Vaše dotazy, naše odpovědi

28. července 2003, 00:00 - Ladislav Jouza, právník
28. července 2003, 00:00

Dovoz vína ze Slovenska Rád bych se informoval o podmínkách dovozu vína ze Slovenska. Jsme firma zabývající se prodejem vína a měli bychom zájem rozšířit "naši ponuku o vína" ze Slovenska. Jednalo by se asi o 1000 litrů sudového vína za měsíc.

Dovoz vína ze Slovenska

Rád bych se informoval o podmínkách dovozu vína ze Slovenska. Jsme firma zabývající se prodejem vína a měli bychom zájem rozšířit „naši ponuku o vína“ ze Slovenska. Jednalo by se asi o 1000 litrů sudového vína za měsíc. Jelikož jsme ještě neměli žádnou zkušenost s dovozem ze zahraničí, rád bych tímto požádal o informace o potřebných dokumentech a cenových podmínkách dovozu.

Na základě uzavřené dohody o celní unii se Slovenskou republikou je při vyclívání na zboží původem ze Slovenska použita preferenční celní sazba „bez cla“ a příslušná sazba DPH (případně dalších daní). Při dovozu vína čísla 2204 celního sazebníku, které by mělo přijít do oběhu v České republice, musí být splněny další podmínky uvedené v zákoně č. 115/1995 Sb. o vinohradství, ve znění zákona č. 216/2000 Sb., §9) e odst. l písni. b). Zásilku musí doprovázet osvědčení obsahující výsledky rozborů, vystavené příslušným inspekčním orgánem v zemi původu, prokazující, že dodávka splňuje požadavky na jakost stanovené předpisy platnými v zemi původu. Dále je toto zboží uvedeno v příloze žák. č. 62/2000 Sb. a může být na něj přijato ochranné opatření podle dílu 3 zákona.

Generální ředitelství cel

Příplatky za práci v odpoledních směnách

Pracuji v odpoledních směnách a zaměstnavatel mi za tuto práci odmítá vyplatit příplatky. Mám na ně nárok? Delší dobu jsem také pracoval bez nároku na příplatek ve vícesměnném provozu.

Příplatky za odpolední směnu nebo za vícesměnný provoz nejsou upraveny žádným právním předpisem. Zákon o mzdě však umožňuje, aby si zaměstnanec a zaměstnavatel dohodli v pracovní smlouvě nebo ve vnitřním mzdovém předpise další mzdová zvýhodnění, jimiž zaměstnavatel kompenzuje zvýšenou námahu, riziko nebo jiné znevýhodnění nebo ztížení pracovních podmínek. Jejich zahrnutí do smluvní mzdy plně závisí na dohodě zaměstnavatele se zaměstnancem. Jde například o práci v sobotu a v neděli, příplatky za práci v odpoledních směnách, vedení čety, práce ve výškách, rizikové příplatky, vícesměnný provoz, dělené směny a další zvýhodnění podle záměrů zaměstnavatele. Na tyto příplatky není tedy právní nárok a zaměstnavateli vzniká povinnost je hradit jen v případech, kdy jejich poskytování bylo výslovně sjednáno nebo stanoveno ve vnitřním mzdovém předpise.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilní zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít