UDÁLOSTI TÝDNE

29. března 2004, 00:00 - (mim)
29. března 2004, 00:00

Zahraniční obchod dosáhl v únoru nejlepšího měsíčního výsledku za posledních deset let. Přebytek vývozu nad dovozem dosáhl 3,6 miliardy korun. Vyšší aktivum bylo naposledy v lednu 1994, v roce 2003 byla bilance aktivní jen v září a v roce 2002 jen v únoru.

OBCHODNÍ BILANCE JE NEJLEPŠÍ ZA 10 LET

(Čtěte na straně 4)

PRIMÁTOR KLADNA SKONČIL VE VAZBĚ

Bývalý prvoligový hokejista Milan Volf, v současné době primátor města Kladna, je stíhán pro dva trestné činy související s hospodařením magistrátu. Soudkyně Jitka Hauptmanová ho proto poslala minulý týden do vazby. Kriminalisté viní primátora mimo jiné z toho, že bez souhlasu zastupitelstva poskytl v letech 2000 a 2001 hokejovému týmu HC Kladno 41 milionů korun z kladenského rozpočtu.

(Čtěte na straně 5)

ŠÉF SAZKY URAZIL VLÁDU

Bývalý agent státní bezpečnosti, nyní mocný šéf Sazky Aleš Hušák rozzlobil ministry. Konflikt propukl, když Hušák v rádiu Frekvence 1 nevybíravými slovy prohlásil, že si nepřeje, aby se premiér Vladimír Špidla objevil na otevření haly Sazky. Ministry, ale i mnohé poslance jeho slova velmi popudila. Ministři začali houfně odvolávat svou účast na slavnostním otevření, někteří opoziční poslanci navrhli odebrat Sazce výhody, které má proti konkurentům.

(Čtěte na straně 5)

EU DALA MICROSOFTU VELKOU POKUTU

Rekordní trest vyměřila Evropská komise americkému softwarovému gigantu Microsoft. Společnost dostala pokutu ve výši 497 milionů eur, tedy téměř 17 miliard korun. Bruselské exekutivě se nelíbí, že firma k systému W indows automaticky přidává přehrávač hudby a videa Media Player.

**VYMÍRÁME, PŘESTO NÁS PŘIBÝVÁ

V roce 2003 u nás opět zemřelo více osob, než se živě narodilo. Zároveň však přibylo šestadvacet tisíc cizinců. Obyvatelstvo ČR se díky nim rozrůstá. Loni přibylo 8000 lidí a na konci roku mělo Česko 10 211 000 obyvatel.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít