týden v politice

23. září 2002, 00:00 - admin
23. září 2002, 00:00

Pondělí Soudní znalec u plzeňského krajského soudu uvedl, že bývalý šéf Škodovky Lubomír Soudek nepoškodil firmu půjčkami, kvůli nimž stojí před soudem. "Půjčky nevedly ke snížení vlastního jmění a ani neklesla hodnota akcií. Jejich cena naopak stoupala. Jeho jednáním tedy firmě nevznikla škoda," uvedl znalec Vladimír Smejkal.

Pondělí

Soudní znalec u plzeňského krajského soudu uvedl, že bývalý šéf Škodovky Lubomír Soudek nepoškodil firmu půjčkami, kvůli nimž stojí před soudem. „Půjčky nevedly ke snížení vlastního jmění a ani neklesla hodnota akcií. Jejich cena naopak stoupala. Jeho jednáním tedy firmě nevznikla škoda,“ uvedl znalec Vladimír Smejkal. Žalobce viní Soudka z toho, že uzavíral smlouvy o půjčkách a podepisoval směnky, které byly nevýhodné pro společnost Škoda, ale zvýhodňovaly jeho soukromou společnost NERo.

Úterý

Prezident Václav Havel zkritizoval politické strany za to, že své kandidáty na prezidentskou funkci představí veřejnosti až na poslední chvíli. O tom, kdo na příštích pět let zasedne na Pražském hradě, se přitom bude rozhodovat již na začátku příštího roku.

S politickou situací je nyní nespokojeno 58 procent české veřejnosti, 72 procent znepokojuje i hospodářská situace. Osmapadesát procent není spokojeno ani s mezilidskými vztahy. Nejlépe lidé hodnotí svou životní úroveň, i tak je s ní nespokojeno 52 procent lidí. Proti březnu přesto vzrostl o více než deset procent počet spokojených s politickou situací i mezilidskými vztahy. Spokojenost s vlastní životní úrovní se zvyšuje dlouhodobě, plyne z průzkumu agentury TNS Factum.

Středa

Policie prověřuje na ministerstvu zahraničí vedle zakázky na rekonstrukci velvyslanectví v Záhřebu asi desítku dalších výběrových řízení, řekl generální sekretář ministerstva Vladimír Zavázal. Podle neoficiálního zdroje by mezi nimi měly být i nejčerstvější zakázky na rekonstrukci budov velvyslanectví ve Vilniusu a Alžíru. Správnost několika výběrových řízení začalo nedávno přezkoumávat také samo ministerstvo zahraničí. Kvůli záhřebské zakázce, kterou získala firma Block, byl obviněn z korupce bývalý generální sekretář ministerstva zahraničí Karel Srba a další tři lidé.

Čtvrtek

Volební koalice Akce za zrušení Senátu a proti vytunelování důchodových fondů a Sebeobrany voličů napadla u brněnského krajského soudu registraci senátních kandidátů pěti politických stran v Brně. Ve volební stížnosti se praví, že kandidáti neměli být zaregistrováni pro nesplnění všech zákonných požadavků. Pochybení se údajně dopustil brněnský magistrát. Vedoucí odboru vnitřních věcí Eliška Balaščáková ale trvá na správnosti registrací.

Pátek

Kvůli odstraňování následků srpnových povodní prodloužil do 30. září přednosta děčínského okresního úřadu Jiří Benedikt se souhlasem ústeckého hejtmana stav nebezpečí na Rumbursku a v Hřensku. V ostatních místech okresu skončilo toto mimořádné opatření již v pátek.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít