Article, show

události

14. dubna 2003, 00:00 - admin
14. dubna 2003, 00:00

* Konsolidační agentura zahájila prodej dalšího balíku pohledávek, tentokrát v celkové hodnotě 62,5 miliardy korun. Balík obsahuje 3000 pohledávek, které agentura zařadila do prodávaného bloku spolu s ministerstvy obchodu a financí. * Roudnická větev rodu Lobkowiczů získala v restitučním sporu národní kulturní památku - Lobkovický palác v areálu Pražského hradu.

* Konsolidační agentura zahájila prodej dalšího balíku pohledávek, tentokrát v celkové hodnotě 62,5 miliardy korun. Balík obsahuje 3000 pohledávek, které agentura zařadila do prodávaného bloku spolu s ministerstvy obchodu a financí.

* Roudnická větev rodu Lobkowiczů získala v restitučním sporu národní kulturní památku - Lobkovický palác v areálu Pražského hradu. Restituční nároky se na palác vztahovaly díky rozhodnutí Ústavního soudu, který v roce 1999 zrušil ustanovení, vylučující z restitučních nároků národní kulturní památky.

* Sociální demokracie je odhodlána prosadit v parlamentu vlastní verzi zákona o nájemném i proti vůli koaličních partnerů. Její poslanci jsou připraveni hlasovat společně s komunisty. ČSSD ve svém návrhu připouští pouze desetiprocentní zvyšování nájemného ročně.

* Ministerstvo obrany trvá na tom, že než krátit vojenskou základní službu ze dvanácti na šest měsíců, je lepší ji od konce příštího roku úplně zrušit. S návrhem na zkrácení vojenské služby na půl roku přišla ODS.

* V Terezíně byl vyhlášen stav nebezpečí kvůli podzemním chodbám, které hrozí po loňských povodních propadem.

* Nečekaný mráz a vichřice zaskočily v druhém dubnovém týdnu obyvatele na většině území ČR. V horských terénech museli řidiči opět nasazovat řetězy a přezouvat pneumatiky. Mráz spálil květy mandloní a dalších teplomilných stromů. Zasáhl i rašící ozimé obiloviny a řepku.

* Českým přepravcům zkomplikuje život rozhodnutí německé vlády o tom, že se na německých dálnicích bude vybírat mýtné. Platit ho budou nákladní automobily s hmotností nad 12 tun. Jeho výše se má pohybovat kolem 0,15 eura, tj. 4,50 Kč za jeden kilometr.

* Hlavní město Praha bude od roku 2005 chráněno před pětisetletou vodou. Tvrdí to primátor Pavel Bém. Protipovodňové zábrany mají být postaveny s rezervou 30 cm nad maximální hladinu loňských srpnových povodní. Na toto opatření vyčlenil letos magistrát 400 milionů korun a dalších 900 milionů až miliardu korun uvolní v příštím roce.

* Novým šéfem Českého Telecomu se asi stane Gabriel Berdár, ředitel společnosti Dell Computer, s. r. o. Představenstvo Českého Telecomu ho vybralo mezi dalšími zájemci o tento prestižní post. Ve hře byl i bývalý šéf VSŽ Gabriel Eichler, Milan Rusnák z GTS a Karel Pleva z AT Kearney.

* Amnestie v souvislosti s nástupem nového prezidenta tentokrát zřejmě nebude. Prezident Václav Klaus o ni podle svých slov stále více pochybuje. „Nemyslím, že by měl prezident republiky opravovat náš soudní systém,“ uvedl Klaus.

* Devizové příjmy z turistiky letos zřejmě poklesnou až na 90 miliard korun. Ještě v roce 2000 se pohybovaly kolem 118 miliard, loni v důsledku povodní poklesly pod 100 miliard. Příčinou jejich poklesu je letos nejen válka v Iráku, ale i všeobecná stagnace v západoevropských zemích. Trend se dotkne nejvíce malých ubytovatelů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít