události

14. dubna 2003, 00:00 - admin
14. dubna 2003, 00:00

* Konsolidační agentura zahájila prodej dalšího balíku pohledávek, tentokrát v celkové hodnotě 62,5 miliardy korun. Balík obsahuje 3000 pohledávek, které agentura zařadila do prodávaného bloku spolu s ministerstvy obchodu a financí. * Roudnická větev rodu Lobkowiczů získala v restitučním sporu národní kulturní památku - Lobkovický palác v areálu Pražského hradu.

* Konsolidační agentura zahájila prodej dalšího balíku pohledávek, tentokrát v celkové hodnotě 62,5 miliardy korun. Balík obsahuje 3000 pohledávek, které agentura zařadila do prodávaného bloku spolu s ministerstvy obchodu a financí.

* Roudnická větev rodu Lobkowiczů získala v restitučním sporu národní kulturní památku - Lobkovický palác v areálu Pražského hradu. Restituční nároky se na palác vztahovaly díky rozhodnutí Ústavního soudu, který v roce 1999 zrušil ustanovení, vylučující z restitučních nároků národní kulturní památky.

* Sociální demokracie je odhodlána prosadit v parlamentu vlastní verzi zákona o nájemném i proti vůli koaličních partnerů. Její poslanci jsou připraveni hlasovat společně s komunisty. ČSSD ve svém návrhu připouští pouze desetiprocentní zvyšování nájemného ročně.

* Ministerstvo obrany trvá na tom, že než krátit vojenskou základní službu ze dvanácti na šest měsíců, je lepší ji od konce příštího roku úplně zrušit. S návrhem na zkrácení vojenské služby na půl roku přišla ODS.

* V Terezíně byl vyhlášen stav nebezpečí kvůli podzemním chodbám, které hrozí po loňských povodních propadem.

* Nečekaný mráz a vichřice zaskočily v druhém dubnovém týdnu obyvatele na většině území ČR. V horských terénech museli řidiči opět nasazovat řetězy a přezouvat pneumatiky. Mráz spálil květy mandloní a dalších teplomilných stromů. Zasáhl i rašící ozimé obiloviny a řepku.

* Českým přepravcům zkomplikuje život rozhodnutí německé vlády o tom, že se na německých dálnicích bude vybírat mýtné. Platit ho budou nákladní automobily s hmotností nad 12 tun. Jeho výše se má pohybovat kolem 0,15 eura, tj. 4,50 Kč za jeden kilometr.

* Hlavní město Praha bude od roku 2005 chráněno před pětisetletou vodou. Tvrdí to primátor Pavel Bém. Protipovodňové zábrany mají být postaveny s rezervou 30 cm nad maximální hladinu loňských srpnových povodní. Na toto opatření vyčlenil letos magistrát 400 milionů korun a dalších 900 milionů až miliardu korun uvolní v příštím roce.

* Novým šéfem Českého Telecomu se asi stane Gabriel Berdár, ředitel společnosti Dell Computer, s. r. o. Představenstvo Českého Telecomu ho vybralo mezi dalšími zájemci o tento prestižní post. Ve hře byl i bývalý šéf VSŽ Gabriel Eichler, Milan Rusnák z GTS a Karel Pleva z AT Kearney.

* Amnestie v souvislosti s nástupem nového prezidenta tentokrát zřejmě nebude. Prezident Václav Klaus o ni podle svých slov stále více pochybuje. „Nemyslím, že by měl prezident republiky opravovat náš soudní systém,“ uvedl Klaus.

* Devizové příjmy z turistiky letos zřejmě poklesnou až na 90 miliard korun. Ještě v roce 2000 se pohybovaly kolem 118 miliard, loni v důsledku povodní poklesly pod 100 miliard. Příčinou jejich poklesu je letos nejen válka v Iráku, ale i všeobecná stagnace v západoevropských zemích. Trend se dotkne nejvíce malých ubytovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se…
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Toyota oslavila 20. výročí hybridů. Vůbec poprvé zavítala do ČR také vodíková Mirai
Technologie
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolar§
Nadupaný Asus ZenFone AR byl stvořen pro virtuální realitu a nacpané peněženky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít