Týden v politice

03. února 2003, 00:00 - admin
03. února 2003, 00:00

Pondělí Na zasedání předsednictva ČSSD, vedeném údajně v "mimořádně zdvořilém" duchu, byl podle jeho účastníků zažehnán spor mezi tzv. špidlovci a zemanovci. Na rozdíl od mnoha silných slov nakonec nikdo nezpochybnil ani post Vladimíra Špidly.

Pondělí

Na zasedání předsednictva ČSSD, vedeném údajně v „mimořádně zdvořilém“ duchu, byl podle jeho účastníků zažehnán spor mezi tzv. špidlovci a zemanovci. Na rozdíl od mnoha silných slov nakonec nikdo nezpochybnil ani post Vladimíra Špidly. Zakopání válečné sekyry je nepochybně projev pudu sebezáchovy, neboť rozštěpení ČSSD by podle politologů bylo zkázonosné.

Úterý

Svízelná volba nového prezidenta vedla několik desítek osobností veřejného života k podpisu výzvy Důstojnou volbu! Výzva se vyslovuje pro přímou volbu hlavy státu. Jejím autorem je Michal Horáček, vedle jiných ji podepsali např. Michal Viewegh, Petr Hapka, Lucie Bílá, Hana Hegerová a Adolf Born.

Středa

Ministři financí a místního rozvoje se opět nedohodli na společném návrhu zákona o nájmech. Rozpor v postojích týmů ministrů Sobotky a Němce je takový, že jejich další jednání se pro nejbližší dobu neplánují a o návrzích rozhodne koaliční komise.

Strany vládní koalice si daly tři týdny na výběr vhodného kandidáta na prezidentský stolec - měla by to být taková osoba, pro kterou by byli ochotni hlasovat všichni poslanci a senátoři ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU. Zároveň si koalice uložila embargo na konkrétní jména.

Čtvrtek

Prezident Václav Havel byl na své poslední státní návštěvě - navštívil Slovensko, kde při jednání s prezidentem Schusterem konstatoval, že česko-slovenské vztahy mu nyní připadají „dobré a přirozené“.

Rada ČT vybrala do finálového kola konkurzu na místo ředitele ČT šest osob: Jiřího France, Vlastimila Ježka, Janu Kasalovou, Otakara Koska, Michala Prokopa a Jana Šterna. Z nich by Rada měla vybrat toho pravého 26. února.

Pátek

Osm evropských státníků podpořilo politiku USA vůči Iráku prohlášením, které otiskly přední světové deníky. Vedle Václav Havla se pod něj podepsali mj. britský premiér T. Blair, S. Berlusconi, M. Aznar aj.

V ČSSD se uvažuje o zvýšení daní pro bohaté. Ministr financí Sobotka není proti, podle něj připadá v úvahu zvýšení daně z příjmu v nejvyšší příjmové kategorii ze současných 32 na 37 %.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti?
Do čeho investovat, abychom ušetřili
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy. Zejména s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
„Nejnebezpečnější“ celebritou je Avril Lavigne, tvrdí experti z McAfee
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít