Týden v politice a ekonomice

23. prosince 2002, 00:00 - admin
23. prosince 2002, 00:00

Pondělí Bývalý náměstek pražského primátora Otto Kechner byl vyloučen z ČSSD. Důvodem vyloučení byla skutečnost, že Kechner na radnici Prahy 7, kde je místostarostou, podepsal koaliční dohodu s ODS, Domácí zbrojovka Aero Vodochody by měla v prvním čtvrtletí příštího roku získat prvního zahraničního zákazníka na lehké bitevníky L-159, kterým by měla být africká Keňa.

Pondělí

Bývalý náměstek pražského primátora Otto Kechner byl vyloučen z ČSSD. Důvodem vyloučení byla skutečnost, že Kechner na radnici Prahy 7, kde je místostarostou, podepsal koaliční dohodu s ODS,

Domácí zbrojovka Aero Vodochody by měla v prvním čtvrtletí příštího roku získat prvního zahraničního zákazníka na lehké bitevníky L-159, kterým by měla být africká Keňa.

Úterý

Vláda rozhodla o zvýšení mezd státních zaměstnanců - nárůst dosáhne v průměru 7 %, nejrazantnější vzestup platů se bude týkat sektoru zdravotnictví. Zvýší se i odměny duchovním.

Viktor Kožený neuspěl podle tisku u londýnského soudu. Spor, jehož kořeny sahají do dob Koženého angažmá v nezdařené privatizaci v Ázerbájdžánu, vyhrála nad českým finančníkem z Baham největší ruská soukromá banka Alfa Bank. Kožený musí bance zaplatit deset milionů dolarů.

Středa

V Praze se konal ustavující sněm Evropských demokratů (ED), které založil někdejší pražský primátor Jan Kasl - ten byl na sjezdu zvolen jejím předsedou. Na politické scéně by strana chtěla zaujmout pozici mezi ODS a KDU-ČSL.

Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý se stane předsedou dozorčí rady izraelské firmy Housing & Construction, která nedávno získala kontrakt na výstavbu dálnice D 47. Špidlova vláda v současnosti hledá způsob jak tuto smlouvu vypovědět.

Čtvrtek

Do boje o prezidentskou funkci nakonec půjdou čtyři kandidáti: za ODS Václav Klaus, za ČSSD Jaroslav Bureš, za KSČM Miroslav Kříženecký a Petr Pithart nominovaný lidovci.

Cena vody stoupne v Praze od ledna příštího roku o 2,1 procenta na 38,57 Kč za metr krychlový. Dohodly se na tom Pražské vodovody a kanalizace (PVK) s Pražskou vodohospodářskou společností (PVS). Za vodné Pražané od ledna zaplatí 20,72 Kč za metr krychlový. Stočné přijde na 17,85 koruny za metr krychlový.

Pátek

Cena jatečných prasat v živém se v 51. týdnu proti předchozímu snížila přesně o korunu na 25,22 Kč/kg. Propad nákupních cen jatečných prasat trvá již téměř tři měsíce. Informoval o tom ČSÚ.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít