Týden v politice

24. února 2003, 00:00 - admin
24. února 2003, 00:00

Pondělí Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Pondělí

Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Úterý

* Vláda a krajští hejtmani se dohodli na způsobu financování krajských výdajů (v roce 2004 by se měly rozpočty krajů zvýšit o 54 mld. Kč) a několika výjimkami, jako jsou např. dluhy nemocnic nebo financování školských zařízení

* Po celé republice se posilují preventivní bezpečnostní opatření proti teroristickým útokům. Podílí se na nich i armáda. Stejný důvod stál v pozadí vytvoření společných česko-německých pohraničních hlídek.

Středa

* Kandidátů na prezidentskou funkci přibývá. Oklikou dal vědět Miloš Zeman, že by se účastnil přímé volby, pokud by k ní došlo, zájem projevil odborářský senátor Richard Falbr, komunisté by zase rádi podpořili ekonoma Valtra Komárka.

* Ministerstvo vnitra připravuje návrh zákona, který by reguloval prostituci. Cílem je kromě jiného zajistit řádné zdanění příjmů, které jsou odhadovány na desítky miliard korun ročně.

Čtvrtek

* Na ministerstvu pro místní rozvoj je stále rušno. Audit, prováděný nezávislou firmou na popud ministra Němce, odhalil řadu podezřele nevýhodných smluv na pronájem různých nemovistostí - většina z nich pochází z dob ministra Lachnita, ztráty jsou vyčísleny na minimálně 150 mil. Kč.

* ČSSD se rozhodla do třetí prezidentské volby nominovat Jana Sokola, děkana Fakulty humanitních studií UK. Její koaliční partneři údajně Sokola podpoří. V souvislosti s tím se opět objevily pochybnosti stran týkající se Sokolova vysokoškolského diplomu.

Pátek

* Ministři financí a pro místní rozvoj se opět neshodli na nájemném - nemohou dojít ke shodě ani v otázce regulace, ani režimu pro přechodné období.

* Parlament odmítl návrh zákona o rozpočtové kázni - předlohu poslanci odmítli už v prvním čtení. Předkladatel - ODS - mj. navrhovala, aby větší rozpočtové schodky byly schvalovány kvalifikovanou většinou.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít