UDÁLOSTI TÝDNE

09. února 2004, 00:00 - admin
09. února 2004, 00:00

MĚNÍ SE SAZBY DPH Vládní koalice představila druhou část reformy veřejných financí. Její podstatou jsou rozsáhlé změny daně z přidané hodnoty. Zdraží jídlo v restauracích, vodné a stočné, drogistické zboží i vstupenky na kulturu. Rodinám s dětmi a důchodcům chce vláda změny částečně kompenzovat.

(čtěte na straně 7, 8)

KONEČNĚ PAUŠÁL ZA DIAL-UP PŘIPOJENÍ

Uživatelé internetu se dočkali hned dvou konkurenčních nabídek na paušální cenu za dial-up připojení k internetu. Bohužel je však využijí jen ti, kdo se na delší dobu připojují o víkendech nebo v noci.

(čtěte na straně 8, 24)

NEMOCENSKOU ZAPLATÍ FIRMY

Vláda navrhla změny ve vyplácení nemocenské. Prvních čtrnáct dnů má pracovní neschopnost hradit zaměstnavatel, poté opět stát. Nemocenské dávky se zejména v prvních třech dnech nemoci mají výrazně snížit. Vláda si od úpravy slibuje úspory a menší zneužívání dávek.

(čtěte na straně 7)

PTAČÍ CHŘIPKA EXPANDUJE

Strach z ptačí chřipky dorazil do Evropy. Virus decimuje drůbež v deseti asijských státech a začíná se přenášet na člověka. V Thajsku, Vietnamu a Číně zahubil již téměř dvacet lidí. Evropa se brání zákazem dovozu asijské drůbeže a přísnou kontrolou vracejících se turistů.

KUŽVART EUROKOMISAŘEM

Na prvního českého komisaře u Evropské komise byl nominován Miloš Kužvart. Bývalého ministra životního prostředí a poslance ČSSD navrhla vláda a přes odpor opozice i některých spolustraníků jeho jmenování prosadila.

K VOLBÁM V ČERVNU

Prezident Václav Klaus vyhlásil volby do Evropského parlamentu na 11. a 12. června. Podle CVVM se jich hodlá účastnit 60 % voličů. Kdyby se volby konaly dnes, zvítězila by v nich ODS s lídrem Janem Zahradilem, které by dalo hlas 29 % dotázaných.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít