Včera odstartoval jubilejní desátý ročník soutěže Zlatá koruna

02. března 2012, 09:27 - MediaFax
02. března 2012, 09:27

Začátek března je už tradičně spojený se zahájením soutěže Zlatá koruna, letos se toto prestižní ocenění finančních produktů bude udělovat podesáté. Nad jubilejním desátým ročníkem Zlaté koruny opět převzal záštitu ministr financí ČR Miroslav Kalousek.

Foto: Zlatá koruna

 V rámci nového ročníku došlo k inovaci soutěžních kategorií. Finanční akademie, odborná porota soutěže, bude mít například poprvé možnost porovnat služby obchodníků s cennými papíry.

Finanční společnosti mohou v letošním ročníku přihlásit produkty do 14 kategorií. Novou kategorií je Obchodování s cennými papíry. Kvůli postupnému vývoji produktů na finančním trhu naopak zaniknou kategorie Elektronické bankovnictví a Leasing (pro spotřebitele). Tradičně budou uděleny i tři hlavní ceny – Novinka roku, Cena veřejnosti a Cena podnikatelů.

Soutěž Zlatá koruna si za dobu své desetileté existence získala renomé jak mezi odborníky, tak u široké veřejnosti. Jako jediná hodnotí celé spektrum nabídky na trhu. Do hodnocení je zapojeno 385 odborníků, kteří tvoří porotu soutěže, Finanční akademii. Své finanční favority ale volí i veřejnost - v hlasování o Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů bylo v loňském roce odevzdáno téměř 144 tisíc hlasů.

Zlatá koruna letos slaví deset let. Když jsme tuto soutěž v roce 2003 zakládali, chtěli jsme prostřednictvím hodnocení kvality finančních produktů poskytovat klientům vodítko pro lepší orientaci v neustále se rozšiřující nabídce na trhu. To se, myslím, podařilo. Podle posledního výzkumu je Zlatá koruna pro 73 procent lidí zárukou důvěryhodnosti, 61 procent lidí motivuje k vyhledávání informací o finančních produktech a 52 procent lidí připouští její vliv při rozhodování, jaký produkt si vybrat,“ poznamenal ředitel soutěže Zlatá koruna Pavel Doležal.

Veřejnost se může do soutěže zapojit prostřednictvím stránek www.zlatakoruna.info, kde nyní probíhá nominační kolo. Dvacet nejúspěšnějších produktů postoupí v dubnu do finálového hlasování. To bude probíhat jak na internetu, tak prostřednictvím SMS zpráv, a rozhodne o konečných vítězích. V této chvíli probíhá také hlasování o Cenu podnikatelů, která je určena nejoblíbenějším produktům pro malé a střední podnikatele. Letos bude Cena podnikatelů udělena popáté.

Generálním partnerem soutěže Zlatá koruna je OVB Allfinanz, přední poradenská společnost v oblasti osobních a rodinných financí. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 7. června v Top Hotelu Praha.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít