Týden v politice

13. ledna 2003, 00:00 - admin
13. ledna 2003, 00:00

Pondělí Špidlův kabinet začíná masivní veřejnou kampaň na podporu vstupu České republiky do EU. Pokud by byl prezident volen v přímých volbách, dostal by se na Hrad Václav Klaus. Podle průzkumu agentury SC&C by získal 32,5 % hlasů.

Pondělí

Špidlův kabinet začíná masivní veřejnou kampaň na podporu vstupu České republiky do EU.

Pokud by byl prezident volen v přímých volbách, dostal by se na Hrad Václav Klaus. Podle průzkumu agentury SC&C by získal 32,5 % hlasů.

Úterý

Ministryně zdravotnictví Součková hodlá omezit provozní náklady zdravotních pojišťoven - povolený limit (4 % vybraného pojistného, v případě VZP pak jen 3,5 %) by se měl snížit o 0,5 %.

Předseda Evropských demokratů Jan Kasl byl obviněn z trestného činu pomluvy - v říjnu 2001 napadl tehdejšího ředitele pražské záchranné služby pro finanční machinace a podvody.

Středa

USA požádaly o nasazení českých protichemických jednotek do případného útoku na Irák. Bezpečnostní rada státu věc projednala, konečné rozhodnutí je ale na parlamentu.

Špidlova vláda poprvé projednávala reformy ministra Sobotky. Ty by měly zastavit růst deficitů veřejných rozpočtů. O jejich konečné podobě se údajně rozhodne do konce března.

Omezený systém předepisování neschopenek, který navrhuje ministr práce a sociálních věcí, označil předseda České lékařské komory David Rath za šikanu pacientů, kteří budou muset stát fronty u lékařů, oprávněných neschopenku vystavovat.

Čtvrtek

Proti řidičům tramvají a jejich mzdovým požadavkům se po pražských řidičích autobusů postavili i pracovníci metra.

Recepci na rozloučenou uspořádal v Lánech prezident Havel. Mezi sedmi desítkami pozvaných hostů - minulých a současných ústavních činitelů - již tradičně nebyl ani jeden zástupce KSČM.

Pátek

Představitelé KSČM a někteří poslanci dalších stran oznámili, že českou účast na válečných akcích proti Iráku podpoří je tehdy, když budou prováděny na základě rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN.

Vyšlo najevo, že prezidentský kandidát ČSSD Jaroslav Bureš před dvaceti lety nezaviněně usmrtil chodce. Původní kandidát ČCSD Otakar Motejl se dopustil téhož, ale vlastním zaviněním.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít