Týden v technice: nebezpečí phishingu roste, přichází nejtenčí plazma na světě

20. dubna 2009, 14:00 - Jan Handl
20. dubna 2009, 14:00

Celosvětově roste nebezpečí phishingu a spamu. Někteří evropští mobilní operátoři blokují Skype. Chystá se nejtenčí plazmová televize na světě. Internet bude jedničkou mezi médii. Přichází Bluetooth 3.0.

Autor: Martin Siebert

Nebezpečí škodlivého kódu, phishingu a spamu roste Výsledky zprávy Internet Security Threat Report společnosti Symantec varují před vzrůstajícím počtem hrozeb, škodlivého kódu, phishingu a spamu. Zpráva informuje o útocích z internetu, o aktivitách hackerů orientovaných na získávání osobních a finančních údajů koncových uživatelů. Výzkum probíhal celosvětově a nejdůležitější zjištění udává, že 76 % phishingových útoků zneužívá podvržených webových stránek finančních institucí. Není proto překvapivé, že 12 % všech ukradených dat se týká kreditních karet, jejichž data majitelé prostřednictvím internetu zadali při finančních transakcích. Hackeři a zloději dat na internetu pracují stále pečlivěji a jimi připravené falešné stránky určené ke zveřejnění citlivých dat se od těch pravých liší jenom v detailech. Uživatelé by měli věnovat zvýšenou pozornost formulářům, do kterých vkládají své údaje. Operátoři blokují Skype v mobilech V několika zemích Evropské unie došlo k tomu, že mobilní operátoři ve svých sítích blokují užívání programu na internetovou telefonii Skype. Došlo k tomu například v Německu, kde společnost Deutsche Telekom znemožnila ve své síti užívat Skype. Počet případů, kdy mají operátoři problém povolit svým zákazníkům internetovou telefonii, stoupá. Společnosti se pravděpodobně dopouštějí porušování směrnic daných Evropskou komisí a lobují za jejich zrušení. Chystá se nejtenčí plazmová televize na světě Úhlopříčka 1,34 metru, hloubka pouhých 2,55 centimetrů - to jsou rozměry prototypu superplochého televizoru Panasonic TX-P54Z11E. Tenčí plazmový televizor se zatím neprodává a i mezi LCD je těžké najít přístroj s menší hloubkou. Televize bude kromě jiného prý umět přehrávat internetová videa z YouTube. Evropská verze bude stát 159 990 Kč. Podobná zařízení uvítají zejména provozovatelé nejrůznějších podniků, pro které je důležitá úspora prostoru. Internet převálcuje televizi Příští rok by mělo v Evropě dojít k jednomu velkému zlomu týkajícího se médií. Televize ztratí desítky let trvající výsadní postaveníi. Podle prognóz překoná televizi internet, který ji dotahuje v oblíbenosti a používanosti. Zatímco televize nabízí pouze pasivní zábavu, kdy se divák může zapojit jenom minimálně, internet nabízí internaktivitu, kterou vítá hlavně nová generace. Bluetooth 3.0 přichází**

Nová generace rozhraní Bluetooth bude oficiálně uvedena 21. Dubna, kdy budou odhaleny všechny specifikace i partnerské společnosti. O Bluetooth 3.0 se hovoří už dlouho, ale dosud byla používána poměrně zastaralá druhá generace. 21. dubna ještě nebudou v obchodech k dispozici zařízení pracující s Bluetooth 3.0, ale od této chvíle nastanou finální přípravy již vyvíjených produktů.

Nejdůležitější novinkou Bluetooth 3.0 je vyšší přenosová rychlost, které bude dosaženo díky implementaci nového WLAN-n standardu, který teoreticky docílí až 480 megabitů za sekundu. Kromě vyšší rychlosti bude Bluetooth do budoucna také stabilnější, úspornější a komfortnější.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní…
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Technologie
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít