáře připadá vcelku zbytečné zveřejňovat výsledky na obou pólech žebříčku. Faktem je, že ze samotné nabídky, tedy například zda by chtěl mít sex raději s topařkou Vlastou Parkanovou, či socialistkou Hanou Orgoníkovou, anebo koho by pro stejný účel zvolil z dua Petr Nečas – Lubomír Zaorálek, byl značně frustrován.

Jiří Paroubek nelení. Na pultech se objevuje jeho nová kniha o setkáních se zahraničními politiky. Na její křest přišli minulou středu i poslanci Jiří Šlégr, Stanislav Křeček, Hana Orgoníková, Vítězslav Jandák či senátor Vladimír Dryml. Ne že by to muselo něco nutně znamenat. V souvislosti s Paroubkovým avizovaným přestupem do ČSNS to je ale pro Lidový dům jistě zajímavá informace.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve…
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Technologie
Nejprodávanějším smartphonem světa je iPhone 7, nezměnil to ani Galaxy S8
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít