Týden v politice a ekonomice

16. prosince 2002, 00:00 - admin
16. prosince 2002, 00:00

Pondělí Míra nezaměstnanosti v listopadu zůstala na říjnových 9,3 procenta. Počet nezaměstnaných se pohybuje kolem 490 tisíc. Makroekonomové předvídají, že magická desetiprocentní hranice nezaměstnanosti bude prolomena v lednu. Vláda schválila prodej plzeňské Škody Holding americké investiční společnosti Appian Machinery AG.

Pondělí

Míra nezaměstnanosti v listopadu zůstala na říjnových 9,3 procenta. Počet nezaměstnaných se pohybuje kolem 490 tisíc. Makroekonomové předvídají, že magická desetiprocentní hranice nezaměstnanosti bude prolomena v lednu.

Vláda schválila prodej plzeňské Škody Holding americké investiční společnosti Appian Machinery AG. Stát prodá za 350 milionů korun Američanům veškerá aktiva skupiny Škoda Holding v hodnotě 4,5 miliardy korun.

Úterý

Představa, že od Nového roku začnou lihovarníci místo rumu vyrábět „tuzemák“, se hroutí. Likérka Trul Mikulovice, která vyrábí Tuzemák už od roku 1996, totiž nehodlá podle tisku značku svého rumu přepustit konkurenci.

„Další peníze pro vás nejsou,“ vzkázal dánský premiér předsedající Evropské unii kandidátským zemím. Češi mají podle přepočtu na obyvatele dostat od Unie nejméně peněz.

Středa

Policejní protikorupční služba začala prověřovat podezření ze zkreslování podkladů pro udělování prezidentských milostí. Blíže nespecifikovaný pachatel se měl podvodů dopouštět z korupčních důvodů.

Čtvrtek

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroen podle neoficiálních informací zřejmě nepostaví svůj závod v žatecké průmyslové zóně Triangle, ale v Polsku nebo na Slovensku.

Dvě hodiny blokovali zemědělci tři hraniční přechody, aby tak znovu upozornili na svou nespokojenost s výší dotací, které jim slibuje Evropská unie. Zemědělci jsou připraveni zintenzivnit protesty s blížícím se červnovým referendem o vstupu do EU.

Pátek

Nákupní cena jatečných prasat se přiblížila 26 korunám za kilogram. Chovatelům se výroba vepřového vyplatí tehdy, když se maso v živé váze zpeněží nad 32 korun.

Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach trvá na zřízení zaměstnaneckým penzijních fondů i přesto, že je finanční analytici a zaměstnavatelé považují v současném systému penzijního pojištění za nadbytečné. Zákon o jejich vzniku sněmovna před rokem zamítla.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít