Article, show

Tyrolské Velikonoce na lyžích v Olympijském regionu Seefeld

05. března 2009, 00:00 - Miloš Matula
05. března 2009, 00:00

Jistě znáte úžasné, až kýčovité fotografie a obrázky Alp, na kterých jsou, zasypané vrcholky hor, poloprázdné upravené sjezdovky či protahované běžecké stopy a v neposlední řadě bodří horalé. V Tyrolsku je to realita. Zejména v Olympijském regionu Seefeld, jehož srdcem jsou obce: Leutasch, Mösern/Buchen, Reith, Scharnitz a Seefeld. Velikonoční tip - zasypaný Mösern.

Vezměte sjezdové či běžecké lyže a vyražte tentokrát do Mösernu, necelé tři kilometry vzdálené vesničky a dokonce výše položené než Seefeld (1.260 m.n.m.). Zde se ubytujte u pohostinné rodiny Haselwanter v jejich rodinném hotýlku Alt-Mösern. Nejen klidná poloha a rodinná atmosféra, ale vyhlášená kuchyně pod vedením šéfkuchaře Alexe Sonnwebera povýší pobyt na nevšední kulinářský zážitek. Mnozí návštěvníci prohlašují, že Alexovo umění dokonce předčí vyhlášenou innsbruckou ´michelinskou´ restauraci 360°!

Okolí Mösernu s majestátnými třítisícovkami v blízkosti pobytu vybízí k nádherným tůrám na běžkách nebo jen k procházkám po okolí. Běžkařům je k dispozici 266 km tras, avšak 25 km dlouhá olympijská stopa již vyžaduje více síly a vytrvalosti!

Běžkařský tip

Na první rozjezdový den jsou ideální sjezdovky kolem Mösernu a Seefeldu. Také si můžete vyběhnout až na Möserer Höhe a přes Brunschkopf (1.510 m.n.m.) dojet až na okraj Loutasche. Váš cíl může být i horská bouda Wildmoos-Alm. Další můžete zvolit odlišnou trasu: autem popojeďte pár kilometrů z Mösernu přes vesničku Buchen až na okraj Loutasche, tím si trochu zkrátíte šlapání do kopce. Auto zaparkujete na hlídaném parkovišti na konci vesnice Klamm, kde dostanete informační letáček okolí. Odtud se vydejte na kaňonem Gaistal, s vysokými horskými masivy po obou stranách kaňonu (Mieminger Gebirge a Wetterstein Gebirge). Tudy dojedete až do Zugspitzareny nad městečkem Ehrwald. Zde, v proslulé Ehrwalder-Alm, si můžete pochutnat na tyrolské národní specialitě Kaiserschmarren.

Rosshütte – mekka sjezdového lyžování

Sjezdoví lyžaři si určitě zvolí odlišnou trasu: vyjeďte do sousedního Seefeldu na mekku sjezdového lyžování - kopec zvaný Rosshütte. Sem, až na kopec Seefelder Joch do výše 2064 m.n.m., vás vyveze systém několika lanovek. Odtud můžete pozorovat Seefelder Spitze (2.220 m.n.m.), Härmelekopf (2.224m.n.m.) nebo Reither Spitze (2.373 m.n.m.). Ti, kteří vyjedou jen do základní stanice Rosshütte v nadmořské výšce 1.760 m.n.m., si přesto užijí 32 lanovek a vleků a celková délka sjezdovek činí 48 km různých obtížností.

VELIKONOČNÍ PRODLOUŽENÝ VÍKEND V

ALT-MÖSERN

* 3 noci se snídaní

  • 3 x večeře v naší panoramatické restauraci
  • 1 x Sauna s nabídkou ovocných mís a džusů
  • 1 Solarium
  • wellcome-drink
  • zahrnuje všechny taxy a sazby od EUR 198,-

1osoba/víkend

Seefeld, Mösern a vlastně celé Tyrolsko je krásné v každé roční době. Zkuste třeba ještě nyní využít zimních krás tyrolských Alp, dříve, než i sem přijde jaro a sníh poté pod slunečními paprsky zmizí… Mösern i celý Olympijský region je pro dobře dostupný - autem přes Mnichov a Garmisch-Partenkirchen trvá cesta autem přibližně 5 hodin.

Více se dočtete na:

www.alt-moesern.at www.seefeld.com www.tyrolsko.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít