Úsměv je přítel

09. června 2003, 00:00 - Michal Zachar
09. června 2003, 00:00

ImagePři vystupování na veřejnosti a v mediích si sílu pozitivního image uvědomuje opravdu každý. Jde o to, využít přirozenou formou sílu svých gest a charakteristik, kterými každá osoba disponuje. Tyto schopnosti můžeme všichni vylepšovat. Stačí dívat se a naslouchat.

Image

Při vystupování na veřejnosti a v mediích si sílu pozitivního image uvědomuje opravdu každý. Jde o to, využít přirozenou formou sílu svých gest a charakteristik, kterými každá osoba disponuje. Tyto schopnosti můžeme všichni vylepšovat. Stačí dívat se a naslouchat. To, jak se lidé pohybují, nám umožní přečíst, zda mají situaci pod kontrolou. Plynulost pohybu je jejich plus, nekoordinovanost minus. Nervozita potlačuje přirozenost vašeho chování. Proto se vždy snažte vědomě zachovat klid. Když stojíte, nekývejte se z nohy na nohu, dýchejte soustředěně a snažte se nepodléhat dojmům, jakým je například - nesmím se poškrábat na nose, když mě svědí. Tyto a podobné „image“ rady spíše jen prohlubují zmatek a nervozitu. Proto se snažte chovat přirozeně, tak jak jste zvyklí s ohledem na výjimečnost či důležitost okamžiku. Oči jsou nejdůležitější komunikační zónou. Je důležité udržovat kontakt se všemi účastníky diskuze. Oči nám pomáhají navázat pocit upřímnosti a důvěryhodnosti. Pozor na jejich časté klopení. Nevypadáme pak dominantně a schází nám sebejistota. Obočí je prostředkem pozitivní komunikace. Jeho zvednutí na několik vteřin je výrazem přátelství a úcty. Pokud někdo při hovoru nepohybuje obočím, vaše komunikace se zcela minula účinkem. Obličejem vyjadřujeme základní emoce. Ve tváři je mnoho mimických svalů. Nesmíme se dostat do situace, kdy těmito svaly nepohybujeme. Pak něco jiného říkáme a něco jiného si myslíme. Nejlepším pomocníkem je úsměv. Celkové držení těla souvisí s ergonometrií. Správné držení těla je vždy velké plus. Neznamená to však, abyste působili jako voják hradní stráže. Pokud jste ovšem nakloněni, příliš dozadu, signalizuje to, že se díváte na svět z vrchu a komunikujete nadřazeně. Pokud jste spíše naklonění dopředu, dáváte najevo, že před něčím utíkáte, či se něčeho bojíte.

autor je konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi. Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít