události

14. dubna 2003, 00:00 - admin
14. dubna 2003, 00:00

* Konsolidační agentura zahájila prodej dalšího balíku pohledávek, tentokrát v celkové hodnotě 62,5 miliardy korun. Balík obsahuje 3000 pohledávek, které agentura zařadila do prodávaného bloku spolu s ministerstvy obchodu a financí. * Roudnická větev rodu Lobkowiczů získala v restitučním sporu národní kulturní památku - Lobkovický palác v areálu Pražského hradu.

* Konsolidační agentura zahájila prodej dalšího balíku pohledávek, tentokrát v celkové hodnotě 62,5 miliardy korun. Balík obsahuje 3000 pohledávek, které agentura zařadila do prodávaného bloku spolu s ministerstvy obchodu a financí.

* Roudnická větev rodu Lobkowiczů získala v restitučním sporu národní kulturní památku - Lobkovický palác v areálu Pražského hradu. Restituční nároky se na palác vztahovaly díky rozhodnutí Ústavního soudu, který v roce 1999 zrušil ustanovení, vylučující z restitučních nároků národní kulturní památky.

* Sociální demokracie je odhodlána prosadit v parlamentu vlastní verzi zákona o nájemném i proti vůli koaličních partnerů. Její poslanci jsou připraveni hlasovat společně s komunisty. ČSSD ve svém návrhu připouští pouze desetiprocentní zvyšování nájemného ročně.

* Ministerstvo obrany trvá na tom, že než krátit vojenskou základní službu ze dvanácti na šest měsíců, je lepší ji od konce příštího roku úplně zrušit. S návrhem na zkrácení vojenské služby na půl roku přišla ODS.

* V Terezíně byl vyhlášen stav nebezpečí kvůli podzemním chodbám, které hrozí po loňských povodních propadem.

* Nečekaný mráz a vichřice zaskočily v druhém dubnovém týdnu obyvatele na většině území ČR. V horských terénech museli řidiči opět nasazovat řetězy a přezouvat pneumatiky. Mráz spálil květy mandloní a dalších teplomilných stromů. Zasáhl i rašící ozimé obiloviny a řepku.

* Českým přepravcům zkomplikuje život rozhodnutí německé vlády o tom, že se na německých dálnicích bude vybírat mýtné. Platit ho budou nákladní automobily s hmotností nad 12 tun. Jeho výše se má pohybovat kolem 0,15 eura, tj. 4,50 Kč za jeden kilometr.

* Hlavní město Praha bude od roku 2005 chráněno před pětisetletou vodou. Tvrdí to primátor Pavel Bém. Protipovodňové zábrany mají být postaveny s rezervou 30 cm nad maximální hladinu loňských srpnových povodní. Na toto opatření vyčlenil letos magistrát 400 milionů korun a dalších 900 milionů až miliardu korun uvolní v příštím roce.

* Novým šéfem Českého Telecomu se asi stane Gabriel Berdár, ředitel společnosti Dell Computer, s. r. o. Představenstvo Českého Telecomu ho vybralo mezi dalšími zájemci o tento prestižní post. Ve hře byl i bývalý šéf VSŽ Gabriel Eichler, Milan Rusnák z GTS a Karel Pleva z AT Kearney.

* Amnestie v souvislosti s nástupem nového prezidenta tentokrát zřejmě nebude. Prezident Václav Klaus o ni podle svých slov stále více pochybuje. „Nemyslím, že by měl prezident republiky opravovat náš soudní systém,“ uvedl Klaus.

* Devizové příjmy z turistiky letos zřejmě poklesnou až na 90 miliard korun. Ještě v roce 2000 se pohybovaly kolem 118 miliard, loni v důsledku povodní poklesly pod 100 miliard. Příčinou jejich poklesu je letos nejen válka v Iráku, ale i všeobecná stagnace v západoevropských zemích. Trend se dotkne nejvíce malých ubytovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít