události

14. dubna 2003, 00:00 - admin
14. dubna 2003, 00:00

* Konsolidační agentura zahájila prodej dalšího balíku pohledávek, tentokrát v celkové hodnotě 62,5 miliardy korun. Balík obsahuje 3000 pohledávek, které agentura zařadila do prodávaného bloku spolu s ministerstvy obchodu a financí. * Roudnická větev rodu Lobkowiczů získala v restitučním sporu národní kulturní památku - Lobkovický palác v areálu Pražského hradu.

* Konsolidační agentura zahájila prodej dalšího balíku pohledávek, tentokrát v celkové hodnotě 62,5 miliardy korun. Balík obsahuje 3000 pohledávek, které agentura zařadila do prodávaného bloku spolu s ministerstvy obchodu a financí.

* Roudnická větev rodu Lobkowiczů získala v restitučním sporu národní kulturní památku - Lobkovický palác v areálu Pražského hradu. Restituční nároky se na palác vztahovaly díky rozhodnutí Ústavního soudu, který v roce 1999 zrušil ustanovení, vylučující z restitučních nároků národní kulturní památky.

* Sociální demokracie je odhodlána prosadit v parlamentu vlastní verzi zákona o nájemném i proti vůli koaličních partnerů. Její poslanci jsou připraveni hlasovat společně s komunisty. ČSSD ve svém návrhu připouští pouze desetiprocentní zvyšování nájemného ročně.

* Ministerstvo obrany trvá na tom, že než krátit vojenskou základní službu ze dvanácti na šest měsíců, je lepší ji od konce příštího roku úplně zrušit. S návrhem na zkrácení vojenské služby na půl roku přišla ODS.

* V Terezíně byl vyhlášen stav nebezpečí kvůli podzemním chodbám, které hrozí po loňských povodních propadem.

* Nečekaný mráz a vichřice zaskočily v druhém dubnovém týdnu obyvatele na většině území ČR. V horských terénech museli řidiči opět nasazovat řetězy a přezouvat pneumatiky. Mráz spálil květy mandloní a dalších teplomilných stromů. Zasáhl i rašící ozimé obiloviny a řepku.

* Českým přepravcům zkomplikuje život rozhodnutí německé vlády o tom, že se na německých dálnicích bude vybírat mýtné. Platit ho budou nákladní automobily s hmotností nad 12 tun. Jeho výše se má pohybovat kolem 0,15 eura, tj. 4,50 Kč za jeden kilometr.

* Hlavní město Praha bude od roku 2005 chráněno před pětisetletou vodou. Tvrdí to primátor Pavel Bém. Protipovodňové zábrany mají být postaveny s rezervou 30 cm nad maximální hladinu loňských srpnových povodní. Na toto opatření vyčlenil letos magistrát 400 milionů korun a dalších 900 milionů až miliardu korun uvolní v příštím roce.

* Novým šéfem Českého Telecomu se asi stane Gabriel Berdár, ředitel společnosti Dell Computer, s. r. o. Představenstvo Českého Telecomu ho vybralo mezi dalšími zájemci o tento prestižní post. Ve hře byl i bývalý šéf VSŽ Gabriel Eichler, Milan Rusnák z GTS a Karel Pleva z AT Kearney.

* Amnestie v souvislosti s nástupem nového prezidenta tentokrát zřejmě nebude. Prezident Václav Klaus o ni podle svých slov stále více pochybuje. „Nemyslím, že by měl prezident republiky opravovat náš soudní systém,“ uvedl Klaus.

* Devizové příjmy z turistiky letos zřejmě poklesnou až na 90 miliard korun. Ještě v roce 2000 se pohybovaly kolem 118 miliard, loni v důsledku povodní poklesly pod 100 miliard. Příčinou jejich poklesu je letos nejen válka v Iráku, ale i všeobecná stagnace v západoevropských zemích. Trend se dotkne nejvíce malých ubytovatelů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít