Ušaté trápení

13. listopadu 2009, 12:16 - Denisa Kollmannová
13. listopadu 2009, 12:16

EURO light

Už od středověku se světové módní události dostávají do české kotliny s mírným zpožděním. Letos k nám tak zavítal i první ročník módních ocenění Elle Style Awards. Soutěži předcházelo megalomanské PR, které slibovalo příjezd vlivného návrháře Marka Jacobse, ohlašovalo pranici o lístky do elitní společnosti a lhalo o ztracených kufrech plných luxusních rób. Ale, jak už to v Čechách bývá, bublina splaskla velmi rychle a všichni byli rádi, že dorazilo aspoň pár domácích.
Co na tom, že oděvy měli napůjčované z těch několika butiků, které jsou v Pařížské? Ocenění Style ikona roku získala populární herečka Aňa Geislerová, kterou zdobily černé mini od Louise Vuittona, doplněné tenkým zlatým řetízkem a zaječíma ušima. Jenže nejsou uši jako uši.
Na přehlídkovém mole se letos objevily poprvé 12. března, kdy v Paříži prezentovala značka Louis Vuitton pod kreativním vedením Marka Jacobse svou podzimní kolekci roku 2009. Klobouky z řasené látky, jež svým tvarem neodbytně odkazují do zvířecí říše, ale zpracováním jasně patří do haute couture, navrhl pro Louise Vuittona jeden ze dvou světově nejznámějších a nejúspěšnějších kloboučníků Stephen Jones. Kreativita tohoto holohlavého Brita je nevyčerpatelná, dokáže navrhnout klobouk ve tvaru zlaté pinetky, jednoduché mašle nebo dokonce rozstříknuté kapky vody. Nikdy vás však nenechá na pochybách, že to, co máte na hlavě, je skutečně klobouk a zároveň umělecké dílo.
A umění je jeho klobouky i nosit. Zmíněné uši si na sebe v květnu vzala sama Madonna, ale i tak se pro mnoho diváků proměnila z divy v osla. Aňa Geislerová to zkusila také, jenže o půl roku později a s ušima nikoliv od Jonese, ale spíše z hračkářství. Jenže to, co vypadá roztomile na dětech, už na dospělých tak vtipné nebývá. Stylové ikony by měly vědět, jaký je rozdíl mezi originálem a kopií, jak v nápadu, tak provedení. Nemluvě o tom, že by měly trendy spíše určovat, než je kopírovat. Ale nakonec – lepší vzít si Learovy uši než zkombinovat svatební šaty, kožich a letní sandály. I to se na Elle Style Awards podařilo.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít