Vánoční dárky, které mají styl

17. prosince 2010, 08:41 - Zina Plchová
17. prosince 2010, 08:41

Co vybrat blízkým pod stromeček? S tím si teď láme hlavu skoro každý. Připravili jsme pro vás proto několik typů, které jsou originální a navíc mají povedený design. Představeny byly na výstavách u nás i v zahraničí.

Foto: Waterbobble

Darovat někomu tabulku čokolády není moc originální. Ovšem pokud darujete čokoládu, na kterou jste předtím napsali osobní věnování, je to něco jiného. Vybrat si navíc můžete ze čtyř různých čokoládových chutí podle emocí, které vyjadřují.

Autorkami originálních čokolád jsou Yveta Kroupová a Michaela Tomišková, obě studentky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. S produktovým designem uspěly už loni, kdy na Designbloku představily svou kolekci čokolád v projektu Rozbíjím se. V tabulce bylo sedm druhů čokolád s unikátními příchutěmi, které podporovaly různé emoce. V kousku s názvem Touha například nechyběla příměs levandule, v bílé čokoládě Ženskost byly růžový pepř a jahody.

Letos jsou v obchodech čtyři druhy čokolád, znovu namíchané dle emocí, jako jsou touha, štěstí, pravda a láska. Na tabulce čokolády jsou připravené řádky. Přiloženou tužkou můžete napsat přání, a darovat tak čokoládu, kterou ještě nikdy nikdo nikomu nedal. Čokolády z edice Rozbíjím se jsou k dostání ve vybraných obchodech v Praze. Jejich adresy naleznete na webových stránkách projektu.

Hezky se pohoupat

Jsou i větší dárky, které potěší vaše smysly a navíc mají i delší životnost než taková čokoláda. Třeba houpací křeslo Koko, které uspělo i na přehlídce Designblok 2010. Firma Polstrin na něm spolupracovala s designérkou Helenou Dařbujánovou a mottem díla je „Rozmarné léto“. Autorka se při návrhu nechala inspirovat atmosférou tohoto období, konkrétně prožitky, jako jsou hřející slunce, pohled na romantickou scenérii, snění a klid. Návrhu dominuje jednoduchost, která tkví i v použitých materiálech. Těmi jsou chrom, alukompaktní deska a čalounění, které může pokrývat i opěrnou část, nebo naopak na zadní části křesla může úplně chybět. Tato varianta dává vyniknout zajímavému technickému řešení křesla. Jelikož jde o čerstvou novinku, seženete ji zatím jen v podnikové prodejně.

Točená voda je in

Pít vodu z kohoutku a nekupovat stále nové plastové láhve je moderní. A vyrazit do světa s designově dokonale provedenou lahví může být příjemné. Tím spíš, pokud jste si jistí, že voda je nezávadná díky integrovanému filtru a láhev je vyrobená z nezávadných látek. Bobble je přesně ta láhev, kterou sháníte. Neobsahuje BPA (bisphenol A) ani ftaláty, můžete ji tedy používat dlouhodobě. Je navíc vhodná i pro děti, pro které se vyrábí ve speciální velikosti. Již zmíněný filtr z karbonových granulí je součástí láhve, vyměnit je ho potřeba zhruba jednou za dva měsíce nebo poté, co přefiltruje asi 150 litrů vody.

Autorem lahví Bobble je světoznámý designér Karim Rashid, který za ni získal cenu Pentawards 2010. Uznávaný magazín Graphic Design USA udělil řadě obalů Bobble také cenu American Graphic Design Award 2010. České obchody je zatím nenabízejí. Velmi jednoduše si je ale můžete objednat na webových stránkách firmy.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít