V Brně začíná další Invex

11. října 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
11. října 2004, 00:00

14. ROČNÍK VELETRHU Další ročník mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex začal v Brně. Proč by na něj měli podnikatelé jezdit i v internetové době? Invex stále zůstává největším IT veletrhem ve střední Evropě a vhodným místem pro představení novinek i pro navazování kontaktů.

14. ROČNÍK VELETRHU Další ročník mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex začal v Brně. Proč by na něj měli podnikatelé jezdit i v internetové době? Invex stále zůstává největším IT veletrhem ve střední Evropě a vhodným místem pro představení novinek i pro navazování kontaktů. Bezpochyby to bude zase velkolepá událost. Do Brna se sjedou ministři, šéfové velkých firem a spousta zahraničních vystavovatelů. Všechno se to hezky naparádí a prodá jako skvělá akce, kde nechyběl nikdo, kdo v českém IT něco znamená. Dorazí také premiér Stanislav Gross a ministr informatiky Vladimír Mlynář - koneckonců by to byla ostuda, kdyby se neukázal. Asi největší osobností bude Jan Mühlfeit, viceprezident Microsoftu a nejvýše postavený český manažer v zahraniční IT společnosti. To jsou ovšem všechno věci, které mohou být běžnému uživateli výpočetní techniky nebo podnikateli úplně jedno. Ty zajímá především praktický přínos takového veletrhu. Nejrůznější novinky a produkty, které budou firmy vystavovat, si totiž může snadno najít na internetu. KONTAKTY A INFORMACE A tak se musí veletrh přesouvat více z roviny výstavní do roviny společenských setkání, při kterých je možné navázat nové obchodní vztahy. Jinou variantou pak může být pořádání odborných konferencí, kde může řada firem vyřešit své problémy nebo získat hluboký a aktuální přehled o dění v oblasti, která ji zajímá právě teď. N a oba způsoby vsadili pořadatelé z Brněnských výstav a veletrhů. Invex tak doplní velké množství odborných konferencí a přednášek. Účastníci mohou využít letošní novinky veletrhu - služby matchmaking. Každý zájemce tu pomocí automatického vyhledávacího systému najde svého potenciálního partnera a hned ho také může pozvat na obchodní schůzku. Odpadnou tak tradiční zdlouhavé pokusy o sjednání prvních schůzek a vůbec hledání možných odběratelů či dodavatelů. VELKOLEPÝ KOLOS**

Speciálně vyhrazené pro podnikatele je neformální setkání ICT profesionálů a podnikatelů „First Tuesday Brno“. Zaměří se mimo jiné na možnosti finanční podpory ze strukturálních fondů EU. Zájemce o legislativní úpravy elektronické komunikace by měla zaujmout konference akcí „Fórum elektronické komunikace Invex 2004“. Ta tradičně zahajuje doprovodný program prvního dne veletrhu a je zaměřena především na chystaný nový zákon o elektronických komunikacích a na otázky regulačního rámce po vstupu ČR do EU. Značně velkolepě pojala Invex česká pobočka Microsoftu. V doprovodu šestnácti partnerů bude tento softwarový kolos demonstrovat desítky podnikových řešení. Uskuteční se série seminářů a konferencí určených pro partnery a zákazníky. Hlavní pozornost přitom má být věnována nejnovější bezpečnostní aktualizaci W indows XP Service Pack 2. Divize Microsoft Business Solutions na Invexu předvede podniková ERP (Enterprise Resource Planning Systém) řešení, Microsoft Navision a Microsoft Axapta. Novinkou je nový cenový model pro Microsoft Navision s názvem User Based Pricing. Půjde o nabídku pro malé firmy s možností získání ERP systému za velmi příznivou cenu. Přehled dalších zajímavých doprovodných programů přinášíme na následujících dvou stranách.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít