Vaše dotazy, naše odpovědi

28. července 2003, 00:00 - Ladislav Jouza, právník
28. července 2003, 00:00

Dovoz vína ze Slovenska Rád bych se informoval o podmínkách dovozu vína ze Slovenska. Jsme firma zabývající se prodejem vína a měli bychom zájem rozšířit "naši ponuku o vína" ze Slovenska. Jednalo by se asi o 1000 litrů sudového vína za měsíc.

Dovoz vína ze Slovenska

Rád bych se informoval o podmínkách dovozu vína ze Slovenska. Jsme firma zabývající se prodejem vína a měli bychom zájem rozšířit „naši ponuku o vína“ ze Slovenska. Jednalo by se asi o 1000 litrů sudového vína za měsíc. Jelikož jsme ještě neměli žádnou zkušenost s dovozem ze zahraničí, rád bych tímto požádal o informace o potřebných dokumentech a cenových podmínkách dovozu.

Na základě uzavřené dohody o celní unii se Slovenskou republikou je při vyclívání na zboží původem ze Slovenska použita preferenční celní sazba „bez cla“ a příslušná sazba DPH (případně dalších daní). Při dovozu vína čísla 2204 celního sazebníku, které by mělo přijít do oběhu v České republice, musí být splněny další podmínky uvedené v zákoně č. 115/1995 Sb. o vinohradství, ve znění zákona č. 216/2000 Sb., §9) e odst. l písni. b). Zásilku musí doprovázet osvědčení obsahující výsledky rozborů, vystavené příslušným inspekčním orgánem v zemi původu, prokazující, že dodávka splňuje požadavky na jakost stanovené předpisy platnými v zemi původu. Dále je toto zboží uvedeno v příloze žák. č. 62/2000 Sb. a může být na něj přijato ochranné opatření podle dílu 3 zákona.

Generální ředitelství cel

Příplatky za práci v odpoledních směnách

Pracuji v odpoledních směnách a zaměstnavatel mi za tuto práci odmítá vyplatit příplatky. Mám na ně nárok? Delší dobu jsem také pracoval bez nároku na příplatek ve vícesměnném provozu.

Příplatky za odpolední směnu nebo za vícesměnný provoz nejsou upraveny žádným právním předpisem. Zákon o mzdě však umožňuje, aby si zaměstnanec a zaměstnavatel dohodli v pracovní smlouvě nebo ve vnitřním mzdovém předpise další mzdová zvýhodnění, jimiž zaměstnavatel kompenzuje zvýšenou námahu, riziko nebo jiné znevýhodnění nebo ztížení pracovních podmínek. Jejich zahrnutí do smluvní mzdy plně závisí na dohodě zaměstnavatele se zaměstnancem. Jde například o práci v sobotu a v neděli, příplatky za práci v odpoledních směnách, vedení čety, práce ve výškách, rizikové příplatky, vícesměnný provoz, dělené směny a další zvýhodnění podle záměrů zaměstnavatele. Na tyto příplatky není tedy právní nárok a zaměstnavateli vzniká povinnost je hradit jen v případech, kdy jejich poskytování bylo výslovně sjednáno nebo stanoveno ve vnitřním mzdovém předpise.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít