Velké firmy se spojily a volají po transparentních zakázkách

13. října 2010, 16:39 - Profit
13. října 2010, 16:39

Zástupci českých a mezinárodních společností působících v České republice se sešli u kulatého stolu a vyjádřili záměr společně postupovat ve snaze zvýšit transparentnost veřejných zakázek v České republice a podílet se na připravované novele zákona o veřejných zakázkách. Součástí setkání byly i přípravné práce na etickém kodexu pro uchazeče veřejných zakázek, jehož schválení se předpokládá během listopadu.

Foto: Siebert Martin

Zástupci předních českých a mezinárodních společností zasedli ke kulatému stolu, aby zahájili spolupráci při společné iniciativě, která si klade za cíl zvýšit transparentnost veřejných zakázek v České republice. Vedle práce na stanovách iniciativy byla součástí úvodního setkání i diskuze nad připravovanou novelou zákona o veřejných zakázkách a návrhem etického kodexu, kterým by se vyhlašovatelé i uchazeči veřejných výběrových řízení měli řídit.

Členové iniciativy také vyjádřili vůli úzce spolupracovat s Platformou pro transparentní veřejné zakázky, která se snaží kultivovat české prostředí ze strany zadavatelů veřejných zakázek a vyhlašovatelů výběrových řízení. „Naše iniciativa se na ten samý úkol dívá z jiného úhlu - pohledem firem, které ve výběrových řízeních vystupují v roli uchazečů a předkladatelů nabídek. Je nezbytné, aby se na kultivaci českého prostředí podílely obě strany společně,“ řekl Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.

Kulatý stůl ředitelů a zástupců významných společností zahrnuje společnosti BAYER,s.r.o., Čepro, a.s., E.ON Česká republika, s.r.o., Johnson & Johnson, s.r.o., MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o., Siemens, s.r.o., Skanska a.s., T-Mobile Czech Republic, a.s. Členy tohoto volného sdružení jsou i zástupci Česko-německé průmyslové a obchodní komory a Americké obchodní komory v České republice. Další setkání u kulatého stolu proběhne počátkem listopadu, během kterého by mělo být odsouhlaseno finální znění připravovaného etického kodexu a představeni další členové tohoto volného sdružení generálních ředitelů a zástupců českých a mezinárodních společností.

Vyzýváme další firmy, aby se k této iniciativě přidali. Kulatý stůl je otevřen všem společnostem, které sdílejí stejné etické hodnoty a chtějí přispět k vytvoření kultivovaného a transparentního prostředí v oblasti veřejných zakázek v České republice,“ dodal Jiří Pavlíček, generální ředitel Johnson&Johnson, s.r.o.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery?…
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít