Velkorypadlo VK 2011

24. května 2012, 12:33 - Petr Kolář
24. května 2012, 12:33

politický diář

Prezidentův tajemník Ladislav Jakl má v hradní partičce (neplést si se stejnojmenným serverem) nezastupitelnou roli. Tedy vystřelit nějaký názor Václava Klause na veřejnost a počkat si na reakce – podle nich prezident buď řekne to samé, anebo sdělí, že šlo jen o ničím nepodložené úvahy tajemníka. Tak to bývá zejména ve výbušnějších tématech. Pokud jde o normy a zákony, zpravidla platí varianta číslo jedna. Když tedy Jakl sdělil Rádiu Impuls, že zdravotnické reformě „není možné říkat reforma“, je to pro rozháraný kabinet Petra Nečase vážné varování. Zvlášť když na dotaz, zda je možné, že Klaus nejen zdravotnickou, ale i penzijní reformu vetuje, Jakl odpověděl: „Je to klidně možné.“

Mimochodem, prezident Klaus v uplynulém týdnu pokřtil v Duchcově na Teplicku obří rypadlo KK 1300 a vysmál se zavírání německých jaderných reaktorů. Znalci pana prezidenta musí uznat, že lepší den si Klaus může představit jen stěží. Zvlášť když mu duchcovská starostka Jitka Bártová se slovy: „Já vám ji nechám, můžu,“ dobrovolně odevzdala po zápisu do knihy pro tamní knihovnu svoji propisku. Zbývá si jen počkat, zda s ní velkorypadlo VK 2011 opravdu odmítne podepsat zdravotní a důchodovou reformu, jak předestřel Jakl.

Po vzoru kontroverzní britské internetové stránky se i Češi dočkali možnosti hlasovat na stránkách Sexyposlanec.cz o tom, se kterým vrcholným politikem by si přáli zažít chvíle rozkoše. Autorovi Diáře připadá vcelku zbytečné zveřejňovat výsledky na obou pólech žebříčku. Faktem je, že ze samotné nabídky, tedy například zda by chtěl mít sex raději s topařkou Vlastou Parkanovou, či socialistkou Hanou Orgoníkovou, anebo koho by pro stejný účel zvolil z dua Petr Nečas – Lubomír Zaorálek, byl značně frustrován.

Jiří Paroubek nelení. Na pultech se objevuje jeho nová kniha o setkáních se zahraničními politiky. Na její křest přišli minulou středu i poslanci Jiří Šlégr, Stanislav Křeček, Hana Orgoníková, Vítězslav Jandák či senátor Vladimír Dryml. Ne že by to muselo něco nutně znamenat. V souvislosti s Paroubkovým avizovaným přestupem do ČSNS to je ale pro Lidový dům jistě zajímavá informace.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít