Události týdne

10. března 2003, 00:00 - (čtk)
10. března 2003, 00:00

Nový ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk se ujal funkce, do níž ho 20. února jmenoval ministr financí Bohuslav Sobotka. Vaněk v čele úřadu vystřídal Ivana Noveského, který z osobních důvodů rezignoval.

Pondělí

Nový ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk se ujal funkce, do níž ho 20. února jmenoval ministr financí Bohuslav Sobotka. Vaněk v čele úřadu vystřídal Ivana Noveského, který z osobních důvodů rezignoval.

Úterý

Ministr zemědělství Jaroslav Palas v tisku odmítl požadavek zemědělců, aby vláda stanovila zákonem, že jim po vstupu do EU bude doplácet produkční dotace: „O výdajích státního rozpočtu rozhoduje sněmovna, nemůžeme přece slíbit za všechny poslance, že schválí agrární výdaje dopředu.“

Středa

Výkonný výbor FNM zrušil veřejnou obchodní soutěž pro výběr finančního poradce vlády a fondu při privatizaci Unipetrolu. Zároveň schválil vypsání nové soutěže v následujícím týdnu. Soutěž doporučila zrušit mezirezortní komise, kvůli nedostatkům předložených nabídek.

Klenotníci budou muset povinně vybavit své provozovny patřičnými váhami na základě zákona o puncovnictví a zkoušení drahých kovů, který schválili poslanci.

Čtvrtek

Vláda bude moci vydat dluhopisy ve výši 40 miliard korun na úhradu jistin státního dluhu splatných v letošním a příštím roce. Zákon o dluhopisech, který schválila Poslanecká sněmovna, však musí ještě projednat Senát a podepsat prezident republiky.

Největší domácí zbrojovka Aero Vodochody propustila počátkem března 180 pracovníků. Mezi nimi byli jak stálí, tak externí zaměstnanci. Po vypršení výpovědních lhůt tak počet zaměstnanců Aera klesne asi na 2230 osob.

Pátek

Společnost Šroubárna Libčice je od pátku v konkurzu, který vyhlásil Krajský soud v Praze. Návrh na bankrot podalo šest menších věřitelů. „Ve šroubárně to vzali tunelačním způsobem poslední měsíc, likvidovali materiál, stroje, takže soud prohlásil urychleně konkurz,“ řekla konkurzní správkyně Jiřina Lužová.

Nezaměstnanost v ČR v únoru stagnovala na lednových 10,2 %, případně z historického maxima lehce klesla na 10,1 %, odhadují analytici oslovení ČTK. Mírný pokles počtu lidí bez práce připisují vyšší nabídce sezonních prací. Počet volných pracovních míst nadále klesal a mnohé podniky navíc dále propouštěly.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít