Ve znamení inteligentního investování

21. března 2013, 09:26 - Libor Kochrda
21. března 2013, 09:26

Jednou z výhod podnikání je, že si sám plánuji čas. Nepatřím k příznivcům časného startu dne, takže i dnešek začíná po sedmé hodině. A pracovní program až o dvě hodiny později, takže na klidnou snídani mám více než hodinu času. Tak začíná pois svého pracovního dne předseda představenstva společnosti IBIS InGold Libor Kochrda.

V půl deváté je porada manažerů obchodního, marketingového a provozního oddělení. Protože nabízíme pravidelné investování a spoření do zlata i stříbra jak zákazníkům, tak zprostředkovatelům, cílem porady je koordinovat veškeré aktivity, aby byli spokojeni všichni.

Dnešní setkání je výjimečné, neboť jsme právě zahájili spolupráci s finančně poradenskou společností Partners Financial Services, jedničkou na trhu. Spolupráci vždycky nastavujeme individuálně, přesně podle požadavků obchodních partnerů, což je náročné, ale vyplácí se to. Porada je tedy především o vytvoření lektorských kapacit. Ty poskytujeme více než 60 partnerským poradenským společnostem a teď musíme odvést stejně kvalitní práci vůči poradcům Partners Financial Services.

Náš obchodní model je postaven především na spolupráci s finančními poradci, kteří vnímají investici do fyzického zlata nebo stříbra jako velmi konzervativní možnost rozšíření produktového portfolia pro své klienty.

Nechceme pouze prodávat zlato a stříbro, chceme dát lidem možnost, jak prostřednictvím těchto dvou komodit spořit. Naším klíčovým produktem je proto inteligentní investiční plán (iiplan), který umožňuje klientům ukládat peníze do zlata a stříbra pravidelně a v malých částkách. Důležitou vlastností iiplanu je rychlost transferu zlata a stříbra do rukou klientů.

Investice do fyzického zlata a stříbra má smysl pouze tehdy, pokud je tento kov v držení klientů. Věříme, že náš přístup je revoluční a na trhu výjimečně dobrou možností. Končíme neobvykle až pár minut před půl dvanáctou.

Hledání optimálního řešení

Odpolední program pokračuje v sídle společnosti v Burzovním paláci v Praze, kde máme s kolegyní dohodnuté jednání s poradenskou společností, která by s námi chtěla spolupracovat.

Jednání začíná ve 14.00 větou zájemců: „Již delší dobu uvažujeme o spolupráci v oblasti investic do cenných kovů, naši klienti stále častěji tento typ produktu poptávají, ale zatím jsme nenašli uspokojivé řešení.“ To je pro nás příznivá situace.

Zanedlouho je patrné, že tito poradci rozumějí smyslu investice do cenných kovů, jen hledají optimální řešení vhodné pro ně, a hlavně jejich klienty. Jednání končí až po dvou hodinách. Vysvětlujeme iiplan a zároveň se zajímáme o styl práce, reference, kapacity a standardy, které jejich finanční poradci používají a dodržují.

Dnes již dávno nejsme v situaci, že se rádi dohodneme na spolupráci s každým zájemcem, naopak si vybíráme partnery, kde očekáváme stejně férový přístup k nám i našim společným klientům. Dohodli jsme se, že se oběma stranám vyplatí pokračovat za deset dnů v sídle jejich společnosti. Mám z toho dobrý pocit a věřím, že tato spolupráce bude fungovat.

Od čtyř do pěti už stihnu jen vyřídit několik telefonických hovorů – když mám schůzku, telefon nemá na stole co dělat. Tím pádem dodělávám resty až nyní. A pak zpět do centrály, která je v Moravských Budějovicích. Je tedy jasné, o čem se musím zmínit – o dálnici D1.

Doma navzdory D1

Asi to znáte všichni, ale postoj státu k této hlavní tuzemské dopravní cestě je poněkud zarážející. Je opravdu tak složité, aby její kvalita odpovídala jejímu významu? Obávám se, že zprávy o opravách či připravovaných rekonstrukcích jsou natolik špatné, že D1 si na své pomyslné dno ještě nesáhla.

V 19 hodin jsem navzdory D1 doma. Po večeři ještě stíhám vyřídit běžnou e-mailovou korespondenci, která má tu výhodu, že vždycky počká, až na ni mám čas. Přečtu si zprávy z komoditního sektoru, podívám se na vývoj kurzů měn a London Fix, který ukazuje aktuální cenu zlata.

Hůř to dnes dopadlo s časem na rodinu a relaxaci. Spíše to nedopadlo. Oč později můj den začíná, o to později končí, velmi zřídka před půlnocí. I dnes to je pár minut před jednou, nicméně tento časový rytmus mi vyhovuje.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít