V České republice otevřela pobočku online banka ZUNO

19. července 2011, 15:41 - Miloslav Hamřík
19. července 2011, 15:41

ZUNO, nová online banka ze skupiny Raiffeisen Bank International, přichází do České republiky. Po Slovensku se tak Česko stane druhou zemí, kde bude ZUNO nabízet své služby.

Foto: Miloslav Hamřík

Otevřít si účet v ZUNO může v první fázi rozjezdu jen fyzické osoby. Jeho založení trvá zhruba tři minuty. A banka se chlubí tím, že díky minimu kamenných poboček dokáže ušetřit až polovinu nákladů spojených s provozem banky. Kolem poledne měla banka již 150 zákazníků.

Náš přístup je naprosto jasný. Perfektně rozumíme svým zákazníkům, protože i my jsme byli kdysi v jejich kůži. Proto víme, o co jim jde v první řadě a co je pro ně nejcennější – je to jejich čas,“ říká András Hámori, předseda představenstva ZUNO Bank. „Nabízíme online služby, které jsou přehledné a jednoduché, a nad to zákazníkům dáváme vždy top úroky. Díky ZUNO tak mají víc prostoru pro sebe a nemusí ztrácet čas starostmi o své peníze.

ZUNO přichází s produktem, velmi rozšířeným v zahraničí, ale v Česku dosud neznámým – spořením úročeným denně. To zákazníkovi, přináší daňovou výhodu – pokud úroky na spoření nepřekročí 6,99 Kč denně, nepodléhají zdanění.  Při úroku 2 % p. a. to tak v praxi znamená, že zákazníci, jejichž zůstatky na spoření nepřevyšují v daný den 127 500 Kč, nemusí z úroků, které jim vyplatí banka, odvádět daň.

Na českém trhu jde o novinku. Vezmeme-li v úvahu, že každý klient si u nás může založit až deset takových SPOŘENÍ, stává se to silným argumentem, proč přejít na SPOŘENÍ právě v ZUNO,“ říká Miroslav Střihavka, ředitel ZUNO Bank v České republice.

ZUNO Bank nabízí též šestiměsíční termínovaný vklad, úročený akční sazbou 3,5 % p. a. Ten si lze jednoduše otevřít po internetu, ale i v mobilu prostřednictvím mobilního bankovnictví. Díky mobile bankingu, řešeným skrze mobilní verzi webu banky, může zákazník přístupovat ke svým penězům kdykoliv a kdekoliv. 

Banka nabízí dvě verze zpoplatnění účtu, PAY AS YOU GO model je určen těm, kteří hlavně spoří a je bez měsíčních poplatků, zatímco PRE-PAID model je ve formě balíčku též zdarma nebo v rozšířené verzi za 68 Kč měsíčně. Banka využívá platebních karet značky VISA a během příštího roku pak banka hodlá expandovat i do Maďarska a Polska.

Plnit sliby je pro nás velmi důležité. ZUNO chce vždy nabízet top úroky a vyhnout se nepříjemným překvapením,“ komentuje Miroslav Střihavka a dodává: “V našem bankovnictví vždy vidíte částku, kterou platíte před provedením transakce.

Účty nové banky jsou dostupné ve čtyřech měnách – CZK, EUR, GBP, USD a banka v blízké budoucnosti plánuje spustit další produkty, které zákazníkům ulehčí život, jako jsou třeba spotřební půjčky. Online banka ZUNO, která již od loňska funguje na Slovensku, patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International. Na Slovensku za prvních 7 měsíců provozu získala 18 000 klientů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a…
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít