Události týdne

10. března 2003, 00:00 - (čtk)
10. března 2003, 00:00

Nový ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk se ujal funkce, do níž ho 20. února jmenoval ministr financí Bohuslav Sobotka. Vaněk v čele úřadu vystřídal Ivana Noveského, který z osobních důvodů rezignoval.

Pondělí

Nový ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk se ujal funkce, do níž ho 20. února jmenoval ministr financí Bohuslav Sobotka. Vaněk v čele úřadu vystřídal Ivana Noveského, který z osobních důvodů rezignoval.

Úterý

Ministr zemědělství Jaroslav Palas v tisku odmítl požadavek zemědělců, aby vláda stanovila zákonem, že jim po vstupu do EU bude doplácet produkční dotace: „O výdajích státního rozpočtu rozhoduje sněmovna, nemůžeme přece slíbit za všechny poslance, že schválí agrární výdaje dopředu.“

Středa

Výkonný výbor FNM zrušil veřejnou obchodní soutěž pro výběr finančního poradce vlády a fondu při privatizaci Unipetrolu. Zároveň schválil vypsání nové soutěže v následujícím týdnu. Soutěž doporučila zrušit mezirezortní komise, kvůli nedostatkům předložených nabídek.

Klenotníci budou muset povinně vybavit své provozovny patřičnými váhami na základě zákona o puncovnictví a zkoušení drahých kovů, který schválili poslanci.

Čtvrtek

Vláda bude moci vydat dluhopisy ve výši 40 miliard korun na úhradu jistin státního dluhu splatných v letošním a příštím roce. Zákon o dluhopisech, který schválila Poslanecká sněmovna, však musí ještě projednat Senát a podepsat prezident republiky.

Největší domácí zbrojovka Aero Vodochody propustila počátkem března 180 pracovníků. Mezi nimi byli jak stálí, tak externí zaměstnanci. Po vypršení výpovědních lhůt tak počet zaměstnanců Aera klesne asi na 2230 osob.

Pátek

Společnost Šroubárna Libčice je od pátku v konkurzu, který vyhlásil Krajský soud v Praze. Návrh na bankrot podalo šest menších věřitelů. „Ve šroubárně to vzali tunelačním způsobem poslední měsíc, likvidovali materiál, stroje, takže soud prohlásil urychleně konkurz,“ řekla konkurzní správkyně Jiřina Lužová.

Nezaměstnanost v ČR v únoru stagnovala na lednových 10,2 %, případně z historického maxima lehce klesla na 10,1 %, odhadují analytici oslovení ČTK. Mírný pokles počtu lidí bez práce připisují vyšší nabídce sezonních prací. Počet volných pracovních míst nadále klesal a mnohé podniky navíc dále propouštěly.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít