Urbis představí projekty PPP

11. dubna 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
11. dubna 2005, 00:00

DOPROVODNÝ PROGRAM VELETRHU Pravidelnou součástí Stavebních veletrhů Brno bývá Urbis - setkání zástupců municipální sféry a investorů. Jednou z hlavních změn, které nabídne letošní ročník, je například podrobnější prezentace projektů spolupráce veřejného a soukromého kapitálu (PPP).

Podle organizátorů veletrhu disponují města i kraje v řadě případů velkým majetkem, při jeho správě se však potýkají s řadou komunálních problémů, které by někdy mohly mnohem efektivněji vyřešit komerční subjekty. Proto také vláda připravila legislativu na podporu programů PPP (Public Private Partnership).

Inspirací pro vznik PPP byly úspěchy takovýchto programů v zahraničí. V jiných státech se kupříkladu realizovala efektivní řešení v oblasti správy budov, systémů veřejného osvětlení, silnic II. a III. třídy či dopravní obslužnost v regionech. Řešení projektů PPP může rovněž zahrnovat i struktury „sell and lease back“ (prodej s následným pronájmem) či provoz nemocnic a zařízení poskytujících veřejné služby privátními operátory. INVESTIČNÍ MOŽNOSTI KNIŽNĚ „Musíme maximálně respektovat poptávku ze strany vystavovatelů. Ta si začala vyžadovat nové pojetí veletrhu. Proto jsme se snažili, aby byl ročník 2005 ušit takřka na míru měnícím se potřebám všech zúčastněných,“ informuje vedoucí manažerka Stavebních veletrhů Brno Jana Ostrá. K dalším očekávaným novinkám letošního ročníku veletrhu bude patřit unikátní publikace obsahující investiční příležitosti v krajích, městech a obcích.

Katalog investičních příležitostí představí potenciálním investorům 11 krajů České republiky včetně hlavního města Prahy a celkem 150 investičních zón z 87 měst a obcí. Profily jednotlivých investičních nabídek jsou podrobně a přitom přehledně popsány tak, aby potenciální zájemce získal ucelený obrázek o dané lokalitě. Z katalogu tak lze vyčíst, kde se investiční zóna nachází, jaká je její rozloha a typ (například zda se jedná o takzvanou „zelenou louku“, nebo průmyslovou zónu), kdo je jejím vlastníkem. Následuje detailní popis současné infrastruktury v zóně a dopravní dostupnost. Organizátoři chtějí katalog vydávat pravidelně, vždy k aktuálnímu ročníku Urbis. „Katalog investičních příležitostí je pochopitelně především službou vystavovatelům a investorům, jeho podobu jsme vytvářeli i na základě jejich poptávky. Letošní ohlasy nám ale mohou přinést některé další náměty na jeho úpravy. My se jim budeme snažit co nejvíce přiblížit,“ říká Ostrá.

PRAHA POPRVÉ Poprvé v krátké historii veletrhu se mezi vystavujícími městy na veletrhu objeví i Praha. Její primátor Pavel Bém zde dokonce chce prezentovat projekt Praha olympijská. Stane se tak na Fóru investičních příležitostí, v jehož rámci se představí celkem 35 měst a 11 krajů.

Statistiky Stavebních veletrhů Brno z loňského roku hovoří o značném zájmu laické i odborné veřejnosti také o Urbis. Z celkového počtu přibližně 100 tisíc návštěvníků brněnského Výstaviště v době konání Stavebních veletrhů si expozice na Urbisu přišla prohlédnout téměř čtvrtina z nich.

Foto autor| foto: veletrh Brno

Foto popis| Programy PPP prý brzdí pomalá státní správa.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s…
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Technologie
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít