V Brně začíná další Invex

11. října 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
11. října 2004, 00:00

14. ROČNÍK VELETRHU Další ročník mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex začal v Brně. Proč by na něj měli podnikatelé jezdit i v internetové době? Invex stále zůstává největším IT veletrhem ve střední Evropě a vhodným místem pro představení novinek i pro navazování kontaktů.

14. ROČNÍK VELETRHU Další ročník mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex začal v Brně. Proč by na něj měli podnikatelé jezdit i v internetové době? Invex stále zůstává největším IT veletrhem ve střední Evropě a vhodným místem pro představení novinek i pro navazování kontaktů. Bezpochyby to bude zase velkolepá událost. Do Brna se sjedou ministři, šéfové velkých firem a spousta zahraničních vystavovatelů. Všechno se to hezky naparádí a prodá jako skvělá akce, kde nechyběl nikdo, kdo v českém IT něco znamená. Dorazí také premiér Stanislav Gross a ministr informatiky Vladimír Mlynář - koneckonců by to byla ostuda, kdyby se neukázal. Asi největší osobností bude Jan Mühlfeit, viceprezident Microsoftu a nejvýše postavený český manažer v zahraniční IT společnosti. To jsou ovšem všechno věci, které mohou být běžnému uživateli výpočetní techniky nebo podnikateli úplně jedno. Ty zajímá především praktický přínos takového veletrhu. Nejrůznější novinky a produkty, které budou firmy vystavovat, si totiž může snadno najít na internetu. KONTAKTY A INFORMACE A tak se musí veletrh přesouvat více z roviny výstavní do roviny společenských setkání, při kterých je možné navázat nové obchodní vztahy. Jinou variantou pak může být pořádání odborných konferencí, kde může řada firem vyřešit své problémy nebo získat hluboký a aktuální přehled o dění v oblasti, která ji zajímá právě teď. N a oba způsoby vsadili pořadatelé z Brněnských výstav a veletrhů. Invex tak doplní velké množství odborných konferencí a přednášek. Účastníci mohou využít letošní novinky veletrhu - služby matchmaking. Každý zájemce tu pomocí automatického vyhledávacího systému najde svého potenciálního partnera a hned ho také může pozvat na obchodní schůzku. Odpadnou tak tradiční zdlouhavé pokusy o sjednání prvních schůzek a vůbec hledání možných odběratelů či dodavatelů. VELKOLEPÝ KOLOS**

Speciálně vyhrazené pro podnikatele je neformální setkání ICT profesionálů a podnikatelů „First Tuesday Brno“. Zaměří se mimo jiné na možnosti finanční podpory ze strukturálních fondů EU. Zájemce o legislativní úpravy elektronické komunikace by měla zaujmout konference akcí „Fórum elektronické komunikace Invex 2004“. Ta tradičně zahajuje doprovodný program prvního dne veletrhu a je zaměřena především na chystaný nový zákon o elektronických komunikacích a na otázky regulačního rámce po vstupu ČR do EU. Značně velkolepě pojala Invex česká pobočka Microsoftu. V doprovodu šestnácti partnerů bude tento softwarový kolos demonstrovat desítky podnikových řešení. Uskuteční se série seminářů a konferencí určených pro partnery a zákazníky. Hlavní pozornost přitom má být věnována nejnovější bezpečnostní aktualizaci W indows XP Service Pack 2. Divize Microsoft Business Solutions na Invexu předvede podniková ERP (Enterprise Resource Planning Systém) řešení, Microsoft Navision a Microsoft Axapta. Novinkou je nový cenový model pro Microsoft Navision s názvem User Based Pricing. Půjde o nabídku pro malé firmy s možností získání ERP systému za velmi příznivou cenu. Přehled dalších zajímavých doprovodných programů přinášíme na následujících dvou stranách.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít