Vánoční čas využijte k pohybu

27. prosince 2010, 06:47 - Zina Plchová
27. prosince 2010, 06:47

Vánoční svátky jsou obdobím odpočinku, rozjímání, ale také setkávání se s přáteli. V tomto čase rovněž vypadneme ze zaběhnutého pracovního rytmu. Díváme se na pohádky a u povídání s ostatními vždycky sáhneme po něčem dobrém. Na stolech nikdy nechybí hodně jídla a hlavně cukroví. Není divu, že tělo zvyklé na jiný rytmus trpí. Proto pro vás má Profit několik typů, jak přestát toto „kritické“ období.

Foto: Peter Mathis

Nejlepší, co svému tělu můžete dopřát, je pohyb. Pokud to počasí dovolí, vyražte do přírody. Nemusíte přitom zdolávat žádné sportovní rekordy. Podle měření stačí jen hodinová procházka a spálíte zhruba 420 kilokalorií. Při hodinové chůzi do kopce pak spálíte dokonce dvojnásobek.

Vytáhněte běžky a brusle K zimě patří tradiční sporty, tak proč se jim nevěnovat právě v době volnějších dní? Třeba takové bruslení. Pokud se vydáte s rodinou na kluziště, užijete si spoustu legrace a navíc spálíte přibližně 600 kilokalorií za hodinu. Podobně náročné je například lyžování. Menších či větších areálů jsou v Česku desítky. Letošní začátek zimy navíc díky mrazivým teplotám přeje umělému zasněžování, a tak za kvalitním lyžováním nemusíte jezdit daleko.

Koho nebaví pouze jezdit z kopce a chce aktivní pohyb spojit i s nějakým výletem, tomu Profit doporučuje běžky. Spálíte na nich až 800 kilokalorií za hodinu. Vydat se s nimi můžete do hor, ale i na Vysočinu, kde si vyberete z různě obtížných a dlouhých tras.

Posilovny a fitka mají otevřeno Čas kolem Vánoc můžete využít i k tomu, že konečně zajdete do posilovny nebo si skočíte zacvičit do fitness centra. Pořádně do těla si můžete dát třeba při indoor walkingu. Pod vedením zkušeného lektora totiž udržíte svůj organismus právě v takovém rytmu, ve kterém spalujete co nejvíce. Za jednu lekci to může být 850 kilokalorií, což odpovídá asi

třetině denního příjmu energie. I když neopustíte jedinou místnost, projdete se nejen po rovinkách, ale vystoupáte také do kopců.

Cvičí se totiž na speciálních strojích s pásem, u kterého můžete nastavit sklon. Korigovat můžete také rychlost, kterou pás pod nohama projíždí. Variabilita tak umožňuje kombinovat chůzi i lehký běh. Stejně jako u spinningu máte kolečko zátěže „ve své moci“, pokud už jste se silami v koncích, je možné si trochu ulehčit.

Jestli jste ještě letos nevyzkoušeli hit sezony – zumbu, udělejte si na ni čas právě o Vánocích. Je podobně náročná jako indoor walking, spálíte tedy až 900 kilokalorií, navíc vás ohromně „nabije“ energií. Hodinu budete tančit v latinskoamerických rytmech a vůbec si nebudete připadat jako při těžkém tréninku.

Společně s rodinou pak můžete vyrazit taky do bazénu. Buď můžete regenerovat a spíš protáhnout namožené svaly ze cvičení nebo třeba z běžek, nebo můžete právě bazén využít k dalšímu útoku na přebytečná kila. Hodina intenzivního plavání vydá za hodinu strávenou aktivním pohybem na běžkách. Kromě toho ale můžete spojit užitečné s příjemným a zajít si do sauny nebo do výřivky. Ať využijete kterýkoliv z tipů Profitu, přejeme vám, ať vás pohyb baví a patří k příjemnému zpestření svátečních dní.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Šestnáctijádro Intel Core i9-7960X by mohlo mít frekvenci 2,5 GHz, našlo se v Geekbench
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít