Týden v politice a ekonomice

23. prosince 2002, 00:00 - admin
23. prosince 2002, 00:00

Pondělí Bývalý náměstek pražského primátora Otto Kechner byl vyloučen z ČSSD. Důvodem vyloučení byla skutečnost, že Kechner na radnici Prahy 7, kde je místostarostou, podepsal koaliční dohodu s ODS, Domácí zbrojovka Aero Vodochody by měla v prvním čtvrtletí příštího roku získat prvního zahraničního zákazníka na lehké bitevníky L-159, kterým by měla být africká Keňa.

Pondělí

Bývalý náměstek pražského primátora Otto Kechner byl vyloučen z ČSSD. Důvodem vyloučení byla skutečnost, že Kechner na radnici Prahy 7, kde je místostarostou, podepsal koaliční dohodu s ODS,

Domácí zbrojovka Aero Vodochody by měla v prvním čtvrtletí příštího roku získat prvního zahraničního zákazníka na lehké bitevníky L-159, kterým by měla být africká Keňa.

Úterý

Vláda rozhodla o zvýšení mezd státních zaměstnanců - nárůst dosáhne v průměru 7 %, nejrazantnější vzestup platů se bude týkat sektoru zdravotnictví. Zvýší se i odměny duchovním.

Viktor Kožený neuspěl podle tisku u londýnského soudu. Spor, jehož kořeny sahají do dob Koženého angažmá v nezdařené privatizaci v Ázerbájdžánu, vyhrála nad českým finančníkem z Baham největší ruská soukromá banka Alfa Bank. Kožený musí bance zaplatit deset milionů dolarů.

Středa

V Praze se konal ustavující sněm Evropských demokratů (ED), které založil někdejší pražský primátor Jan Kasl - ten byl na sjezdu zvolen jejím předsedou. Na politické scéně by strana chtěla zaujmout pozici mezi ODS a KDU-ČSL.

Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý se stane předsedou dozorčí rady izraelské firmy Housing & Construction, která nedávno získala kontrakt na výstavbu dálnice D 47. Špidlova vláda v současnosti hledá způsob jak tuto smlouvu vypovědět.

Čtvrtek

Do boje o prezidentskou funkci nakonec půjdou čtyři kandidáti: za ODS Václav Klaus, za ČSSD Jaroslav Bureš, za KSČM Miroslav Kříženecký a Petr Pithart nominovaný lidovci.

Cena vody stoupne v Praze od ledna příštího roku o 2,1 procenta na 38,57 Kč za metr krychlový. Dohodly se na tom Pražské vodovody a kanalizace (PVK) s Pražskou vodohospodářskou společností (PVS). Za vodné Pražané od ledna zaplatí 20,72 Kč za metr krychlový. Stočné přijde na 17,85 koruny za metr krychlový.

Pátek

Cena jatečných prasat v živém se v 51. týdnu proti předchozímu snížila přesně o korunu na 25,22 Kč/kg. Propad nákupních cen jatečných prasat trvá již téměř tři měsíce. Informoval o tom ČSÚ.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít