Týden v politice

24. února 2003, 00:00 - admin
24. února 2003, 00:00

Pondělí Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Pondělí

Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Úterý

* Vláda a krajští hejtmani se dohodli na způsobu financování krajských výdajů (v roce 2004 by se měly rozpočty krajů zvýšit o 54 mld. Kč) a několika výjimkami, jako jsou např. dluhy nemocnic nebo financování školských zařízení

* Po celé republice se posilují preventivní bezpečnostní opatření proti teroristickým útokům. Podílí se na nich i armáda. Stejný důvod stál v pozadí vytvoření společných česko-německých pohraničních hlídek.

Středa

* Kandidátů na prezidentskou funkci přibývá. Oklikou dal vědět Miloš Zeman, že by se účastnil přímé volby, pokud by k ní došlo, zájem projevil odborářský senátor Richard Falbr, komunisté by zase rádi podpořili ekonoma Valtra Komárka.

* Ministerstvo vnitra připravuje návrh zákona, který by reguloval prostituci. Cílem je kromě jiného zajistit řádné zdanění příjmů, které jsou odhadovány na desítky miliard korun ročně.

Čtvrtek

* Na ministerstvu pro místní rozvoj je stále rušno. Audit, prováděný nezávislou firmou na popud ministra Němce, odhalil řadu podezřele nevýhodných smluv na pronájem různých nemovistostí - většina z nich pochází z dob ministra Lachnita, ztráty jsou vyčísleny na minimálně 150 mil. Kč.

* ČSSD se rozhodla do třetí prezidentské volby nominovat Jana Sokola, děkana Fakulty humanitních studií UK. Její koaliční partneři údajně Sokola podpoří. V souvislosti s tím se opět objevily pochybnosti stran týkající se Sokolova vysokoškolského diplomu.

Pátek

* Ministři financí a pro místní rozvoj se opět neshodli na nájemném - nemohou dojít ke shodě ani v otázce regulace, ani režimu pro přechodné období.

* Parlament odmítl návrh zákona o rozpočtové kázni - předlohu poslanci odmítli už v prvním čtení. Předkladatel - ODS - mj. navrhovala, aby větší rozpočtové schodky byly schvalovány kvalifikovanou většinou.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít