Ušaté trápení

13. listopadu 2009, 12:16 - Denisa Kollmannová
13. listopadu 2009, 12:16

EURO light

Už od středověku se světové módní události dostávají do české kotliny s mírným zpožděním. Letos k nám tak zavítal i první ročník módních ocenění Elle Style Awards. Soutěži předcházelo megalomanské PR, které slibovalo příjezd vlivného návrháře Marka Jacobse, ohlašovalo pranici o lístky do elitní společnosti a lhalo o ztracených kufrech plných luxusních rób. Ale, jak už to v Čechách bývá, bublina splaskla velmi rychle a všichni byli rádi, že dorazilo aspoň pár domácích.
Co na tom, že oděvy měli napůjčované z těch několika butiků, které jsou v Pařížské? Ocenění Style ikona roku získala populární herečka Aňa Geislerová, kterou zdobily černé mini od Louise Vuittona, doplněné tenkým zlatým řetízkem a zaječíma ušima. Jenže nejsou uši jako uši.
Na přehlídkovém mole se letos objevily poprvé 12. března, kdy v Paříži prezentovala značka Louis Vuitton pod kreativním vedením Marka Jacobse svou podzimní kolekci roku 2009. Klobouky z řasené látky, jež svým tvarem neodbytně odkazují do zvířecí říše, ale zpracováním jasně patří do haute couture, navrhl pro Louise Vuittona jeden ze dvou světově nejznámějších a nejúspěšnějších kloboučníků Stephen Jones. Kreativita tohoto holohlavého Brita je nevyčerpatelná, dokáže navrhnout klobouk ve tvaru zlaté pinetky, jednoduché mašle nebo dokonce rozstříknuté kapky vody. Nikdy vás však nenechá na pochybách, že to, co máte na hlavě, je skutečně klobouk a zároveň umělecké dílo.
A umění je jeho klobouky i nosit. Zmíněné uši si na sebe v květnu vzala sama Madonna, ale i tak se pro mnoho diváků proměnila z divy v osla. Aňa Geislerová to zkusila také, jenže o půl roku později a s ušima nikoliv od Jonese, ale spíše z hračkářství. Jenže to, co vypadá roztomile na dětech, už na dospělých tak vtipné nebývá. Stylové ikony by měly vědět, jaký je rozdíl mezi originálem a kopií, jak v nápadu, tak provedení. Nemluvě o tom, že by měly trendy spíše určovat, než je kopírovat. Ale nakonec – lepší vzít si Learovy uši než zkombinovat svatební šaty, kožich a letní sandály. I to se na Elle Style Awards podařilo.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít