Urbis představí projekty PPP

11. dubna 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
11. dubna 2005, 00:00

DOPROVODNÝ PROGRAM VELETRHU Pravidelnou součástí Stavebních veletrhů Brno bývá Urbis - setkání zástupců municipální sféry a investorů. Jednou z hlavních změn, které nabídne letošní ročník, je například podrobnější prezentace projektů spolupráce veřejného a soukromého kapitálu (PPP).

Podle organizátorů veletrhu disponují města i kraje v řadě případů velkým majetkem, při jeho správě se však potýkají s řadou komunálních problémů, které by někdy mohly mnohem efektivněji vyřešit komerční subjekty. Proto také vláda připravila legislativu na podporu programů PPP (Public Private Partnership).

Inspirací pro vznik PPP byly úspěchy takovýchto programů v zahraničí. V jiných státech se kupříkladu realizovala efektivní řešení v oblasti správy budov, systémů veřejného osvětlení, silnic II. a III. třídy či dopravní obslužnost v regionech. Řešení projektů PPP může rovněž zahrnovat i struktury „sell and lease back“ (prodej s následným pronájmem) či provoz nemocnic a zařízení poskytujících veřejné služby privátními operátory. INVESTIČNÍ MOŽNOSTI KNIŽNĚ „Musíme maximálně respektovat poptávku ze strany vystavovatelů. Ta si začala vyžadovat nové pojetí veletrhu. Proto jsme se snažili, aby byl ročník 2005 ušit takřka na míru měnícím se potřebám všech zúčastněných,“ informuje vedoucí manažerka Stavebních veletrhů Brno Jana Ostrá. K dalším očekávaným novinkám letošního ročníku veletrhu bude patřit unikátní publikace obsahující investiční příležitosti v krajích, městech a obcích.

Katalog investičních příležitostí představí potenciálním investorům 11 krajů České republiky včetně hlavního města Prahy a celkem 150 investičních zón z 87 měst a obcí. Profily jednotlivých investičních nabídek jsou podrobně a přitom přehledně popsány tak, aby potenciální zájemce získal ucelený obrázek o dané lokalitě. Z katalogu tak lze vyčíst, kde se investiční zóna nachází, jaká je její rozloha a typ (například zda se jedná o takzvanou „zelenou louku“, nebo průmyslovou zónu), kdo je jejím vlastníkem. Následuje detailní popis současné infrastruktury v zóně a dopravní dostupnost. Organizátoři chtějí katalog vydávat pravidelně, vždy k aktuálnímu ročníku Urbis. „Katalog investičních příležitostí je pochopitelně především službou vystavovatelům a investorům, jeho podobu jsme vytvářeli i na základě jejich poptávky. Letošní ohlasy nám ale mohou přinést některé další náměty na jeho úpravy. My se jim budeme snažit co nejvíce přiblížit,“ říká Ostrá.

PRAHA POPRVÉ Poprvé v krátké historii veletrhu se mezi vystavujícími městy na veletrhu objeví i Praha. Její primátor Pavel Bém zde dokonce chce prezentovat projekt Praha olympijská. Stane se tak na Fóru investičních příležitostí, v jehož rámci se představí celkem 35 měst a 11 krajů.

Statistiky Stavebních veletrhů Brno z loňského roku hovoří o značném zájmu laické i odborné veřejnosti také o Urbis. Z celkového počtu přibližně 100 tisíc návštěvníků brněnského Výstaviště v době konání Stavebních veletrhů si expozice na Urbisu přišla prohlédnout téměř čtvrtina z nich.

Foto autor| foto: veletrh Brno

Foto popis| Programy PPP prý brzdí pomalá státní správa.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít