Úsměv je přítel

09. června 2003, 00:00 - Michal Zachar
09. června 2003, 00:00

ImagePři vystupování na veřejnosti a v mediích si sílu pozitivního image uvědomuje opravdu každý. Jde o to, využít přirozenou formou sílu svých gest a charakteristik, kterými každá osoba disponuje. Tyto schopnosti můžeme všichni vylepšovat. Stačí dívat se a naslouchat.

Image

Při vystupování na veřejnosti a v mediích si sílu pozitivního image uvědomuje opravdu každý. Jde o to, využít přirozenou formou sílu svých gest a charakteristik, kterými každá osoba disponuje. Tyto schopnosti můžeme všichni vylepšovat. Stačí dívat se a naslouchat. To, jak se lidé pohybují, nám umožní přečíst, zda mají situaci pod kontrolou. Plynulost pohybu je jejich plus, nekoordinovanost minus. Nervozita potlačuje přirozenost vašeho chování. Proto se vždy snažte vědomě zachovat klid. Když stojíte, nekývejte se z nohy na nohu, dýchejte soustředěně a snažte se nepodléhat dojmům, jakým je například - nesmím se poškrábat na nose, když mě svědí. Tyto a podobné „image“ rady spíše jen prohlubují zmatek a nervozitu. Proto se snažte chovat přirozeně, tak jak jste zvyklí s ohledem na výjimečnost či důležitost okamžiku. Oči jsou nejdůležitější komunikační zónou. Je důležité udržovat kontakt se všemi účastníky diskuze. Oči nám pomáhají navázat pocit upřímnosti a důvěryhodnosti. Pozor na jejich časté klopení. Nevypadáme pak dominantně a schází nám sebejistota. Obočí je prostředkem pozitivní komunikace. Jeho zvednutí na několik vteřin je výrazem přátelství a úcty. Pokud někdo při hovoru nepohybuje obočím, vaše komunikace se zcela minula účinkem. Obličejem vyjadřujeme základní emoce. Ve tváři je mnoho mimických svalů. Nesmíme se dostat do situace, kdy těmito svaly nepohybujeme. Pak něco jiného říkáme a něco jiného si myslíme. Nejlepším pomocníkem je úsměv. Celkové držení těla souvisí s ergonometrií. Správné držení těla je vždy velké plus. Neznamená to však, abyste působili jako voják hradní stráže. Pokud jste ovšem nakloněni, příliš dozadu, signalizuje to, že se díváte na svět z vrchu a komunikujete nadřazeně. Pokud jste spíše naklonění dopředu, dáváte najevo, že před něčím utíkáte, či se něčeho bojíte.

autor je konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi. Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon…
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít