Týden v politice

03. února 2003, 00:00 - admin
03. února 2003, 00:00

Pondělí Na zasedání předsednictva ČSSD, vedeném údajně v "mimořádně zdvořilém" duchu, byl podle jeho účastníků zažehnán spor mezi tzv. špidlovci a zemanovci. Na rozdíl od mnoha silných slov nakonec nikdo nezpochybnil ani post Vladimíra Špidly.

Pondělí

Na zasedání předsednictva ČSSD, vedeném údajně v „mimořádně zdvořilém“ duchu, byl podle jeho účastníků zažehnán spor mezi tzv. špidlovci a zemanovci. Na rozdíl od mnoha silných slov nakonec nikdo nezpochybnil ani post Vladimíra Špidly. Zakopání válečné sekyry je nepochybně projev pudu sebezáchovy, neboť rozštěpení ČSSD by podle politologů bylo zkázonosné.

Úterý

Svízelná volba nového prezidenta vedla několik desítek osobností veřejného života k podpisu výzvy Důstojnou volbu! Výzva se vyslovuje pro přímou volbu hlavy státu. Jejím autorem je Michal Horáček, vedle jiných ji podepsali např. Michal Viewegh, Petr Hapka, Lucie Bílá, Hana Hegerová a Adolf Born.

Středa

Ministři financí a místního rozvoje se opět nedohodli na společném návrhu zákona o nájmech. Rozpor v postojích týmů ministrů Sobotky a Němce je takový, že jejich další jednání se pro nejbližší dobu neplánují a o návrzích rozhodne koaliční komise.

Strany vládní koalice si daly tři týdny na výběr vhodného kandidáta na prezidentský stolec - měla by to být taková osoba, pro kterou by byli ochotni hlasovat všichni poslanci a senátoři ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU. Zároveň si koalice uložila embargo na konkrétní jména.

Čtvrtek

Prezident Václav Havel byl na své poslední státní návštěvě - navštívil Slovensko, kde při jednání s prezidentem Schusterem konstatoval, že česko-slovenské vztahy mu nyní připadají „dobré a přirozené“.

Rada ČT vybrala do finálového kola konkurzu na místo ředitele ČT šest osob: Jiřího France, Vlastimila Ježka, Janu Kasalovou, Otakara Koska, Michala Prokopa a Jana Šterna. Z nich by Rada měla vybrat toho pravého 26. února.

Pátek

Osm evropských státníků podpořilo politiku USA vůči Iráku prohlášením, které otiskly přední světové deníky. Vedle Václav Havla se pod něj podepsali mj. britský premiér T. Blair, S. Berlusconi, M. Aznar aj.

V ČSSD se uvažuje o zvýšení daní pro bohaté. Ministr financí Sobotka není proti, podle něj připadá v úvahu zvýšení daně z příjmu v nejvyšší příjmové kategorii ze současných 32 na 37 %.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít