Ve Španělském sále budou dnes večer předána prestižní ocenění

10. listopadu 2010, 16:42 - Profit, TZ
10. listopadu 2010, 16:42

Dnes večer budou ve Španělském sále Pražského hradu slavnostně udělena nejvýznamnější ocenění firem a organizací - Národní cena kvality ČR a Národní ceny ČR za CSR.

Foto: Národní cena kvality

V programu Národní ceny kvality - jediné soutěži firem v ČR, která je organizována podle mezinárodně platných pravidel - získá titul Excelentní firma společnost ARAMARK s.r.o., jako Excelentní organizace budou společně oceněny Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje a Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje.

V programu Národní ceny ČR za CSR (Společenskou odpovědnost organizací) zvítězila v kategorii do 250 zaměstnanců společnost Vítkovice, a.s. a v kategorii nad 250 zaměstnanců společnost ČEZ, a.s.

Vítězové převezmou ocenění z rukou předsedy Senátu PČR Přemysla Sobotky, předsedy Hospodářského výboru PSP ČR Milana Urbana, ministra vnitra Radka Johna, ministra životního prostředí Pavla Drobila, náměstka ministra průmyslu a obchodu Bedřicha Dandy, náměstkyně ministra školství Evy Bartoňové, náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky a řady dalších významných osobností.

Být konkurenceschopný na globálním trhu znamená především nabízet špičkovou kvalitu svých produktů. A právě to programy Národní ceny kvality zaručují. Získat takové ocenění pak pro firmu znamená významnou konkurenční výhodu, protože potenciální zákazníci vědí, že oceněný podnik musí splnit velmi přísné záruky kvality,“ zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek, jehož resort Národní politiku kvality zastřešuje.

Národní cena kvality je nejvýznamnější ocenění jaké může firma či organizace získat. Je udělována v 80 zemích světa a jejího předávání se ujímají prezidenti států (např. v USA, Francii), hlavy monarchií (Švédsko, Velká Británie) a předsedové vlád (Japonsko). Prestiž tohoto ocenění se odvíjí od komplexnosti hodnocení. V programech Národních cen kvality není hodnocen jen jednotlivý parametr, ale jsou posuzovány všechny možné pohledy na firmu: kvalita managementu, kvalita výrobků, ekonomické výsledky, vztah k zaměstnancům, k zákazníkům a k celé společnosti.

Národní ceny kvality, umožňují objektivně porovnat firmy různých oborů a velikostí a bodově je ohodnotit,“ vysvětluje Robert Szurman, předseda Rady kvality ČR. “Každá firma či organizace, která se programu Národní ceny zúčastní a aplikuje EFQM model, získá okamžitě přehled o tom, jak si stojí v porovnání s konkurencí, kde jsou její silné stránky a kde naopak zaostává. Management tak získává neocenitelné informace pro zlepšování výsledků firmy.

Právě snaha o zlepšování vede v zahraničí management firem do účasti v Národních cenách kvality. Hlavním cílem účasti není - na rozdíl od všech ostatních soutěží - získat pouze cenu, nebo diplom. S účastí je spojeno využití nejlepšího manažerského nástroje Evropy - EFQM Excellence Modelu. Tento model, který dnes využívá přes 30.000 firem, podle nezávislých studií zlepšuje ekonomické výsledky o 40-60% ve srovnání s firmami, které model nevyužívají.

Účast v Národní ceně kvality není jednoduchá. Nestačí jen vyplnit nějaký dotazník a čekat na výrok poroty, nebo na výsledky SMS hlasování občanů. Národní cena vyžaduje přípravu a poctivou práci týmu lidí ve firmě,“ říká Pavel Ryšánek, předseda Sdružení pro oceňování kvality. “Na konci této práce však stojí stabilnější, perspektivnější a konkurenceschopnější firma s řádově lepšími ekonomickými výsledky.“

Kromě ocenění v Programu Národních cen kvality a Národních cen ČR za CSR budou na slavnostním večeru předána i další ocenění: Cena Anežky Žaludové, Manažer kvality roku 2010, Ceny kvality v sociálních službách a ocenění Práce postižených, Czech made a Ekologicky šetrný výrobek v Programu Česká kvalita.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Continental znovu vynalezl kolo, aby mohly elektromobily…
Kvíz na pátek: Poznáte součástky auta jen podle obrázku?
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou. Vypadá hodně dobře
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Technologie
Intel: top Coffee Lake má o 11 % lepší výkon v jednom vlákně. Kvůli AMD přejmenuje čipset
Evleaks kazí překvapení další Korejcům. Takhle bude vypadat LG V30
Čeští Warhorse Studios vnadí dalším trailerem na Kingdom Come: Deliverance (video)
Další pohroma v cenách grafických karet na obzoru. GDDR5 tento měsíc zdražila o 30 %
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít