Učesaná, či neučesaná? Trend velí první možnost

01. března 2004, 00:00 - KAROLINA KAMBERSKÁ , styl@profit.cz
01. března 2004, 00:00

V UPLYNULÝCH MÓDNÍCH SEZONÁCH SE NA NÁS Z PRVNÍCH STRÁNEK ČASOPISŮ USMÍVALY MODELKY, JEJICHŽ TVÁŘ BYLA (JAKOBY) NENALÍČENÁ A VLASY (JAKOBY) NEUČESANÉ. SAMOZŘEJMĚ, ŽE VE SKUTEČNOSTI NA TĚCHTO KRÁSKÁCH ZAPRACOVALA HEJNA VIZÁŽISTŮ.

Ležérnost přestává být módní modlou, ale vždycky bude chic… LETOS SE SE SVOU PRACÍ UŽ ANI NEBUDOU MUSET TAJIT. Přirozená a nepříliš vyumělkovaná úprava zevnějšku bude vždycky důkazem dobrého vkusu - není přece nic trapnějšího, než dáma s nánosem těžkého make-upu na tváři a účesem, který působí spíše jako konstrukce z měděných drátků. Stejně tak muži, jejichž účes a celková image působí poněkud „uměle“, vetšinu žen spíše odpuzují, než přitahují. Trend posledních let byl přirozeností přímo posedlý, proto ty půvabné modelky zkrášlené pouze nenápadným „nahým líčením“ a vlasy dokonale střiženými „na rusalku“. Bohužel většině normálních žen příroda nenadělila zelené oči s hloubkou lesní tůně, ani divokou zdravou hřívu, jejíž úpravou není třeba trávit hodinu denně. Mohly jsme se proto cítit poněkud diskriminovány módou, která tak úžasně podtrhla půvab šestnáctiletých dívek a nás ostatní ukázala, obrazně řečeno, v celé naší nahotě… ŠŤASTNÁ DÁMA SE NEBOJÍ

Naštěstí přichází doba, kdy se opět nebudeme muset stydět za účes, který působí upraveně, za rtěnku, kterou máme rády, a vůbec - za svou ženskost. Působit jako rozcuchaná dívenka, která právě dorazila z letního tábora, ošlehaná větrem a sluncem - to je krásný ideál, ale pro zaměstnanou ženu, která má na starosti rodinu, psa, firmu a dům, je to přece jen dost nepravděpodobná image. Letos si tedy konečně můžeme zajít ke svému oblíbenému kadeřníkovi pro poněkud „glamour“ účes, pleť zkrášlit sametovým make-upem, a místo dřívějšího „hlavněnenápadného“ lesku použít rudou rtěnku. Proč ne? Upravený vzhled o vás říká, že jste žena, které se daří, nestydí se za svou ženskost a klidně ji ještě zdůrazní. Dáma, pohybující se pečlivě upravená, dobře oblečená a nalíčená, podává světu zprávu o svém sebevědomí a radosti ze života (být šedá myška je pohodlné, ale depresivní). Neste se tedy hrdě a do svého stylu s chutí zakomponujte něco ze slavného „glamour“ stylu. Budete se cítit jako dáma velkého světa a právě takové dámy budou letos „trendy“.

RIZIKO PODNIKÁNÍ

Jak už bylo naznačeno, „glamour“ styl se svou barevností a okázalostí nese jistá rizika a záleží na osobním vkusu každé ženy, jak se jim dokáže vyhnout. Protože jsme v uplynulých sezonách byly zvyklé používat jen lehounké líčení a místo účesů nosit spíše „rozcuchy“, může být přechod na upravenější styl dost těžký. Příliš umělá image je totiž skutečně vždy na závadu - dělá nás starší, usedlejší, celkově opatrnější a méně uvolněné. Přestože do módy opět přichází účesy, na kterých očividně zapracoval kadeřník, dejte si pozor, aby vám nevytvořil na hlavě nepřirozenou „helmu“. Tuto tendenci stále ještě mají mnohé české salony krásy. Váš nový účes by měl být více upravený, ale stále by si měl zachovat švih, který mu dodává jistá „rozcuchanost“. Takový střih dokáže vykouzlit jen dobrý kadeřník, zkuste tedy zapátrat, pokud s tím svým nejste dokonale spokojená. Pokud máte v oblibě přirozeně působící melíry, nemusíte se jich v nadcházející sezoně vzdávat. Ale klidně si můžete dovolit i změnit barvu. Ať už dáváte přednost dlouhým, nebo kratším vlasům, letošním trendem je účes odlehčený a vzdušný. Tedy nikoliv dříve módní výrazné pramínky, slepené jako byste právě vylezla z Mrtvého moře. I v případě líčení buďte opatrná, abyste to s „upraveností“ nepřehnala. Pokud už vůbec musíte používat těžké make-upy (mnohým z nás přece stačí tónovací krém), volte jejich barvu pečlivě. Nepřirozeně působící maska nikdy nikomu na půvabu nepřidala. Dobré je zachovat pravidlo, že při líčení si můžeme vybrat mezi výrazným akcentem na oči, nebo na ústa. Jinými slovy, pokud se rozhodnete pro rudou rtěnku, oči byste měla nalíčit nenápadně - a naopak. Předejdete tak efektu šantánové tanečnice, který vám v jednání s obchodními partnery či zaměstnanci k úspěchu rozhodně nepomůže.

**I MUŽI MAJÍ SVÉ TRENDY

Podobně jako image ženy se proměňuje trend i u mužů. Zatímco v uplynulých letech byl „nedbale elegantní“ vzhled módním příkazem, letos si přijdou na své i muži, kterým nedbalost nesedí a chtějí být tedy pouze elegantní. I zde však platí, že jistá uvolněnost je žádoucí, protože dodává osobnosti kus originality a svébytnosti. Účes tedy může být klidně i delší než klasický krátký sestřih. Na rozdíl od dřívějška by však měl být úzkostilvě udržovaný. Bohémský vzhled má své kouzlo, ale užívejme ho pouze ve volném čase - při pracovních a společenských příležitostech se opět dostává mezi „tabu“ - samozřejmě s výjimkou profesí, kde se stává naopak výhodou, jako je například umělecká branže. Poslední dobou se ve vyspělém světě objevuje nový mohutný trend, kterým je zodpovědná kosmetická péče mužů o vlastní tělo a obličej. Návštěva kosmetických salonů pány však stále není běžnou záležitostí - mužům tento návyk připadá často zbytečný, neboť převládá názor, že pravý chlap si vystačí s vodou a pěnou na holení. Ovšem, je mnohem příjemnější jednat s mužem, který si dal záležet nejen na dokonalém lesku černých kožených bot, ale také například na manikúře. Navíc - pánové, kteří už mají za sebou návštěvu salonu krásy, jistě uznají, že odevzdat se na hodinu či dvě šikovným rukám kosmetičky stojí za to!

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít