UDÁLOSTI TÝDNE

03. listopadu 2003, 00:00 - admin
03. listopadu 2003, 00:00

Sněmovna přijala zákon o veřejných zakázkách, který má omezit korupční prostředí. Vláda dostala od pěti zemí nabídku 14 starších stíhaček. Vítěze vybere bez výběrového řízení.

STÍHAČKY BEZ NOVÉHO ZÁKONA O ZAKÁZKÁCH

PRIVATIZACE DOLŮ: ČEZ VYPADL, APPIAN POSTOUPIL

Mezirezortní komise vyloučila zvýběrového řízení na prodej státních podílů v dolech elektrárenskou společnost ČEZ, oficiální důvody ale neuvedla. Informaci o postupu do soutěže na prodej státního podílu v Severočeských dolech potvrdili zástupci Appian Group, Škrobárny Brno a firmy Oakfield. O podíl v Sokolovské uhelné budou soutěžit management firmy a OKD.

DESETNÍKY A DVACETNÍKY UŽ NEPLATÍ

Platnost desetníků a dvacetníků skončila úderem páteční půlnoci. Nadále je ale budou přijímat některé hypermarkety. Drobné si lidé budou moci vyměnit i na pobočkách komerčních bank a České národní banky. Mince roztříděné do sáčků či ruliček vymění banky zdarma.

BSE BUDE STÁT ŽIVOT PŘES 800 KRAV

Kvůli sedmému případu tzv. nemoci šílených krav (BSE) v ČR bude utraceno 874 kusů skotu. Dobytčata prošla stejným teletníkem jako postižená kráva z Lomnice nad Popelkou na Semilsku. Veterináři chtějí zvířata vybíjet postupně po dobu dvou až tří měsíců. Delší lhůtu pro likvidaci zvířat hodlá česká strana konzultovat s Evropskou komisí. Pravidla EU totiž v takovýchto případech vyžadují co nejrychlejší postup.

PUTIN UKÁZAL, KDO JE V RUSKU PÁNEM

Ruská prokuratura obvinila šéfa ropného gigantu Jukos Michaila Chodorkovského z daňových úniků a podvodu. Soud poté rozhodl o jeho vzetí do vazby. Ve čtvrtek žalobci zakázali veškeré obchody s akciemi Jukosu, které kontroluje Chodorkovský a skupina akcionářů, včetně Platona Lebeděva a Vasilije Šachnovského.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít