Týden v politice

07. října 2002, 00:00 - admin
07. října 2002, 00:00

Pondělí Začal soudní proces s představiteli zkrachovalé firmy H-Systém. Její šéf Petr Smetka cítí za miliardovou škodu, kterou způsobila 1200 klientům, morální vinu, ale trestní odpovědnost odmítá. České vysílání Rádia Svobodná Evropa po 52 letech skončilo.

Pondělí

Začal soudní proces s představiteli zkrachovalé firmy H-Systém. Její šéf Petr Smetka cítí za miliardovou škodu, kterou způsobila 1200 klientům, morální vinu, ale trestní odpovědnost odmítá.

České vysílání Rádia Svobodná Evropa po 52 letech skončilo. Americká vláda, která vysílání financovala, usoudila, že Česká republika je země, která již rádio šířící demokracii nepotřebuje.

Úterý

Státní pokladna předčasně vyčerpala peníze na výplatu podpor v nezaměstnanosti, na které bylo letos plánováno 4,8 miliardy korun. Nezaměstnanost se vyvíjí hůře, než vláda očekávala (kolem 9 %). Nezaměstnaní zřejmě dostanou 1,6 miliardy, které vláda ušetřila na nižší valorizaci důchodů.

Středa

Polský poslanec a soukromý detektiv Krzysztof Rutkowský zadržel v Českém Těšíně Poláka, podezřelého z vraždy, a eskortoval ho z českého území do rukou polských úřadů. Česká strana podala oficiální protest u polského velvyslance v Praze.

Americké ministerstvo zahraničí i Pentagon projevily eminentní zájem o zapojení ČR do raketového obranného systému s celosvětovou působností. Mohlo by to znamenat, že na území ČR budou umístěny raketové základny.

Čtvrtek

Policie odložila trestní oznámení, které v květnu pro podezření z korupce na živnostenském oboru pražského magistrátu podal exprimátor Jan Kasl. Policie trestný čin nezjistila. Bývalý primátor, který po odchodu z ODS založil vlastní stranu Evropských demokratů, ohlásil, že v rámci volební kampaně slaní z pankrácké budovy Motokovu, vysoké přes sto metrů.

Pátek

Čeští politici začali projevovat zájem o kandidaturu na dvacet míst, které ČR může po vstupu do EU obsadit v Evropském parlamentu. Je mezi nimi např. i bývalý šéf odborů Richard Falbr, poslanci Jan Zahradil, Karel Kühnl a Jaroslav Lobkowicz.

Náměstek policejního prezidenta Miroslav Antl odstoupil ze své funkce poté, co způsobil pod vlivem alkoholu dopravní nehodu. Antl narazil se služební octávií do renaulta, řízeného mladou ženou. Nehoda se obešla bez vážnějších poranění, v krvi řidiče však bylo více než půl promile alkoholu, což odpovídá asi čtyřem pivům.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít