Udatně, akčně a sexy!

01. září 2003, 00:00 - JANA JANKEOVÁ
01. září 2003, 00:00

KTERÝ POČÍTAČOVÝ FANDA A DIVÁK AKČNÍCH FILMŮ BY SI NEVZPOMNĚL NA ATRAKTIVNÍ BRUNETU, JÍŽ BY SVALNATÉ TĚLO MOHL ZÁVIDĚT KDEJAKÝ ZAČÍNAJÍCÍ SPORTSMEN, LARU CROFT. HRDINKA, KTEROU ZRODILA POČÍTAČOVÁ OBRAZOVKA, SE DOČKALA DRUHÉHO POKRAČOVÁNÍ.

film: Lara Croft Tomb Raider, Kolébka života, 2003

KTERÝ POČÍTAČOVÝ FANDA A DIVÁK AKČNÍCH FILMŮ BY SI NEVZPOMNĚL NA ATRAKTIVNÍ BRUNETU, JÍŽ BY SVALNATÉ TĚLO MOHL ZÁVIDĚT KDEJAKÝ ZAČÍNAJÍCÍ SPORTSMEN, LARU CROFT. HRDINKA, KTEROU ZRODILA POČÍTAČOVÁ OBRAZOVKA, SE DOČKALA DRUHÉHO POKRAČOVÁNÍ.

První díl na motivy příběhu oblíbené počítačové hry Lara Croft Tomb Raider natočil režisér Simon West. Druhý snímek nazvaný Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života dostal za úkol zrežírovat Jan De Bont. „Vždycky jsem miloval charakter Lary. Mít takovou hrdinku je pro režiséra, jako jsem já, naprosto ideální,“ tvrdí De Bont, který má na kontě mj. filmy Základní instinkt a Smrtonosnou past. Lara Croft má i ve druhém filmu značně napilno. Na plátno vtrhne šílenou jízdou na vodním skútru a pak už prakticky neustále navštěvuje nebezpečná místa a využívá nejroztodivnějších dopravních prostředků, počínaje ukrutnou motorkou a konče létající kombinézou. Poslání Lary je jasné - zlatá koule, kterou objevila v potopeném chrámu a které se zmocnili komplici zákeřného maniaka, musí zůstat ve správných rukou, aby nedovedla ničitele života k proslulé Pandořině skřínce. Ta je totiž ukryta kdesi na tajném místě na africkém kontinentu, kterému se přezdívá kolébka života. Lara musí urazit pěkný kus cesty - tentokrát se pohybuje v Hong Kongu, Keni, Tanzanii i Řecku, aby nakonec dobro triumfovalo. K tomu je třeba se vypořádat nejen s hlavním padouchem - zlotřilým vědcem (kterému autoři bůhvíproč přisoudili Nobelovu cenu), ale též s bývalým přítelem Terrym, jehož úmysly nejsou zcela čisté. Roli Lary si po velkém úspěchu z prvního filmu zopakovala Angelina Jolie, jež pro zvládnutí fyzicky náročné postavy absolvovala důkladný trénink - gymnastiku, vzpírání, jízdu na motorce, kick box, bojová umění a seskoky padákem. Štáb a režisér se o jejích výkonech vyjádřili maximálně pochvalně (fantastickým výkonem prý byl skok střemhlav z 45metrové výšky útesů do moře). Faktem je, že v Angeliině podání vyhlíží Lara opravdu věrohodně - fyzicky i psychicky zdatná hrdinka, již nevykolejí žádná překážka, včetně mužů, sklízela po právu úspěch především u milovníků her a supermanských příběhů. Dynamiku dodala příběhu, jemuž autoři dopřáli bohatší scenerie a krkolomnější kousky, kamera zkušeného Davida Tattersalla, který spolupracoval s Lucasem na Hvězdných válkách.

Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života (USA, 2003, 118. min., režie: Jan de Bont, hrají: Angelina Jolie, Gerard Butler a další)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít