Týden v politice a ekonomice

23. prosince 2002, 00:00 - admin
23. prosince 2002, 00:00

Pondělí Bývalý náměstek pražského primátora Otto Kechner byl vyloučen z ČSSD. Důvodem vyloučení byla skutečnost, že Kechner na radnici Prahy 7, kde je místostarostou, podepsal koaliční dohodu s ODS, Domácí zbrojovka Aero Vodochody by měla v prvním čtvrtletí příštího roku získat prvního zahraničního zákazníka na lehké bitevníky L-159, kterým by měla být africká Keňa.

Pondělí

Bývalý náměstek pražského primátora Otto Kechner byl vyloučen z ČSSD. Důvodem vyloučení byla skutečnost, že Kechner na radnici Prahy 7, kde je místostarostou, podepsal koaliční dohodu s ODS,

Domácí zbrojovka Aero Vodochody by měla v prvním čtvrtletí příštího roku získat prvního zahraničního zákazníka na lehké bitevníky L-159, kterým by měla být africká Keňa.

Úterý

Vláda rozhodla o zvýšení mezd státních zaměstnanců - nárůst dosáhne v průměru 7 %, nejrazantnější vzestup platů se bude týkat sektoru zdravotnictví. Zvýší se i odměny duchovním.

Viktor Kožený neuspěl podle tisku u londýnského soudu. Spor, jehož kořeny sahají do dob Koženého angažmá v nezdařené privatizaci v Ázerbájdžánu, vyhrála nad českým finančníkem z Baham největší ruská soukromá banka Alfa Bank. Kožený musí bance zaplatit deset milionů dolarů.

Středa

V Praze se konal ustavující sněm Evropských demokratů (ED), které založil někdejší pražský primátor Jan Kasl - ten byl na sjezdu zvolen jejím předsedou. Na politické scéně by strana chtěla zaujmout pozici mezi ODS a KDU-ČSL.

Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý se stane předsedou dozorčí rady izraelské firmy Housing & Construction, která nedávno získala kontrakt na výstavbu dálnice D 47. Špidlova vláda v současnosti hledá způsob jak tuto smlouvu vypovědět.

Čtvrtek

Do boje o prezidentskou funkci nakonec půjdou čtyři kandidáti: za ODS Václav Klaus, za ČSSD Jaroslav Bureš, za KSČM Miroslav Kříženecký a Petr Pithart nominovaný lidovci.

Cena vody stoupne v Praze od ledna příštího roku o 2,1 procenta na 38,57 Kč za metr krychlový. Dohodly se na tom Pražské vodovody a kanalizace (PVK) s Pražskou vodohospodářskou společností (PVS). Za vodné Pražané od ledna zaplatí 20,72 Kč za metr krychlový. Stočné přijde na 17,85 koruny za metr krychlový.

Pátek

Cena jatečných prasat v živém se v 51. týdnu proti předchozímu snížila přesně o korunu na 25,22 Kč/kg. Propad nákupních cen jatečných prasat trvá již téměř tři měsíce. Informoval o tom ČSÚ.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít