Týden v politice

24. února 2003, 00:00 - admin
24. února 2003, 00:00

Pondělí Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Pondělí

Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Úterý

* Vláda a krajští hejtmani se dohodli na způsobu financování krajských výdajů (v roce 2004 by se měly rozpočty krajů zvýšit o 54 mld. Kč) a několika výjimkami, jako jsou např. dluhy nemocnic nebo financování školských zařízení

* Po celé republice se posilují preventivní bezpečnostní opatření proti teroristickým útokům. Podílí se na nich i armáda. Stejný důvod stál v pozadí vytvoření společných česko-německých pohraničních hlídek.

Středa

* Kandidátů na prezidentskou funkci přibývá. Oklikou dal vědět Miloš Zeman, že by se účastnil přímé volby, pokud by k ní došlo, zájem projevil odborářský senátor Richard Falbr, komunisté by zase rádi podpořili ekonoma Valtra Komárka.

* Ministerstvo vnitra připravuje návrh zákona, který by reguloval prostituci. Cílem je kromě jiného zajistit řádné zdanění příjmů, které jsou odhadovány na desítky miliard korun ročně.

Čtvrtek

* Na ministerstvu pro místní rozvoj je stále rušno. Audit, prováděný nezávislou firmou na popud ministra Němce, odhalil řadu podezřele nevýhodných smluv na pronájem různých nemovistostí - většina z nich pochází z dob ministra Lachnita, ztráty jsou vyčísleny na minimálně 150 mil. Kč.

* ČSSD se rozhodla do třetí prezidentské volby nominovat Jana Sokola, děkana Fakulty humanitních studií UK. Její koaliční partneři údajně Sokola podpoří. V souvislosti s tím se opět objevily pochybnosti stran týkající se Sokolova vysokoškolského diplomu.

Pátek

* Ministři financí a pro místní rozvoj se opět neshodli na nájemném - nemohou dojít ke shodě ani v otázce regulace, ani režimu pro přechodné období.

* Parlament odmítl návrh zákona o rozpočtové kázni - předlohu poslanci odmítli už v prvním čtení. Předkladatel - ODS - mj. navrhovala, aby větší rozpočtové schodky byly schvalovány kvalifikovanou většinou.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít