Article, show

Týden v politice

03. února 2003, 00:00 - admin
03. února 2003, 00:00

Pondělí Na zasedání předsednictva ČSSD, vedeném údajně v "mimořádně zdvořilém" duchu, byl podle jeho účastníků zažehnán spor mezi tzv. špidlovci a zemanovci. Na rozdíl od mnoha silných slov nakonec nikdo nezpochybnil ani post Vladimíra Špidly.

Pondělí

Na zasedání předsednictva ČSSD, vedeném údajně v „mimořádně zdvořilém“ duchu, byl podle jeho účastníků zažehnán spor mezi tzv. špidlovci a zemanovci. Na rozdíl od mnoha silných slov nakonec nikdo nezpochybnil ani post Vladimíra Špidly. Zakopání válečné sekyry je nepochybně projev pudu sebezáchovy, neboť rozštěpení ČSSD by podle politologů bylo zkázonosné.

Úterý

Svízelná volba nového prezidenta vedla několik desítek osobností veřejného života k podpisu výzvy Důstojnou volbu! Výzva se vyslovuje pro přímou volbu hlavy státu. Jejím autorem je Michal Horáček, vedle jiných ji podepsali např. Michal Viewegh, Petr Hapka, Lucie Bílá, Hana Hegerová a Adolf Born.

Středa

Ministři financí a místního rozvoje se opět nedohodli na společném návrhu zákona o nájmech. Rozpor v postojích týmů ministrů Sobotky a Němce je takový, že jejich další jednání se pro nejbližší dobu neplánují a o návrzích rozhodne koaliční komise.

Strany vládní koalice si daly tři týdny na výběr vhodného kandidáta na prezidentský stolec - měla by to být taková osoba, pro kterou by byli ochotni hlasovat všichni poslanci a senátoři ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU. Zároveň si koalice uložila embargo na konkrétní jména.

Čtvrtek

Prezident Václav Havel byl na své poslední státní návštěvě - navštívil Slovensko, kde při jednání s prezidentem Schusterem konstatoval, že česko-slovenské vztahy mu nyní připadají „dobré a přirozené“.

Rada ČT vybrala do finálového kola konkurzu na místo ředitele ČT šest osob: Jiřího France, Vlastimila Ježka, Janu Kasalovou, Otakara Koska, Michala Prokopa a Jana Šterna. Z nich by Rada měla vybrat toho pravého 26. února.

Pátek

Osm evropských státníků podpořilo politiku USA vůči Iráku prohlášením, které otiskly přední světové deníky. Vedle Václav Havla se pod něj podepsali mj. britský premiér T. Blair, S. Berlusconi, M. Aznar aj.

V ČSSD se uvažuje o zvýšení daní pro bohaté. Ministr financí Sobotka není proti, podle něj připadá v úvahu zvýšení daně z příjmu v nejvyšší příjmové kategorii ze současných 32 na 37 %.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít