Tyrolské Velikonoce na lyžích v Olympijském regionu Seefeld

05. března 2009, 00:00 - Miloš Matula
05. března 2009, 00:00

Jistě znáte úžasné, až kýčovité fotografie a obrázky Alp, na kterých jsou, zasypané vrcholky hor, poloprázdné upravené sjezdovky či protahované běžecké stopy a v neposlední řadě bodří horalé. V Tyrolsku je to realita. Zejména v Olympijském regionu Seefeld, jehož srdcem jsou obce: Leutasch, Mösern/Buchen, Reith, Scharnitz a Seefeld. Velikonoční tip - zasypaný Mösern.

Vezměte sjezdové či běžecké lyže a vyražte tentokrát do Mösernu, necelé tři kilometry vzdálené vesničky a dokonce výše položené než Seefeld (1.260 m.n.m.). Zde se ubytujte u pohostinné rodiny Haselwanter v jejich rodinném hotýlku Alt-Mösern. Nejen klidná poloha a rodinná atmosféra, ale vyhlášená kuchyně pod vedením šéfkuchaře Alexe Sonnwebera povýší pobyt na nevšední kulinářský zážitek. Mnozí návštěvníci prohlašují, že Alexovo umění dokonce předčí vyhlášenou innsbruckou ´michelinskou´ restauraci 360°!

Okolí Mösernu s majestátnými třítisícovkami v blízkosti pobytu vybízí k nádherným tůrám na běžkách nebo jen k procházkám po okolí. Běžkařům je k dispozici 266 km tras, avšak 25 km dlouhá olympijská stopa již vyžaduje více síly a vytrvalosti!

Běžkařský tip

Na první rozjezdový den jsou ideální sjezdovky kolem Mösernu a Seefeldu. Také si můžete vyběhnout až na Möserer Höhe a přes Brunschkopf (1.510 m.n.m.) dojet až na okraj Loutasche. Váš cíl může být i horská bouda Wildmoos-Alm. Další můžete zvolit odlišnou trasu: autem popojeďte pár kilometrů z Mösernu přes vesničku Buchen až na okraj Loutasche, tím si trochu zkrátíte šlapání do kopce. Auto zaparkujete na hlídaném parkovišti na konci vesnice Klamm, kde dostanete informační letáček okolí. Odtud se vydejte na kaňonem Gaistal, s vysokými horskými masivy po obou stranách kaňonu (Mieminger Gebirge a Wetterstein Gebirge). Tudy dojedete až do Zugspitzareny nad městečkem Ehrwald. Zde, v proslulé Ehrwalder-Alm, si můžete pochutnat na tyrolské národní specialitě Kaiserschmarren.

Rosshütte – mekka sjezdového lyžování

Sjezdoví lyžaři si určitě zvolí odlišnou trasu: vyjeďte do sousedního Seefeldu na mekku sjezdového lyžování - kopec zvaný Rosshütte. Sem, až na kopec Seefelder Joch do výše 2064 m.n.m., vás vyveze systém několika lanovek. Odtud můžete pozorovat Seefelder Spitze (2.220 m.n.m.), Härmelekopf (2.224m.n.m.) nebo Reither Spitze (2.373 m.n.m.). Ti, kteří vyjedou jen do základní stanice Rosshütte v nadmořské výšce 1.760 m.n.m., si přesto užijí 32 lanovek a vleků a celková délka sjezdovek činí 48 km různých obtížností.

VELIKONOČNÍ PRODLOUŽENÝ VÍKEND V

ALT-MÖSERN

* 3 noci se snídaní

 • 3 x večeře v naší panoramatické restauraci
 • 1 x Sauna s nabídkou ovocných mís a džusů
 • 1 Solarium
 • wellcome-drink
 • zahrnuje všechny taxy a sazby od EUR 198,-

1osoba/víkend

Seefeld, Mösern a vlastně celé Tyrolsko je krásné v každé roční době. Zkuste třeba ještě nyní využít zimních krás tyrolských Alp, dříve, než i sem přijde jaro a sníh poté pod slunečními paprsky zmizí… Mösern i celý Olympijský region je pro dobře dostupný - autem přes Mnichov a Garmisch-Partenkirchen trvá cesta autem přibližně 5 hodin.

Více se dočtete na:

www.alt-moesern.at www.seefeld.com www.tyrolsko.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
 • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

 • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

 • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

 • Firma s hypotékami za 22 miliard

 • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

 • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

 • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

 • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

 • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít