Ve znamení drobných změn

01. listopadu 2004, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
01. listopadu 2004, 00:00

ANKETA PROFITUVelkých změn v povinném ručení se letos klienti pojišťoven nedočkají. O to ostřejší bude zřejmě boj o nové pojištěnce. S jakými zbraněmi do něho jednotlivé pojišťovny jdou?

ANKETA PROFITU Velkých změn v povinném ručení se letos klienti pojišťoven nedočkají. O to ostřejší bude zřejmě boj o nové pojištěnce. S jakými zbraněmi do něho jednotlivé pojišťovny jdou? ANKETNÍ OTÁZKY:

1/ Jaké jsou hlavní novinky povinného ručení této pojišťovny na rok 2005? 2/ Které další produkty může vaše pojišťovna nabídnout motoristům? 3/ Jak se budou obecně vyvíjet sazby povinného ručení v příštích letech? Milan Káňa, mluvčí Allianz Pojišťovny 1/ Nabízíme dvě novinky - možnost sjednat povinné ručení na všech pobočkách Komerční banky a desetiprocentní slevu v případě uzavření povinného ručení prostřednictvím našich internetových stránek. 2/ Vedle povinného ručení nabízíme zájemcům také základní havarijní pojištění. Majitel vozidla může volit mezi několika kombinacemi pojistných rizik tak, aby si optimálně ochránil vozidlo. Allianz přiznává klientovi slevu na pojistném v případě bezeškodního průběhu, přičemž nerozlišuje soukromé osoby od podnikatelů včetně právnických osob. Maximální výše bonusu je 30 procent. Dalšími zajímavými slevami ze základního havarijního pojištění, které Allianz nabízí, jsou sleva pro nová vozidla po dobu prvního roku nepřerušeného trvání pojištění, sleva při současném sjednání povinného ručení a základního havarijního pojištění, sleva pro držitele průkazu invalidity stupně ZTP a ZTP-P , sleva pro vozidla starší tří let a sleva v případě vybavení vozidla vybranými zabezpečovacími zařízeními. 3/ S určitostí můžeme říci, že poroste rozdíl v ceně pojistného mezi řidiči, kteří jezdí bez nehod a těmi, kteří naopak nehody způsobují. Přispívá k tomu jak systém bonus/malus, který uplatňují všechny pojišťovny, tak další parametry, které některé pojišťovny uplatňují pro spravedlivější odlišení rizikovosti řidičů. Co se týká cen, je prozatím předčasné o vývoji hovořit. Každá pojišťovna stanovuje ceny povinného ručení na základě škodního průběhu v předchozích obdobích, takže ceny se budou odvíjet od výše vyplacených škod z povinného ručení. Výši pojistného plnění může nově ovlivnit novela občanského zákoníku, která stanoví výši jednorázového odškodnění z povinného ručení příbuzným obětí autonehod. Kateřina Hamerská, mluvčí ČSOB Pojišťovny

1/ Pro příští rok jsme zvýšili počet pozitivně segmentovaných okresů ze 13 na 35, zrušili jsme segmentaci podle použití vozidla (k podnikaní či k soukromým účelům), snížili základní sazby pojistného u osobních vozidel a rozšířili škálu možných připojištění.

2/ Vedle povinného ručení nabízíme samozřejmě také havarijní pojištění včetně všech připojištění. Lze také nabídnout cestovní pojištění.

3/ To lze nyní těžko předvídat. Bude záležet na inflaci v ČR, na ekonomickém vlivu EU a samozřejmě na samotných motoristech. Výrazný nárůst cen se nedá asi očekávat.

Tereza Fricová, PR manažer České podnikatelské pojišťovny 1/ Nabízíme navýšené limity pojištění, které splňují požadavky EU, tedy pojištění škody na majetku i zdraví až do 54 milionů korun, úrazové pojištění řidiče je zahrnuto v ceně. Dále nabízíme slevu 10 procent na havarijní pojištění All Risk, zdarma asistenční službu Axa Assistance, bonus až 50 procent a možnost sjednání povinného ručení na každé poště. 2/ Havarijní pojištění se slevou 10 procent, má-li klient u ČPP sjednáno povinné ručení. 3/ Sazby na rok 2005 zveřejníme v nejbližších dnech, další vývoj se dá těžko předpovídat. Renata Werliková, vedoucí oddělení Marketing servis, Generali pojišťovna 1/ Na základě vyhodnocení stávajících smluv v kmeni pojišťovny Generali zavádíme další stupeň bonusu pro motoristy, kteří jezdí bez zaviněných nehod - maximální sleva v roce 2005 dosáhne již 25 procent. Tato skutečnost v kombinaci s výhodným základním tarifem přinese našim klientům faktické zlevnění povinného ručení. 2/ Generali Pojišťovna nabízí motoristům komplexní pojistnou ochranu nejen pro jejich vozidlo, ale i pojištění právní ochrany pro vlastníky motorových vozidel či jejich řidiče. 3/ Sazby povinného ručení budou v příštích letech kromě obecné inflace, stoupajících cen v autoopravárenství, změn v legislativě, narůstající angažovanosti právníků a advokátů reagovat i na vývoj nákladů v našem zdravotnictví. Ostatní oslovené pojišťovny na položené otázky neodpověděly. VÝVOJ POČTU POJIŠTĚNCŮ

(Počet smluv na povinné ručení u jednotlivých pojišťoven, vždy k 30. září daného roku.) | Rok|2002 |2003 |2004** |

 Allianz621 251580 065 549 036 
 ČPP278 970 450 862 549 421 
 ČP2 569 487 2 538 315 2 397 625 
 ČSOB47 255 205 614 192 035 
 Generali124 052 176 744 152 562 
 Kooperativa1 026 568  1 200 931 1 386 353 
 Triglav 28  3 240  7 558 
 Uniqua 47 851   61 158  66 889 

Zdroj: Česká kancelář pojistitelů

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít