týden v politice

23. září 2002, 00:00 - admin
23. září 2002, 00:00

Pondělí Soudní znalec u plzeňského krajského soudu uvedl, že bývalý šéf Škodovky Lubomír Soudek nepoškodil firmu půjčkami, kvůli nimž stojí před soudem. "Půjčky nevedly ke snížení vlastního jmění a ani neklesla hodnota akcií. Jejich cena naopak stoupala. Jeho jednáním tedy firmě nevznikla škoda," uvedl znalec Vladimír Smejkal.

Pondělí

Soudní znalec u plzeňského krajského soudu uvedl, že bývalý šéf Škodovky Lubomír Soudek nepoškodil firmu půjčkami, kvůli nimž stojí před soudem. „Půjčky nevedly ke snížení vlastního jmění a ani neklesla hodnota akcií. Jejich cena naopak stoupala. Jeho jednáním tedy firmě nevznikla škoda,“ uvedl znalec Vladimír Smejkal. Žalobce viní Soudka z toho, že uzavíral smlouvy o půjčkách a podepisoval směnky, které byly nevýhodné pro společnost Škoda, ale zvýhodňovaly jeho soukromou společnost NERo.

Úterý

Prezident Václav Havel zkritizoval politické strany za to, že své kandidáty na prezidentskou funkci představí veřejnosti až na poslední chvíli. O tom, kdo na příštích pět let zasedne na Pražském hradě, se přitom bude rozhodovat již na začátku příštího roku.

S politickou situací je nyní nespokojeno 58 procent české veřejnosti, 72 procent znepokojuje i hospodářská situace. Osmapadesát procent není spokojeno ani s mezilidskými vztahy. Nejlépe lidé hodnotí svou životní úroveň, i tak je s ní nespokojeno 52 procent lidí. Proti březnu přesto vzrostl o více než deset procent počet spokojených s politickou situací i mezilidskými vztahy. Spokojenost s vlastní životní úrovní se zvyšuje dlouhodobě, plyne z průzkumu agentury TNS Factum.

Středa

Policie prověřuje na ministerstvu zahraničí vedle zakázky na rekonstrukci velvyslanectví v Záhřebu asi desítku dalších výběrových řízení, řekl generální sekretář ministerstva Vladimír Zavázal. Podle neoficiálního zdroje by mezi nimi měly být i nejčerstvější zakázky na rekonstrukci budov velvyslanectví ve Vilniusu a Alžíru. Správnost několika výběrových řízení začalo nedávno přezkoumávat také samo ministerstvo zahraničí. Kvůli záhřebské zakázce, kterou získala firma Block, byl obviněn z korupce bývalý generální sekretář ministerstva zahraničí Karel Srba a další tři lidé.

Čtvrtek

Volební koalice Akce za zrušení Senátu a proti vytunelování důchodových fondů a Sebeobrany voličů napadla u brněnského krajského soudu registraci senátních kandidátů pěti politických stran v Brně. Ve volební stížnosti se praví, že kandidáti neměli být zaregistrováni pro nesplnění všech zákonných požadavků. Pochybení se údajně dopustil brněnský magistrát. Vedoucí odboru vnitřních věcí Eliška Balaščáková ale trvá na správnosti registrací.

Pátek

Kvůli odstraňování následků srpnových povodní prodloužil do 30. září přednosta děčínského okresního úřadu Jiří Benedikt se souhlasem ústeckého hejtmana stav nebezpečí na Rumbursku a v Hřensku. V ostatních místech okresu skončilo toto mimořádné opatření již v pátek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít