Týden v technice: nebezpečí phishingu roste, přichází nejtenčí plazma na světě

20. dubna 2009, 14:00 - Jan Handl
20. dubna 2009, 14:00

Celosvětově roste nebezpečí phishingu a spamu. Někteří evropští mobilní operátoři blokují Skype. Chystá se nejtenčí plazmová televize na světě. Internet bude jedničkou mezi médii. Přichází Bluetooth 3.0.

Autor: Martin Siebert

Nebezpečí škodlivého kódu, phishingu a spamu roste Výsledky zprávy Internet Security Threat Report společnosti Symantec varují před vzrůstajícím počtem hrozeb, škodlivého kódu, phishingu a spamu. Zpráva informuje o útocích z internetu, o aktivitách hackerů orientovaných na získávání osobních a finančních údajů koncových uživatelů. Výzkum probíhal celosvětově a nejdůležitější zjištění udává, že 76 % phishingových útoků zneužívá podvržených webových stránek finančních institucí. Není proto překvapivé, že 12 % všech ukradených dat se týká kreditních karet, jejichž data majitelé prostřednictvím internetu zadali při finančních transakcích. Hackeři a zloději dat na internetu pracují stále pečlivěji a jimi připravené falešné stránky určené ke zveřejnění citlivých dat se od těch pravých liší jenom v detailech. Uživatelé by měli věnovat zvýšenou pozornost formulářům, do kterých vkládají své údaje. Operátoři blokují Skype v mobilech V několika zemích Evropské unie došlo k tomu, že mobilní operátoři ve svých sítích blokují užívání programu na internetovou telefonii Skype. Došlo k tomu například v Německu, kde společnost Deutsche Telekom znemožnila ve své síti užívat Skype. Počet případů, kdy mají operátoři problém povolit svým zákazníkům internetovou telefonii, stoupá. Společnosti se pravděpodobně dopouštějí porušování směrnic daných Evropskou komisí a lobují za jejich zrušení. Chystá se nejtenčí plazmová televize na světě Úhlopříčka 1,34 metru, hloubka pouhých 2,55 centimetrů - to jsou rozměry prototypu superplochého televizoru Panasonic TX-P54Z11E. Tenčí plazmový televizor se zatím neprodává a i mezi LCD je těžké najít přístroj s menší hloubkou. Televize bude kromě jiného prý umět přehrávat internetová videa z YouTube. Evropská verze bude stát 159 990 Kč. Podobná zařízení uvítají zejména provozovatelé nejrůznějších podniků, pro které je důležitá úspora prostoru. Internet převálcuje televizi Příští rok by mělo v Evropě dojít k jednomu velkému zlomu týkajícího se médií. Televize ztratí desítky let trvající výsadní postaveníi. Podle prognóz překoná televizi internet, který ji dotahuje v oblíbenosti a používanosti. Zatímco televize nabízí pouze pasivní zábavu, kdy se divák může zapojit jenom minimálně, internet nabízí internaktivitu, kterou vítá hlavně nová generace. Bluetooth 3.0 přichází**

Nová generace rozhraní Bluetooth bude oficiálně uvedena 21. Dubna, kdy budou odhaleny všechny specifikace i partnerské společnosti. O Bluetooth 3.0 se hovoří už dlouho, ale dosud byla používána poměrně zastaralá druhá generace. 21. dubna ještě nebudou v obchodech k dispozici zařízení pracující s Bluetooth 3.0, ale od této chvíle nastanou finální přípravy již vyvíjených produktů.

Nejdůležitější novinkou Bluetooth 3.0 je vyšší přenosová rychlost, které bude dosaženo díky implementaci nového WLAN-n standardu, který teoreticky docílí až 480 megabitů za sekundu. Kromě vyšší rychlosti bude Bluetooth do budoucna také stabilnější, úspornější a komfortnější.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové…
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek. Designem nepřekvapí
Kolik stojí provoz auta na daních? Stát si z vás ročně vezme desítky tisíc
Může být Volkswagen Amarok rychlejší než Golf GTI? Australané dokázali, že ano
Technologie
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Navštivte jiné světy. V Google Mapách najdete i planety a měsíce
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít