Utajené miliony

Komerční sdělení

Zlatá horečka vypukla zhruba před rokem. Obchodním oddělením velkých poskytovatelů pronájmu informačních technologií a hostingových služeb začaly přicházet tajuplné poptávky nezvyklých serverů. Jejich společným rysem byly požadavek na vysoký grafický výkon a zvláštní nesdílnost zadavatelů.

„Z počátku jsme přesně nevěděli, co vlastně zákazníci ve svých specifikacích požadují. Jakmile nám však jeden zájemce sdělil účel své poptávky, mohli jsme mu přichystat server, který se dokonce na nějakou dobu zabydlel v naší běžné nabídce,“ popisuje situaci ze srpna minulého roku Jiří Dvořák, hostingový specialista společnosti Coolhousing, a uzavírá: „Sestavu jsme pojmenovali VirtualCoin Miner.“

Původní Virtual Coin Miner byl velice výkonný, nicméně jeho pořizovací náklady byly vysoké, což se logicky muselo promítnout i do ceny pronájmu dedikovaného serveru a zároveň nevyhnutelného požadavku minimálního závazku v délce 12 měsíců. To je však při těžbě virtuálních měn s nejistou budoucností a prudkými výkyvy kurzu značné riziko.

Pro snížení nákladů bylo nutno nabídku serveru dále optimalizovat, a protože méně někdy znamená více, vznikl VirtualCoin Miner druhé generace osazený pouze dvojicí grafických karet. Osazení pouhých dvou grafických karet rozšířilo možnosti v oblasti volby základní desky, nicméně i tak byla nakonec použita osvědčená ASRock Z87 Killer, do které byl osazen starý známý procesor Intel Pentium, to vše doplněno operační pamětí a pevným diskem.

Vlajkovou lodí druhé generace těžebních strojů Coolhousingu se stal VirtualCoin Miner 280x, kde, jak již název napovídá, jsou osazeny dvě grafické karty Sapphire DUAL-X R9 280X OC 3GB. Tato sestava při prvních testech těžby ukázala hodnoty těsně pod hranicí 1,5 Mhash/s.

VirtualCoin Miner 280x, vlajková loď mezi VirtualCoin minery druhé generace.

Špatná dostupnost pro těžbu velmi oblíbených grafických karet AMD Radeon R9 280x, které těžaři doslova vykoupili pro jejich ideální poměr cena / výkon, však značně komplikuje dodávky těžebních serverů, proto byly navrženy i alternativní sestavy založené na lépe dostupných kartách Radeon R9 270 nebo R9 290x.

Stroj osazený párem Radeonů R9 270 nabízí hodnoty mírně přesahující 700 khash/s, naproti tomu dvojice Radeonů R9 290x dosáhne hodnot kolem 1,8 Mhash/s, tedy stejné hodnoty jako Virtual Miner první generace, který byl vybaven jednou grafickou kartou navíc.

Díky odladěné dostupné těžební sestavě může nyní těžit opravdu každý. Základní verzi VirtualCoin Mineru druhé genereace, VirtualCoin Miner 270, můžete mít již za 3.192,- korun za měsíc, naproti tomu těžební stroj, který bude doslova drtit jeden hash za druhým, VirtualCoin Miner 290x, můžete mít již za 5,326,- měsíčně bez jakýchkoli vstupních nákladů, starostí s kompatibilitou, s plným hardwarovým servisem a to vše nejpozději do druhého dne.

Více informací naleznete zde: http://www.coolhousing.net/virtualcoin

Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít