Týden v politice

24. února 2003, 00:00 - admin
24. února 2003, 00:00

Pondělí Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Pondělí

Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Úterý

* Vláda a krajští hejtmani se dohodli na způsobu financování krajských výdajů (v roce 2004 by se měly rozpočty krajů zvýšit o 54 mld. Kč) a několika výjimkami, jako jsou např. dluhy nemocnic nebo financování školských zařízení

* Po celé republice se posilují preventivní bezpečnostní opatření proti teroristickým útokům. Podílí se na nich i armáda. Stejný důvod stál v pozadí vytvoření společných česko-německých pohraničních hlídek.

Středa

* Kandidátů na prezidentskou funkci přibývá. Oklikou dal vědět Miloš Zeman, že by se účastnil přímé volby, pokud by k ní došlo, zájem projevil odborářský senátor Richard Falbr, komunisté by zase rádi podpořili ekonoma Valtra Komárka.

* Ministerstvo vnitra připravuje návrh zákona, který by reguloval prostituci. Cílem je kromě jiného zajistit řádné zdanění příjmů, které jsou odhadovány na desítky miliard korun ročně.

Čtvrtek

* Na ministerstvu pro místní rozvoj je stále rušno. Audit, prováděný nezávislou firmou na popud ministra Němce, odhalil řadu podezřele nevýhodných smluv na pronájem různých nemovistostí - většina z nich pochází z dob ministra Lachnita, ztráty jsou vyčísleny na minimálně 150 mil. Kč.

* ČSSD se rozhodla do třetí prezidentské volby nominovat Jana Sokola, děkana Fakulty humanitních studií UK. Její koaliční partneři údajně Sokola podpoří. V souvislosti s tím se opět objevily pochybnosti stran týkající se Sokolova vysokoškolského diplomu.

Pátek

* Ministři financí a pro místní rozvoj se opět neshodli na nájemném - nemohou dojít ke shodě ani v otázce regulace, ani režimu pro přechodné období.

* Parlament odmítl návrh zákona o rozpočtové kázni - předlohu poslanci odmítli už v prvním čtení. Předkladatel - ODS - mj. navrhovala, aby větší rozpočtové schodky byly schvalovány kvalifikovanou většinou.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Intel oficiálně představuje Coffee Lake. Parametry, ceny a novinky nových procesorů
Star Trek: Discovery si můžete vychutnat na Netflixu, a to i s klingonskými titulky
Doporučené PC sestavy: Poradíme, jaké komponenty vybrat
3D obraz jako z videohry. Canon vyvinul technologii, která vás při fotbalu dostane přímo na hřiště
Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít