Události týdne

10. března 2003, 00:00 - (čtk)
10. března 2003, 00:00

Nový ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk se ujal funkce, do níž ho 20. února jmenoval ministr financí Bohuslav Sobotka. Vaněk v čele úřadu vystřídal Ivana Noveského, který z osobních důvodů rezignoval.

Pondělí

Nový ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk se ujal funkce, do níž ho 20. února jmenoval ministr financí Bohuslav Sobotka. Vaněk v čele úřadu vystřídal Ivana Noveského, který z osobních důvodů rezignoval.

Úterý

Ministr zemědělství Jaroslav Palas v tisku odmítl požadavek zemědělců, aby vláda stanovila zákonem, že jim po vstupu do EU bude doplácet produkční dotace: „O výdajích státního rozpočtu rozhoduje sněmovna, nemůžeme přece slíbit za všechny poslance, že schválí agrární výdaje dopředu.“

Středa

Výkonný výbor FNM zrušil veřejnou obchodní soutěž pro výběr finančního poradce vlády a fondu při privatizaci Unipetrolu. Zároveň schválil vypsání nové soutěže v následujícím týdnu. Soutěž doporučila zrušit mezirezortní komise, kvůli nedostatkům předložených nabídek.

Klenotníci budou muset povinně vybavit své provozovny patřičnými váhami na základě zákona o puncovnictví a zkoušení drahých kovů, který schválili poslanci.

Čtvrtek

Vláda bude moci vydat dluhopisy ve výši 40 miliard korun na úhradu jistin státního dluhu splatných v letošním a příštím roce. Zákon o dluhopisech, který schválila Poslanecká sněmovna, však musí ještě projednat Senát a podepsat prezident republiky.

Největší domácí zbrojovka Aero Vodochody propustila počátkem března 180 pracovníků. Mezi nimi byli jak stálí, tak externí zaměstnanci. Po vypršení výpovědních lhůt tak počet zaměstnanců Aera klesne asi na 2230 osob.

Pátek

Společnost Šroubárna Libčice je od pátku v konkurzu, který vyhlásil Krajský soud v Praze. Návrh na bankrot podalo šest menších věřitelů. „Ve šroubárně to vzali tunelačním způsobem poslední měsíc, likvidovali materiál, stroje, takže soud prohlásil urychleně konkurz,“ řekla konkurzní správkyně Jiřina Lužová.

Nezaměstnanost v ČR v únoru stagnovala na lednových 10,2 %, případně z historického maxima lehce klesla na 10,1 %, odhadují analytici oslovení ČTK. Mírný pokles počtu lidí bez práce připisují vyšší nabídce sezonních prací. Počet volných pracovních míst nadále klesal a mnohé podniky navíc dále propouštěly.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít