Tyrolské Velikonoce na lyžích v Olympijském regionu Seefeld

05. března 2009, 00:00 - Miloš Matula
05. března 2009, 00:00

Jistě znáte úžasné, až kýčovité fotografie a obrázky Alp, na kterých jsou, zasypané vrcholky hor, poloprázdné upravené sjezdovky či protahované běžecké stopy a v neposlední řadě bodří horalé. V Tyrolsku je to realita. Zejména v Olympijském regionu Seefeld, jehož srdcem jsou obce: Leutasch, Mösern/Buchen, Reith, Scharnitz a Seefeld. Velikonoční tip - zasypaný Mösern.

Vezměte sjezdové či běžecké lyže a vyražte tentokrát do Mösernu, necelé tři kilometry vzdálené vesničky a dokonce výše položené než Seefeld (1.260 m.n.m.). Zde se ubytujte u pohostinné rodiny Haselwanter v jejich rodinném hotýlku Alt-Mösern. Nejen klidná poloha a rodinná atmosféra, ale vyhlášená kuchyně pod vedením šéfkuchaře Alexe Sonnwebera povýší pobyt na nevšední kulinářský zážitek. Mnozí návštěvníci prohlašují, že Alexovo umění dokonce předčí vyhlášenou innsbruckou ´michelinskou´ restauraci 360°!

Okolí Mösernu s majestátnými třítisícovkami v blízkosti pobytu vybízí k nádherným tůrám na běžkách nebo jen k procházkám po okolí. Běžkařům je k dispozici 266 km tras, avšak 25 km dlouhá olympijská stopa již vyžaduje více síly a vytrvalosti!

Běžkařský tip

Na první rozjezdový den jsou ideální sjezdovky kolem Mösernu a Seefeldu. Také si můžete vyběhnout až na Möserer Höhe a přes Brunschkopf (1.510 m.n.m.) dojet až na okraj Loutasche. Váš cíl může být i horská bouda Wildmoos-Alm. Další můžete zvolit odlišnou trasu: autem popojeďte pár kilometrů z Mösernu přes vesničku Buchen až na okraj Loutasche, tím si trochu zkrátíte šlapání do kopce. Auto zaparkujete na hlídaném parkovišti na konci vesnice Klamm, kde dostanete informační letáček okolí. Odtud se vydejte na kaňonem Gaistal, s vysokými horskými masivy po obou stranách kaňonu (Mieminger Gebirge a Wetterstein Gebirge). Tudy dojedete až do Zugspitzareny nad městečkem Ehrwald. Zde, v proslulé Ehrwalder-Alm, si můžete pochutnat na tyrolské národní specialitě Kaiserschmarren.

Rosshütte – mekka sjezdového lyžování

Sjezdoví lyžaři si určitě zvolí odlišnou trasu: vyjeďte do sousedního Seefeldu na mekku sjezdového lyžování - kopec zvaný Rosshütte. Sem, až na kopec Seefelder Joch do výše 2064 m.n.m., vás vyveze systém několika lanovek. Odtud můžete pozorovat Seefelder Spitze (2.220 m.n.m.), Härmelekopf (2.224m.n.m.) nebo Reither Spitze (2.373 m.n.m.). Ti, kteří vyjedou jen do základní stanice Rosshütte v nadmořské výšce 1.760 m.n.m., si přesto užijí 32 lanovek a vleků a celková délka sjezdovek činí 48 km různých obtížností.

VELIKONOČNÍ PRODLOUŽENÝ VÍKEND V

ALT-MÖSERN

* 3 noci se snídaní

  • 3 x večeře v naší panoramatické restauraci
  • 1 x Sauna s nabídkou ovocných mís a džusů
  • 1 Solarium
  • wellcome-drink
  • zahrnuje všechny taxy a sazby od EUR 198,-

1osoba/víkend

Seefeld, Mösern a vlastně celé Tyrolsko je krásné v každé roční době. Zkuste třeba ještě nyní využít zimních krás tyrolských Alp, dříve, než i sem přijde jaro a sníh poté pod slunečními paprsky zmizí… Mösern i celý Olympijský region je pro dobře dostupný - autem přes Mnichov a Garmisch-Partenkirchen trvá cesta autem přibližně 5 hodin.

Více se dočtete na:

www.alt-moesern.at www.seefeld.com www.tyrolsko.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít